Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
idte vsi nekam (2982 bralcev)
Sreda, 15. 11. 2006
Maja



Minister za delo, družino in socialne zadeve Janez Drobnič je razkril novo strategijo za povečanje slovenske rodnosti. Njen slogan je »Družina je naše upanje«. Poleg zmanjšanja cen vrtcev in šolskih učbenikov, kar verjetno ne bo dosti pripomoglo k odločitvi mladih parov za naraščaj, Drobnič napoveduje tudi - lahko bi rekli - preventivne ukrepe za povečanje rodnosti. Govora je namreč o zmanjšanju števila splavov, ki naj bi po novem postali samoplačniški, razen v primeru ogrožanja življenja nosečnice. Vrednote življenja, družine in otrok bo, če bo šlo vse po sreči, izkoreninila interpelacija proti ministru Drobniču, ki jo napoveduje SNS in se ji pri tem obeta tudi podpora LDS in SD.

Komisar Sveta Evrope za človekove pravice Thomas Hammarberg se je med obiskom romske družine Strojan v Postojni izognil novinarskim vprašanjem, zato pa je bil bolj zgovoren minister Milan Zver. Na vprašanje, ali smo priča krepitvi ksenofobije v državi je izjavil, da je bila v »preteklih letih morda fobija na obeh straneh nekoliko zadušena«. Kaj za vraga je s tem hotel povedati lahko samo ugibamo.

Pakistanski parlament razpravlja o spremembi kazenske zakonodaje za posilstva in prešuštva. Sedaj mora namreč žrtev posilstva v obtožnici priskrbeti štiri priče moškega spola, da potrdijo njeno zgodbo, po novem pa naj bi se o primerih odločalo po civilnem in ne islamskem pravu. Opozicija je podoben zakon septembra že preprečila z nasilnimi uličnimi protesti, tokrat pa je parlament zakon sprejel, potrditi ga mora le še predsednik Mušaraf.

Medtem pa neodvisna afganistanska komisija za človekove pravice poroča o drastičnem povečanju samomorov s samovžigom med afganistanskimi ženskami. Zaradi zlorab in nevzdržnih razmer v zakonskih zvezah, se je v tem letu zažgalo vsaj dvakrat toliko žensk kot v prejšnjem, čeprav je natančne podatke nemogoče dobiti.

Vsaj ena dobra novica pa prihaja iz Južnoafriške republike, ki je kot prva država na afriškem kontinentu legalizirala istospolne poroke. Zakon izenačuje status istospolnih poročenih parov z različno spolnimi zakonskimi zvezami za razliko od registracije zveze, kot to na primer ureja slovenska zakonodaja. Kljub temu pa matičarjem dovoljuje ugovor vesti pri opravljanju obreda.

Med pisanjem KROFF-a je jokala Maja.


Komentarji
komentiraj >>