Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
princ Harry get off (3518 bralcev)
Ponedeljek, 12. 3. 2007
Urh



NAPOVEDNIK

Sina princa Charlesa, Harrya, med njegovim obiskom Iraka ameriško osebje v letalskem oporišču ni prepoznalo. To je sicer hud udarec za Harrya, ki ima kot mladenič vojaške plane, saj želi kot podporočnik oditi na iraško fronto. Seveda si ni težko zamišljati bizarnosti, ki bi jo njegov vojaški odhod v Irak povzročil, saj bi enota pod morebitnim poveljstvom nadutega 22-letnega pripadnika modre krvi lahko povzročila nedoumljive pizdarije. Sicer pa je v Iraku zanj še bolje, da je skrivnosten in ga ne prepoznajo, ker bi lahko hitro postal tarča upornikov. Ti pa za njegov prihod v Basro menda že vejo.

Razkritih skrivnosti pa mlademu princu tako in tako ne manjka. Gre za nošenje nacističnih simbolov, za skrivnostne izlete s puncami, zaradi česar je moral predčasno zapustiti Argentino, kajenje trave na faksu in še bi lahko naštevali. In če si ga sedaj zamišljamo, kako poveljuje enoti in se bori za tako imenovan pravični svet, potem vidimo, v kakšnem svetu dejansko živimo. V svetu, kjer ljudi bolj kot to, da bi neizkušen 22-letnik poveljeval vojaški enoti, zanima, če je on zares sin princa Charlesa ali pa je morda produkt Dianinega varanja. In v svetu, kjer lahko nekdo poveljuje samo zaradi svojih korenin oziroma referenc.

OFF PROGRAM

Romunija, ki je v Evropsko unijo vstopila skozi šivankino uho, doživlja poglobitev politične krize. Premier Calin Popescu Tariceanu, ki je sicer v permanentnem konfliktu s predsednikom Traianu Basescuju, je slednjemu sporočil, da ni dobrodošel na seji parlamenta, kjer bi naj preložili datume volitev za evropski parlament. Te so napovedane za 13. maj, kar zagovarja tudi Basescu. Razlog za to naj bi bile notranje-politične težave, ki so zasenčile evropske teme.

Veliko bolj kot v Romuniji pa so zaostrene razmere v Zimbabveju. Tam je policija fizično obračunala z opozicijskim voditeljem gibanja za demokratske spremembe, Morganom Tsvangiraijem, po tem, ko so bile v nedeljo organizirane demonstracije proti predsedniku Robertu Mugabiju. Možje v modrem so napadli tudi druge protestnike, ki so prišli izražati svoja protivladna stališča. Mugabe, ki je oblast prevzel ob osamosvojitvi Zimbabveja leta 1980, je znan po svojem diktatorskem vladanju. Ljudje so nezadovoljni predvsem zaradi katastrofalnega ekonomskega položaja te afriške države, saj imajo kar 1.700 odstotno letno inflacijo.

Pravniki protestirajo v Pakistanu proti predsedniku Pervezu Musharrafu. Ta je odredil odstranitev vrhovnega tožilca Mohammeda Chaudhrya zaradi domnevne zlorabe pristojnosti. Chaudhyre je predvsem opozarjal na nepravilnosti vlade in kršitve človekovih pravic, zato je njegova odstranitev verjetno politično motivirana, saj je Pakistan po kršenju temeljnih človekovih pravic skoraj na vodilnem mestu na Zemlji. Policija je med drugim preprečila pakistanskim pravnikom protest pred vrhovnim sodiščem.

Nezadovoljstvo iz dneva v dan narašča na Kosovu, kar kažejo tudi protesti albanskega gibanja Samoodločba. Istočasno je Evropska unija med zastojem med pogajanji med Prištino in Beogradom razkrila zaupen načrt o Kosovu. Po bruseljskem načrtu bi se prenos oblasti iz Združenih narodov premestil na delegacijo Evropske unije. Ta sicer ne bo neposredno odgovorna za upravljanje Kosova, bo pa imela pravico veta na odločitve kosovske vlade, poleg tega pa bo lahko razrešila predstavnike oblasti. Delegacija naj bi imela sedež v Prištini ter urada v Beogradu in Mitrovici.

Svet Združenih narodov za človekove pravice je v svojem poročilu sudansko vlado neposredno povezal z vojnimi zločini v pokrajini Darfur, še posebej zaradi nasilne proti-uporniške kampanje, v kateri umirajo zlasti civilisti. Sicer krivijo tudi upornike, a vlada v Kartumu še vedno ni pripravljena sprejeti vojaških enot Združenih narodov, ki bi skrbele za varnost v regiji. Kot je znano, sudanske oblasti prav tako ne dovolijo, da bi na njeno ozemlje prišle posebne skupine Združenih narodov, ki bi ugotavljale kršenje človekovih pravic. Le zakaj?

Na kršenje človekovih pravic v Sloveniji opozarja nizozemska sekcija Amnesty International, ki izvaja kampanjo proti diskriminaciji romskih otrok. Več o kampanji nam bo povedal predstavnik Amnesty international Slovenija, Blaž Kovač, medtem ko bomo za Kroff poskušali govoriti še s tiskovno predstavnico nizozemske sekcije, Yvette Hoogewerf.

/////////////////////////////////////////////////////////

Liberalna demokracija Slovenije prazuje 13. obletnico obstoja. Kot vemo, je po izgubi na volitvah leta 2004 zašla v krizo, kar se kaže tudi v izstopu nekaterih njenih članov v parlamentu, ki so oblikovali društvo Zares. Kaj pa ta obletnica pomeni in kaj lahko pričakujemo od stranke v prihodnje, nam bo povedal vodja poslanske skupine Liberalne demokracije Aleš Gulič.

/////////////////////////////////////////////////////////

ODPOVED: Off je pripravil Urh, izjemoma sledi poročilo iz četrtkovega predavanja DPU-ja, nato pa prisluhnite še 11. delu stripa Held-kein Geld.





Komentarji
komentiraj >>