Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
zelo, zelo, zelo, zelo počasen OFF (3415 bralcev)
Sreda, 16. 5. 2007
Maja



Kaj se zgodi, ko ameriški policaj zaseže marihuano, jo vzame domov in s svojo ženo speče brownije? Nakar jih oba pojesta in ko ta grozna prepovedana substanca začne delovati, pokliče rešilce? Na našo in vašo srečo pa se ti klici snemajo:

/////////////////////link//////////////////////////

Po temu posnetku se porajata vsaj dve misli: Kako tak človek naredi policijski tečaj in pa ali so audio posnetki ter internet res najboljša stvar po pečenem kruhu.

Vi pa berete Off program, ki se odvija zelo, zelo, zelo, zelo počasi.

V 73. letu starosti je umrl televizijski evangelist Jerry Falwell, katerega gibanje je na volitvah podprlo ameriškega predsednika Busha. Slednji je izrazil globoko žalost nad izgubo človeka, ki je »cenil vero, družino in svobodo«. Falwell je svoje gibanje v zadnjih 25-ih letih ustvaril z bojem proti homoseksualcem, feministkam in liberalcem, ki jih je tudi obtožil za napade 11. septembra v New Yorku. Prav tako pa je priljubljeno otroško oddajo Telebajski označil za »preveč gej«.

Predsednik Bush je spremenil svoje stališče o odstopu Paula Wolfowitza z mesta predsednika Svetovne banke. Tako, da tudi če upravni odbor Svetovne banke opusti svoj namen, da Wolfowitza spozna za neprimernega za vodenje te organizacije, bo ameriška administracija predlagala, da prostovoljno odstopi. Wolfowitz je v težave zabredel, ko je svoji ljubici uredil višje delovno mesto in plačo. Prav zaradi teh težav je Wolfowitz odpovedal četrtkovo udeležbo na konferenci, ki jo na Bledu pripravljata Svetovna banka in slovenska vlada.

Svet Organizacije za gospodarsko sodelovanje in razvoj ali OECD se je na veleposlaniški ravni v Parizu odločil, do bo med vabili za članstvo v OECD tudi Slovenija. Poleg Slovenije bodo v organizacijo povabljene še Estonija, Rusija, Indonezija in Čile. Za članstvo je Slovenija zaprosila leta 1996, zunanji minister Dimitrij Rupel pa je po enajstih letih pridnega čakanja le dočakal včlanitev v ta »ekskluziven klub«. Mimogrede, v tej elitni družbi najrazvitejših držav sta tudi Mehika in Turčija.

V četrtek bodo na OZN volili 14 sedežev v 47-članskem Svetu za človekove pravice. Med šestnajstimi kandidatkami je tudi Slovenija, ki je tudi med prvimi podprla ustanovitev tega Sveta, ki je zamenjal diskreditirano Komisijo za človekove pravice. Po navedbah organizacij Freedom House ter UN Watch je kar nekaj kandidatk za članstvo v Svetu, ki teh pravic doma ne spoštujejo, kar bi lahko diskreditiralo delo omenjenega organa. Gre za Belorusijo, Egipt, Angolo in Katar.

Na predlog ruskega predsednika Vladimirja Putina je ruska Duma sprejela nov zakon o preprečevanju ekstremizma. Ta zaostruje kazni za spodbujanje ekstremizma, namenjen pa naj bi bil – tako Putin – preprečevanju vse pogostejših rasističnih izpadov. Organizacije za človekove pravice pa opozarjajo, da je zakon prejkone namenjen omejevanju takozvanih ekstremistov, ki si upajo oporekati Putinovi vladi.

Predstavniki Evropske unije so si globoko oddahnili ob razpletu politične krize v Srbiji. Kot da niso opazili, da so Koštuničevi demokrati še pred nekaj dnevi pomagali izglasovati ultraradikala Tomico Nikolića za nesojenega predsednika parlamenta, danes pa veselo pozdravljajo »proevropsko in demokratično« vlado, ki ima vladati tej državi naslednji mandat. Evropski komisar za širitev Olli Rehn je tako optimističen glede srbskega sodelovanja z Mednarodnim sodiščem v Haagu, v zameno pa je danes parafiral sporazum o sproščenem viznem režimu s Srbijo, ki vključuje tudi dogovor o vračanju dobrih 100.000 srbskih državljanov, ki se nezakonito nahajajo v Evropski uniji.

Posebna enota nemške policije »Kavala« je končno priznala, da na vrhu G8, ki bo potekal v bližini Rostocka začetek junija, protestnikom ne namerava dovoliti gibanja v širokem krogu okoli prizorišča. Čeprav so specialci dolge mesece zanikali tovrstne načrte, so sedaj uradno izjavili, da nameravajo okoli prizorišča postaviti ograje in začasno suspendirati ustavno pravico do združevanja. Organizacije, ki so že napovedale in uradno prijavile demonstracije, se bodo sicer poskušale pritožiti na ustavno sodišče, ki je v preteklosti že podprlo pravico do javnega združevanja. Toda zaradi poznega datuma uradne objave prepovedi, je malo verjetno, da bo ta pravočasno umaknjena.

V knjižnici Grosuplje se v naslednjih dneh dogaja simpozij Romano Čačipe – Namišljene podobe o sobivanju romske in neromske etnične skupnosti. Več nam je povedala ena od soorganizatoric simpozija in direktorica Knjižnice Grosuplje Roža Kek:

//////////////////////////////////////////////////////

OFF sta pripravila Anže in Maja, sledi pa Tomažev Nevromoment o elitizmu in diletantizmu v Sloveniji.





Komentarji
komentiraj >>