Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
kroff premiernih žensk (3665 bralcev)
Ponedeljek, 30. 10. 2006
Urh



Prvič v avstrijski zgodovini je predsednica parlamenta postala ženska, in sicer Barbara Prammer iz vrst socialdemokratov, ki je bila presenetljivo tudi zmagovalna stranka na letošnjih parlamentarnih volitvah. Prammerjeva sicer pozdravlja svojo zgodovinsko vlogo v parlamentu, je pa razočarana, da je v letošnjem mandatu število ženskih poslank iz 35,3 odstotka padlo na 31,1 odstotka.

Prva nemška kanclerka Angela Merkel je poljskemu premieru Jaroslawu Kaczynskemu zagotovila, da bo Varšava prejemala evropski plin iz Norveške, v kolikor bo Rusija dobavo plina Poljski prekinila. Spomnimo, da je lani Kremelj zaprl dovod plina Ukrajini, ker niso pristali na zvišanje cen, kar je posledično prizadelo tudi druge evropske države, saj so vezane na isti plinovod.

Uradni predstavniki Prištine menijo, da izid dvodevnega referenduma o novi srbski ustavi, na katerem so se srbski državljani izrekli, da je Kosovo sestavni del Srbije, ne more vplivati na pogajanja o prihodnjem stautusu te pokrajine. Pogajanja na Dunaju sicer ne tečejo gladko, saj srbska in albanska stran nikakor ne prideta do soglasja, vendar pa kosovski Albanci pričakujejo, da bo mednarodna skupnost blagoslovila njihovo samostojnost. Evropska komisija sicer pozdravlja novo ustavo, ki bo nadomestila zastarelo Miloševićevo.

Izraelska vlada je za ministra za strateške zadeve potrdila vodjo konzervativne stranke Izrael naš dom Avigdorja Libermana. Odločitev mora sedaj potrditi še parlament. Liberman, ki je znan po rasističnih izpadih do Arabcev, bo, v kolikor ga parlament potrdi, praktično postal minister za grožnje proti Izraelu. In Liberman zna hitro v nedolžnih dejstvih videti grožnjo.

Končno se je po incidentih v Ambrusu odzval tudi slovenski predsednik Janez Drnovšek. Ta sicer ni obsodil deložacije Romov, ampak je diplomatsko dejal: 'Treba je stremeti k spoštovanju različnosti, ki jih na eni strani narekuje način življenja Romov, na drugi strani pa način življenja ostalih krajanov.’ Drnovšek še upa, da bodo pristojni ministri izpolnili obljube in našli čim hitrejšo rešitev za izseljene romske družine.

ODPOVED: kroff je pripravil Urh


Komentarji
komentiraj >>