Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
Protikatoliški off (4372 bralcev)
Ponedeljek, 31. 12. 2007
Erik



Novica, o kateri bomo zdaj poročali, je tako gnusno obskurna, da bomo z veseljem sprejeli njen demant, v kolikor bi do njega prišlo. Papež Benedikt šestnajsti je ukazal ustanovitev tako imenovanih oddelkov za izganjanje hudiča ter za borbo proti vzponu satanizma nasploh. Iniciativo je obelodanil vatikanski glavni eksorcist, 82 let star fanatik Gabriele Amorth. Kot kaže, bodo v sklopu te zadnje briljantno napredne pobude katoliški škofje po svetu dobili navodila, da naj izučijo vsaj nekaj svojih duhovnikov v umetnijah izganjanja hudiča ter demonov.

In kako je ekipa v Vatikanu, kjer srednji vek ni le zgodovinski pojem temveč nekaj aktualnega, prišla do te zadnje iniciative? V njihovih vrstah vlada prepričanje, da bi se dalo z molitvijo in drugimi metodami odpraviti ogromno hudičeve prisotnosti v svetu, predvsem pri mladih, ki so, denimo, podvrženi raznoraznim okultizmom ter drugim oblikam pop sranja preko interneta. In tu nastopi problem, RKC namreč nima dovolj duhovnikov na voljo, da bi se spopadli z demoni, ki se izražajo v človeški živčnosti, negotovosti, samomorilskih nagnjenjih, alkoholizmu in nihilizmu. Da, seveda, demoni so krivi za vse to – ne pa, recimo, stres v šolah, službi, doma, na cestah. Demoni, ne pa socialne stiske mladih ali družba potrošnje brez smisla. Demoni, demoni. Eee, budale katoliške.

Poslušate do velike satanske gnojnice, rimskokatoliške cerkve, absolutno in popolnoma sovražno nastrojeni Off Program Radia Študent!


OFF PROGRAM ponedeljek, 31. december 2007


Začnimo kar s paranojo v Bruslju, kjer so se tamkajšnje oblasti odločile, da njihova prestolnica v novo leto ne bo zakorakala v pompoznem stilu, kot se to menda spodobi. Po navedbah je odpovedan ognjemet, prav tako pa se bo glavni trg zaprl že ob osemnajstih zvečer, namesto da bi ostal odprt celo noč. Razlog? Belgijske oblasti pravijo, da zaradi teroristične grožnje, saj so nedavno policisti pridržali 14 ljudi, osumljenih, da želijo iz zapora rešiti domnevnega člana Al Kaide, Nizarja Trabelsija. A sodnik v zadevi je kmalu odločil, da sploh ni dokazov o njihovi vpletenosti v kar koli in celo Trabelsi se je užaljen s pisnim demantom obrnil na medije. A vlada vendarle vztraja z alarmom, češ da grožnja obstaja, pa četudi ne razpolaga z nobenim oprijemljivim argumentom. Da se le ve, kdo je v deželi vladar.

S pravimi terorističnimi napadi se seveda ukvarjajo drugje. Med drugim na jugu Tajske, kjer je bilo v treh bombnih eksplozijah – zgodile so se v tako imenovanih zabavnih delih mesta Sungai Kolok – ranjenih 27 ljudi. Tarče napadov so bili očitno turisti, saj je odjeknilo pred dvema hoteloma in nočnim klubom.

Pakistanski diktator v uradni vlogi predsednika države, Pervez Mušaraf, se je po pogovoru z britanskim premierjem Gordonom Brownom trdno odločil, da bo morda razmislil o morebitni mednarodni pomoči pri preiskovanju ozadja atentata na svojo politično tekmico Benazir Buto. Spomnimo, Mušaraf je najprej zavračal pomoč mednarodne skupnosti, ker slednja naj ne bi razumela razmer v Pakistanu. To je izgovor, vreden takšnega zavijanja z očmi, da dobi človek vrtoglavico. V povezavi s to novico omenimo še, da bo volilna komisija, ki se predstavlja za neodvisno telo - v bistvu pa je zgolj izrastek na Mušarafovi riti – najbrž preložila parlamentarne volitve z osmega januarja na neki tretji datum. O tem bo bojda kaj več znanega jutri.

Z volitvami, in sicer predsedniškimi, nimajo sreče niti v Keniji, kjer je najprej zmagal opozicijski voditelj Raila Odinga, potem pa je bil izid menda tako tesen, da je zdaj na koncu zmagal sedanji predsednik Mwai Kibaki. V skladu s svetovnimi standardi političnih iger leta 2007 sta oba kandidata razglasila zmago in podporniki obeh branijo njuno čast s krvjo. V nemirih je do zdaj umrlo že okoli 120 ljudi.

Veliko razlogov za praznovanje nimajo niti v Pentagonu. Zadnje čase se sicer radi pohvalijo, da jim je uspelo zmanjšati število dnevnih napadov, ki se zdijo kot boj vseh proti vsem, za 60 odstotkov, vendar pa vseeno zaključujejo rdečo bilanco z dejstvom, da je bilo letošnje leto v Iraku najbolj smrtonosno za ameriško vojsko od začetka invazije. Do včeraj je bilo od marca 2003 ubitih 3902 ameriških vojakov oziroma 4209 koalicijskih okupatorjev skupaj. Natančno število mrtvih iraških civilistov v grobem ostaja neznanka.

Svojevrstno teroriziranje palestinskih prebivalcev si je privoščil uradni Kairo. Okoli 2000 romarjev, ki se iz hadža vračajo nazaj v Gazo, je obtičalo nekje v Egiptu in nočejo nadaljevati poti, ker bi se radi domov vrnili skozi mejni prehod Rafah. Egipčanska oblast vztraja pri prehodu Auoja, ki ga nadzorujejo izraelski okupatorji, in slednji bi radi pretipali ljudi, če slučajno ne švercajo v Gazo denar. Palestinci, naveličani poniževanja na izraelskih vojaških točkah, vztrajajo pri svojem in do rešitve problema jih bo Egipt nastanil v neko taborišče. Tam se bojo vsaj počutili kot doma.

Kaos v sudanski provinci Darfur bo odslej - pogojno rečeno - nadzorovala mešana misija Afriške unije ter Združenih narodov. V sklopu misije, ki nosi kratico UNAMID, je svoje položaje že zasedlo 9000 vojakov od načrtovanih 26.000. Kdaj se bodo še ostali prikazali v službo, ni jasno. Mednarodne policiste, kot jih nekateri imenujejo, že v startu čaka težko vprašanje, namreč kaj narediti z najnovejšo ofenzivo sudanskih upornikov in čadskih vojakov. Tudi na ta odgovor bo treba še počakati.

Z juga Afganistana, province Kandahar, poročajo o napadu na policijsko varnostno točko, v katerem je bilo ubitih šestnajst policistov. Od marca jih je v podobnih zasedah in konfrontacijah s talibani umrlo že okoli 850. Nasilje v Afganistanu je letos doseglo najvišjo točko, odkar je bil leta 2001 strmoglavljen talibanski režim. Ena izmed bolj presenetljivih novic, ki prihajajo iz te države, pa je, da so talibani odpustili svojega izjemno pomembnega vojaškega voditelja Mansura Dadulaha. Razlog? Ni upošteval navodil.

ODPOVED: To je bil pregled dogajanja v svetu, da si ne bi pač kdo domišljal, da se silvestrovo v čemer koli bistveno razlikuje od drugih dni v letu. Lahko pa za leto 2008 vsi skupaj pokleknemo in molimo skupaj z Benediktom proti satanu in svet se bo popravil na bolje. Bog z vami. Off je spisal Erik, sledi Lanov Neuradni list.









Povezave na tedenske oddaje Aktualnopolitične redakcije Radia Študent:

APR intervju Klerik in Pizdurh sta se pogovarjala z Jožetom Jerovškom

Zeitgeist Erik se je s profesorjem Rastkom Močnikom pogovarjal o vstopu Slovenije v Schengen

Kultivator Erik in Boris sta umazala izumetničeno sliko Schengena

Zeitgeist Urh se je o Hrvaški povolilni situaciji pogovarjal s Hrvaškim profesorjem komparativne politike Caratanom

Kultivator Erik in Boris sta se ukvarjala s prvim krogom privatizacije NKMB

Terminal Ivo Podržaj o Histerii Slovenici

Pljunki pozabe Abu Mumio Jamala

Kultivator o politizaciji političnih zapornikov

Terminal Andrej Pavlišič o Krasnem novem Schengenu

Zeitgeist Urh se je pogovarjal z Gregorjem Strojinom, svetovalcem vrhovnega sodišča v Sloveniji in soustanoviteljem zavoda POLIS

Kultivator Urh in Luka sta se ukvarjala s predlagano versko oskrbo policije, vojske in podobnih institucij

Drogerija (intervju 1h30min) Matej Janković se je pogovarjal z dr. Stanislavom Grofom

Kultivator Urh in Boris sta se ukvarjala s Hrvaškimi volitvami v Sabor

Okrogla miza Sunitski trikotnik smrti se je z aktivisti in novinarji iz Slovenije in tujine pogovarjal o množičnih medijih in manipulaciji












Komentarji
komentiraj >>