Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
Paal Flaata in Dakota Suite (4066 bralcev)
Sreda, 18. 4. 2007
outlaw



1. CD paal flaata, 1 (oni) LOVE TRASH paal flaata 3.54
CD bill frisell, 8 (on) OUTLAWS bill frisell 4.19
Love Trash, uvodna pesem z lanskoletne plošče skandinavskega pevca Paala Flaate. Če vam ime ni znano, čeprav smo njegovo prvo samostojno ploščo, polno pretežno priredb, v tejle oddaji Izven zakona, v kateri vas, kot vsako sredo zvečer, pozdravljam Milko Poštrak, zdaj s pomočjo Jureta, torej prvo samostojno ploščo Paala Flaate smo pred časom v tej oddaji že poslušali, če vam njegovo ime ni preveč znano, pa vam je mogoče nekoliko bolj znano ime njegove nekdanje zasedbe: Midnight Choir. Za povrh je tista zasedba s Paalom Flaatom svoj čas nastopila celo v ljubljanskem Orto klubu, vendar se mi zdi, da je bil njihov nastop nekoliko spregledan.
Kakorkoli, naslednja pesem z albuma Rain Paala Flaate ima naslov It Will all Come Down.
2. isti CD, 2 (oni) IT WILL ALL COME DOWN paal flaata 3.34
It Will All Come Down, pesem Paala Flaate z njegovega drugega samostojnega albuma Rain. V spremljevalni zasedbi ni nobenega člana skupine Midnight Choir. Imen ne bom našteval, ker vam verjetno ne bi nič pomenila. Lahko pa omenim, da je ovitek oblikovan tako, da nezmotljivo spomni na pokojnega Moža v črnem, Johnnyja Casha, predvsem na ovitke njegovih albumov, objavljenih v nizu pod naslovom American Recordings. Paal Flaata med zahvalami sicer ne omenja Johnnyja Casha, za navdih pa se zahvaljuje še enemu drugemu medtem na žalost prav tako pokojnemu ameriškemu piscu pesmi Mickeyu Newburyju. Njegova pesem Bless Us All v izvedbi Paala Flaate zaključuje pričujoči album Rain. Slišali jo bomo ob koncu oddaje.
Poslušajmo naslednjo pesem, predvsem zato, ker jo Paal Flaata odpoje v duetu s pevko Alexandro Braten. Right Next to Nothing.
3. isti CD, 3 (oni) RIGHT NEXT TO NOTHING paal flaata 3.50
Pisca večine pesmi sta Ben Lorentzen, ki igra akustično kitaro, in klaviaturist Christian Nystrom, Občasno je sopodpisan tudi Paal Flaata. To omenjam tudi zato, ker se Paal Flaata izpostavlja predvsem kot interpret, kot pevec.
Poslušajmo naslednjo pesem, Overflow.
4. isti CD, 4 (oni) OVERFLOW paal flaata 3.34
Že prejšnji teden smo v oddaji Izven zakona poslušali nekaj plošč, ki so lani izšle pri nemški založbi ameriške glasbe Glitterhouse. Se jih je pač toliko nabralo, hkrati pa je zdajle prava prilika, da pospravimo po predalih založbe Glitterhouse. V soboto, 12. maja, bo namreč v klubu Zakon v Vrhniki gostoval vodja založbe Glitterhouse, Reinhard Holstein, ki bo vrtel glasbo. Ob tem bo tam isti večer nastopila še zasedba The Frictions, ki jo sestavljajo dobro nam znani Chris Eckman iz zasedbe The Walkabous, ki se je medtem ustalil v Ljubljani, ter člana zasedbe Hic et Nunc, kitarist Bernard Kogovšek in basist Tomi Popit, bobnar pa je Luka Šalehar. Vemo, da so vsi trije sodelovali tudi pri snemanjih zadnjega albuma Chrisa & Carle, Fly High Brave Dreamers. Album Rain Paala Flaate je kajpak izšel pri založbi Glitterhouse. Z njega zdaj poslušajmo še eno pesem, Don't You Walk Away.
5. isti CD, 5 (oni) DON'T YOU WALK AWAY paal flaata 3.47
Poslušajmo še eno pesem z albuma Rain Paala Flaate, to bo Life Down Here in Hell, nato pa bomo poslušali uvodno pesem Never Much to Say z albuma Waiting for the Dawn to Crawl Through and Take Away Your Life skupine Dakota Suite.
6. isti CD, 6 (oni) LIFE DOWN HERE ON EARTH paal flaata 4.23
7. CD dakota suite, 1 (oni) NEVER MUCH TO SAY dakota suite 3.33
Tudi angleška zasedba Dakota Suite iz Leedsa objavlja plošče pri založbi Glitterhouse. In tudi njene plošče smo v oddaji Izven zakona sproti predstavljali. Od 1999. leta jih je izšlo osem. Poimenovala se je, kot vemo, po newyorški stavbi, v kateri je živel John Lennon in pred katero so ga ustrelili. Skupino je zbral pevec in kitarist Chris Hooson, ki je iz plošče v ploščo zamenjeval sodelavce. Edini stalni prisotni je bil producent Richard Formbly, ki je pred tem sodeloval z zasedbami Spaceman 3, the Telescopes in Jazz Butcher. Tudi na albumu Waiting for the Dawn to Crawl Through and Take Away Your Life je sodelovalo kar nekaj glasbenikov, med njimi omenimo vsaj tiste, ki se v zadnjem času redno pojavljajo v zasedbi Dakota Suite. To so basist David Buxton, bobnar John Shepard in pianist Colin Dunkley.
Naslednja pesem je A Darkness of Moons.
8. CD dakota suite, 2 (oni) A DARKNESS OF MOONS dakota suite 3.41
Chris Hooson ima menda kar nekaj eksistencialnih življenjskih izkušenj, ki odsevajo tudi v njegovih pesmih. 1995. leta bi naj poskušal narediti samomor tako, da je legel v posteljo in hotel z močjo svoje volje prenehati živeti. Volja ni bila dovolj močna. Leto kasneje je srečal Richarda Formbyja, s katerim sta nato do 1997. leta objavila tri Epje. Kasneje so izšli na zbirki Alone With Everybody. Chrisova žena Johanna je fotografinja, njene sive fotografije pa so del oprem ovitkov albumov Dakota Suite. Pričujoči album Waiting for the Dawn to Crawl Through and Take Away Your Life vsebuje tudi DVD s filmom Wintersong Pascala Hofmanna in Bennyja Jaberga.
Naslednja skladba ima naslov Because Our Lie Breathes Differently.
9. isti CD, 4 (oni) BECAUSE OUR LIE BREATHES DIFFERENTLY dakota suite 6.31
V tem posnetku skladbe Because Our Lie Breathes Differently smo slišali spremljevalni glas Anne Elias in klarinet, ki ga je igrala Chrisova žena Johanna Hooson. Z albuma Waiting for the Dawn to Crawl Through and Take Away Your Life Chrisa Hoosona in njegove zasedbe Dakota Suite poslušajmo še eno pesem, I'm Leaving You.
10. isti CD, 8 (oni) I'M LEAVING YOU dakota suite 2.50
11. CD oneida, 3 (oni) THE ADVERSARY oneida 5.16
Tole je bila pesem The Adversary zasedbe Oneida z njenega lanskoletnega albuma Happy New Year. Plošča sicer ni izšla pri založbi Glitterhouse, temveč - v Evropi - pri prav tako dobro nam znani založbi Rough Trade, vendar se lepo navezuje na zvoke Chrisa Hoosona in zasedbe Dakota Suite. Prav tako že dalj časa čaka na predstavitev v tej oddaji, zato sem izkoristil priliko. Skupina je iz Brooklyna, deluje od srede devetdesetih leti in je od 1997. leta objavila osem plošč. Zasedbo sedaj sestavljajo Hanoi Jane, Kid Millions in Bobby Matador. Z albuma Happy New Year poslušajmo le še zaključno skladbo, sedemminutno Thank Your Parents.
12. CD oneida, 11 (oni) THANK YOUR PARENTS oneida 7.00
13. CD paal flaata, 7 (oni) ALL THE WHILE paal flaata 3.30
V izteku oddaje Izven zakona smo se vrnili na začetek, k albumu Rain Paala Flaate. Z njega smo slišali pesem All The While. Naslednji teden bomo predvidoma poslušali nova albuma Joeja Cockerja in Briana Ferryja, ki se oba, vsak na svoj način, sučeta okoli Boba Dylana. V maju se bomo vrnili k založbi Glitterhouse. V posebni oddaji Moč pesmi bomo 2. maja poslušali Thomada Dybdahla, 9. maja pa še par novosti založbe Glitterhouse. Tri dni kasneje, v soboto, 12. maja, pa Glitterhouse v živo, v osebi Reinharda Holsteina in s koncertom zasedbe The Frictions, v klubu Zakon v Vrhniki.
Milko Poštrak se poslavljam s prej že napovedano pesmijo Bless Us All Mickeya Newburyja, tokrat v izvedbi Paala Flaate z njegovega albuma Rain. Lep pozdrav!
14. CD paal flaata, 11 (newbury) BLESS US ALL paal flaata 3.56