Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
OFF mrtvih jezikov in mrtve krajine (3422 bralcev)
Sreda, 21. 2. 2007
Maja



Preljubo občestvo, ponosni sinovi in hčere kranjske. Ob dnevu, ko imamo praznovati mednarodni dan maternega jezika, bognedaj da bi kot gizdavci gizdili po deželi in abotno bumfali po čednostnih slovenskih besedilnih zakladih. Kunštni ljudje naj vodijo preporod klenih slovenizmov, ki naj nabrišo nebodigatreba posodobitve jezika in sposojeno nesnago, ki kvarijo jezikovno krajino naših matera. Četudi ste nažehtani naj vam krščenduš in ježeštana krasita žmohtno govorico in zala lica rdečita.

Poslušate esperanto OFF program Radia Študent!

Po poročanju britanskih medijev namerava premier Tony Blair danes napovedati postopen umik sil iz Iraka. Od dobrih 7.000 vojakov, ki trenutno služijo v Iraku, naj bi jih 1.500 prišlo domov v naslednjih mesecih, do konca leta pa še nadaljnjih 1.500. Umik iz južnega Iraka naj bi bil posledica umiritve razmer na območju, ki ga nadzorujejo britanske sile in uspešnega prenosa varnostnih nalog na iraške sile. Iz vojaških krogov pa prihajajo namigi, da je umik nujen, saj prisotnost Britancev ogroža varnsotno situacijo na terenu. Ameriška administracija britanski umik pozdravlja kot dokaz uspešnega delovanja, medtem ko demokratska opozicija umik Britancev postavlja v luč 21.500 novih ameriških vojakov, ki so na poti v državo.

Inšpekcijski nadzor ameriškega pravosodnega ministrstva je pokazal, da je več agencij v svojih poročilih o reševanju terorističnih primerov potvarjalo podatke, da so izboljšali statistike uspešnosti. Natančneje naj bi med uspešno rešene teroristične primere uvrstili številne primere, ki s terorizmom niso imeli nobene zveze, kot na primer primeri lažnih porok, ponarejenih potnih listin in drugih imigracijskih prekrškov. Odprto pa ostaja vprašanje, ali je šlo za namerno potvarjanje ali pač za običajno prakso ameriških ministrstev, ki si s takšnim kreativnim računovodstvom zvišujejo proračunske zahtevke.


Rezultati parlamentarnih volitev v Lesotu nakazujejo prepričljivo zmago vladajočega Lesotskega kongresa demokratov sedanjega premiera Pakalitha Mosisilija. Mosisili zavrača očitke opozicijskih strank, da so bile volitve nepoštene, mednarodni opazovalci pa ocenjujejo, da so bile volitve v veliki meri svobodne. Mosisili, ki je na oblasti že od leta 1998, se neuspešno bori proti revščini, v kateri živi polovica državljanov, in virusu HIV, s katerim je okuženih več kot 30 odstotkov prebivalstva.

Navkljub počasnemu napredku pri reševanju kašmirskega vprašanja sta Indija in Pakistan podpisala sporazum o zmanjšanju možnosti nesreč z jedrskim orožjem in dogovor o skupnem boju proti terorizmu. Obe strani vztrajata, da je potrebno nadaljevati z mirovnimi pogajanji navkljub incidentom, kot je bil nedeljski bombni napad na čezmejni vlak “Friendship Express”. Sama vsebina dogovora o zmanjšanju možnosti jedrskih nesreč ni znana, obe jedrski sili pa zagotavljata, da se s tem povečuje zaupanje med državama.

Ob izteku roka za ustavitev jedrskega programa, ki ga je Iranu lani decembra zastavil Varnostni svet združenih narodov, je iranski predsednik Mahmud Ahmedinedžad danes zatrdil, da se njegova država ne namerava ukloniti mednarodnemu pritisku. Čeprav Iranu s tem grozijo nove sankcije Združenih narodov, je po njegovo jedrska energija ključna za razvoj in napredek Irana, tudi če za naslednjih deset let ustavijo vse druge aktivnosti in se osredotočijo izključno na to vprašanje. Generalni sekretar mednarodne agencije za jedrsko energijo Mohamed El Baradej ima sedaj dva dni časa, da Varnostnemu svetu predloži poročilo, ki bo osnova za nadaljne sankcije.

Vodja Oddelka za boj proti korupciji pri Uradu Združenih narodov za droge in kriminal Stuart Gilman je v intervjuju o boju proti korupciji posebej izpostavil Slovenijo kot državo, kjer se standardi znižujejo. V izjavi izrecno omenja ukinitev Kosove protikorupcijske komisije, ki jo je državni zbor ukinil lani februarja. Proti zakonu je sicer v postopku ustavne presoje, vendar sodišče še ni sprejelo končne odločitve. Gilman je nadalje opozoril, da o podobnih ukinitvah razmišljajo tudi druge evropske države, kar izničuje dolgoletno delo na področju boja proti korupciji.

Predsednik Mednarodnega združenja za Lipico Etbin Tavčar je v javnem pismu pozval premiera Janeza Janšo k ureditvi razmer v kobilarni Lipica. Poslušajmo, kaj je v Lipici narobe:

///////////////////////////////////////////////////

Na bratskem radiu MARŠ je aktiv sodelavcev radia sporočil, da sodelavci že od oktobra 2006 niso prejeli honorarjev za opravljeno delo. Več nam je povedala predstavnica aktiva Vesna Lovrec:

///////////////////////////////////////////////////

Za pojasnila smo se obrnili tudi na v.d. direktorja radia MARŠ Bojana Golačrja:

///////////////////////////////////////////////////

Golčar sicer trdi, da tudi sam od začetka leta ne prejema plače, in opozarja na odgovornost Društva za podporo Radiu Marš, ki naj bi blokiralo ustanovitev novega sveta zavoda, čeprav je ŠOUM tisti, ki še ni imenoval svojih predstavnikov v svet. Širšo predstavitev zapletov okoli Sveta Zavoda Radio Marš in neizplačanih honorarjev pa lahko pričakujete v petkovem Kultivatorju.

OFF je spesnila Maja, sledi Tomažev Nevromoment o discipliniranju medijev na Slovenskem.



Komentarji
komentiraj >>