Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
Kinološki Off program (3579 bralcev)
Četrtek, 14. 6. 2007
Urh



NAPOVEDNIK

Kot vsako leto, je tudi letos v Zagrebu potekal mednarodni dogodek Euro dog Show, na katerem ponosni lastniki psov iz vse Evrope, razkazujejo svoje lepotce. Seveda pa za nekatere lastnike psi na koncu le niso dovolj atraktivni, da se ne bi posvetili raznim drugim užitkom, medtem ko svoje domače ljubljence pustijo kar v vročih avtomobilih. Zaradi tega so na letošnjem dogodku varnostnikom dali pooblastila, da lahko brez dovoljenja lastnika razbijejo okno avtomobila, če je notri nezavesten pes. Redarji so tako menda rešili vsaj 10 pasjih življenj, medtem ko je okoli deset psov vseeno poginilo v avtomobilih, saj je bila temperatura zunaj na trenutke tudi čez 30 stopinj.

Žrtve vročine in neresnih gospodarjev so bili večinoma težki psi – tudi do 90 kilogramov -, ki potrebujejo veliko tekočine, med najbolj neresne lastnike, s katerimi ima zagrebški organizator vsakoletne probleme, pa se štejejo Rusi in Ukrajinci, ki izstopajo po svoji okrutnosti do domačih ljubljenčkov. Vsekakor pa je bila dobra novica za redarje, da bodo lahko razbijali okna motornih vozil, ker so tako vsaj nekje lahko izživeli svojo dodatno energijo, ki jo sicer radi uporabijo nad ljudmi. Tako, da na festivalu ni bilo pretepov med varnostniki in udeleženci, ker so bili možje reda preveč zaposleni z razbijanjem oken, ki so v današnjem času v avtomobilih precej trdoživa in so jim vzela veliko časa. Več o dogodku Euro dog show pa nam bo povedal mednarodni sodnik za kinologijo in urednik revije, kinolog Miroslav Zidar.

//////////////////////////////////////////////////////////

OFF PROGRAM

Libanon je razglasil dan žalovanja zaradi uboja poslanca Valida Eida, ki je bil naravnan proti-sirsko, v eksploziji pa je umrlo še devet drugih ljudi. Libanonski premier Fuad Siniora, ki je pro-zahodno naravnan, za napad obtožuje Sirijo, ki naj bi, po njegovem mnenju, eliminirala toliko vladnih članov, da ta ne bi imela več večine v 128-sedežnem parlamentu. Zaenkrat ima libanonska oblast še šest sedežev večine, kar se utegne hitro spremeniti, Siniora pa poziva k izrednemu zasedanju zunanjih ministrov Arabske lige, da bodo obravnavali libanonsko-sirijske odnose.

Predstavniški dom ameriškega kongresa je potrdil zakon, ki bo poostril pogoje posedovanja orožja. Zakon je bil sprejet zaradi pogostih morilskih napadov po ameriških fakultetah in srednjih šolah, ki so črn madež izprijenosti onkraj luže, pa čeprav jih v Združenih državah Amerike ne imenujejo teroristični napadi. Zakon je dobil tudi podporo Nacionalne strelske zveze, ki je najmočnejši orožarski lobi in ga je podprl zato, ker zakon ne prinaša resnih omejitev uporabe orožja, saj je nacionalna strelska zveza znana po tem, da se zavzema proti omejitvam nabave orožja.


Fidži je izgnal novozelandskega ambasadorja Michaela Greena, ker naj bi se ta vmešaval v pomembne notranje politične zadeve. Nova Zelandija je sicer zelo kritična do sedanje vojaške vlade generala Franka Bainimarama na Fidžiju, ki je prišla na oblast z udarom decembra lani. Prav Greenova odkrita navezovanja stikov z bivšo vlado, pa so razlog za njegov izgon. Po vojaškem udaru so razmere na Fidžiju sicer napete, tako da so bile prejšnji mesec razglašene izredne razmere.

Izredne razmere, tako politične kot ekonomske, pa že dlje časa vladajo v Severni Koreji, ki ji bo Seul ponovno namenil več kot petdeset ton pomoči v hrani. Pošiljka naj bi bila enkratna in ne pomeni obnove pošiljanja rednih letnih doz riža, saj južnokorejske oblasti ne vedo točno, če je hrana zares porabljena za dobrobit ljudstva ali je hrano zlorabila v druge namene. Južna Koreja od severne sosede za redno pošiljanje hrane zahteva denuklearizacijo, medtem ko Severna Koreja pred kakršnimi koli pogovori zahteva, da se ji odmrzne 25 milijonov dolarjev na Kitajskem. Kakor koli že, teh 25 milijonov je še vedno zgolj kapljica v morje za Pjongjang.

Se pa pri nas mudi kitajski politik in predsednik Ljudske vlade avtonomne pokrajine Tibet, Chambe Phuntsoka. Ob tej priložnosti so iz Amnesty Internationala vsem slovenskim predstavnikom, ki se bodo srečali z Phuntsokom, poslali pismo, v katerem jih opozarjajo na kršenje človekovih pravic v Tibetu, ki je seveda daleč od avtonomije in globoko v kitajskih krempljih. Več o nameri Amnesty Internationala, nam bo povedal njen predstavnik, Blaž Kovač.

/////////////////////////////////////////////////////////

Irska stranka zelenih je potrdila sodelovanje v Irski vladi, s čimer si je predsednik največje stranke Fianna Fail in premier, Bertie Ahern, zagotovil večino na ustanovnem zasedanju 166-sedežnega parlamenta. To bo že tretji mandat Aherna, medtem ko v levo usmerjeni zeleni stranki niso vsi zadovoljni z dogovorom s stranko Fianna Fail, zaradi česar je tudi odstopil vodja zelenih, Trevor Sarget. Slednji, vladi očita, da je preveč povezana s kapitalom in uničevanjem narave.

Prvič v štirinajstih letih, v kioskih ni splitskega politično-satiričnega tednika Feral Tribune. Ta levičarsko orientiran in za vsako oblast težaven časopis, se sooča z nepremostljivimi finančnimi težavami. Feral Tribune ni več zmožen plačevati drakonskega davka na dodano vrednost, pa tudi pravnomočne kazni »zaradi prizadetih duševnih bolečin« številnim javnim osebam, ki so blizu režimu. Problem bo predstavil Predrag Lucić, izvršni urednik Feral Tribuna.

//////////////////////////////////////////////////////////////

Celoten Intervju s Predragom Lucićem lahko poslušate po KROFFu.

Na sestanku organizacije CITES, ki skrbi za uveljavljanje Konvencije o mednarodnem prometu ogroženih vrst v Afriki, je bil sklenjen dogovor o enkratni prodaji slonovine, katere promet je prepovedan od leta 1989. Prodaja je dovoljena štirim južnoafriškim državam z veliko populacijo slonov, ki zagovarjajo reden izvoz slonovine. Nasprotujoče afriške države pa menijo, da se na ta način stimulira divji lov na slone. Več o tem boste slišali v izčrpnem pogovoru s predstavnikom CITES-a, Juanom Carlosom Vasquezom (izg: Huanom Karlosom Vaskesom). Za začetek smo ga vprašali kaj je glavni namen te organizacije.

//////////////////////////////////////////////////////////////

OFF sta pripravila Jovana in Urh, sledi Terminal Jureta Brložnika.



Komentarji
komentiraj >>