Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
Cherie off (2996 bralcev)
Ponedeljek, 2. 7. 2007
Urh



Človek lahko gre globlje v svoji 'gluposti' kot pa žival. Tako se skorajda vsakodnevno sramoti bivši premier Tony Blair in njegova podložna priležnica, ki še ni postala žena. Večno vračanje bednih čustev, ki upravičujejo zatemnitev razuma, se vrača skozi novico, za katero sta poskrbela Blair in njegova priležnica, objavil pa jo je kdo drug kot slovenska tiskovna agencija in BBC. Poslušajte novico: »Sedaj že bivši britanski premier Tony Blair je svojo ženo Cherie Blair zaprosil za roko, medtem ko je ta na kolenih čistila straniščno školjko vile v Italiji, kjer sta preživljala počitnice. Cherie je za dokumentarec britanske televizije BBC z naslovom "Prava Cherie Blair" povedala, da je ravnokar očistila školjko, ko je Tony "nenadoma dejal, da bi se morala poročiti". Na vprašanje, ali je torej privolila v poroko, medtem ko je čistila školjko, je Cherie odgovorila: "Da. Bilo je zelo romantično."

Če je to romantično, potem moraš imeti res kronično pomanjkanje domišljije in pa nagon po večnem vračanju majhnih ljudi s plitkimi čustvi. Večno so se vračali in večno se bodo. Sedaj pa poslušajmo kratko pesmico o Charie Blair.

Portugalska, ki je začela predsedovati Evropski uniji, je prejela pismo Amnesty International, slednje pa temelji na desetih točkah človekovih pravic. Več o pismu nam bo povedal predstavnik Amnesty International Slovenija, Blaž Kovač.

///////////////////////////////////////////////////////////

Še ena organizacija, ki se dosti borno bori z realno politiko, namreč Organizacija Združenih narodov, je objavila, da poročilo, ki so ga spesnili leta 2000 in ima legendaren naslov 'Cilji tisočletja', ne poteka tako kot so si sami zamislili. Po tem poročilu bi se naj namreč neenakost med ljudmi zmanjševala, sedaj pa ugotavljajo, da se neenakost med ljudmi povečuje, za kar so po njihovem mnenju odgovorne države kluba G8. Generalni sekretar OZN, Ban Ki Moon, je vseeno dodal, da so sanje in cilji tisočletja o enakosti še možni z dovolj politične volje.

Prav tako se brez večjih uspehov Združeni narodi spopadajo z zimbabvejskim predsednikom Robertom Mugabejem. Ker slednjega v lastni državi ne morejo vreči s prestola, je tamkajšnji škof Pius Ncube mnenja, da morajo tuje vlade pomagati zimbabvejskemu ljudstvu, da se končno znebi diktatorja. S tem je seveda mislil na Veliko Britanijo, ki si je Zimbabve skozi kolonializacijo tudi prilastila. Mugabe pa je že obvestil rimskokatoliške predstavnike, da bodo kaznovani, v kolikor bodo širili glasove proti njemu. Zimbabve sicer za enkrat podira vse rekorde v inflaciji in pa nesvobodi izražanja. Čeprav so po slednjem še daleč od Sovjetske zveze.

Svobodo izražanja pa v Turčiji omejujejo Armencem, med drugim tudi s tem, ko nočejo priznati, da so med prvo svetovno vojno izvedli genocid nad njimi. Ravno s tem se je ukvarjal armenski novinar v Turčiji, Hrant Dink, ki je zaradi tega tudi izgubil življenje v atentatu. Tako se v Istanbulu začenja sojenje osemnajstim osumljenim umora Dinka. Pred sodiščem okoli 1000 Armencev protestira in zahteva svoje pravice in pravično sojenje, kateremu mora seveda slediti obsodba krivih umora. Spomnimo, da je Nemčija pred kratkim sprejela zakon, v katerem je pisalo, da so Turki nad Armenci zagrešili genocid, a ga je potem zaradi pritiskov iz Turčije umaknila.

Pred sodiščem jo je relativno slabo odnesel južnokorejski tajkun in eden najbogatejših Južnokorejcev, Kim Seung-younm, ki je dobil 18 mesecev zapora zaradi nasilnega in žaljivega obnašanja do delavcev v lokalnem karaoke baru. Seveda pa se Kim ni sam tepel z varnostniki, ampak je na njih poslal tudi lastne stražarje. Seung ima sicer v lasti podjetja, ki se ukvarjajo z nafto, financami in zavarovalništvom. Naj zgnije v zaporu.


Komentarji
komentiraj >>