Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
KO NI NE ČASA NE DENARJA – PEJT PO KNJIGO V BEHEMOTA! (4816 bralcev)
Sreda, 9. 1. 2008
Ariana Ferfila



V starem mestnem jedru Ljubljane, kjer je bila v preteklosti tako imenovana Judovska četrt, se je pred dvema letoma odprla majhna knjigarna BEHEMOT. Neodvisna knjigarna danes še vedno vztrajno stoji na Židovski stezi 3, med Lutkovnico in Rožo. Zaradi presenetljivo bogate in kvalitetne obloženosti z izbranimi knjigami v angleškem jeziku postaja splošno znano, da slabe knjige na policah te knjigarne ni mogoče najti. Pogovarjali smo se z Deanom Ivandićem, lastnikom knjigarne. Povprašali smo ga, kaj pojem neodvisne knjigarne sploh pomeni.



Kako pa se izbirajo knjige, ki se prodajajo v neodvisni knjigarni? Gre za ozek izbor svetovno znanih, uveljavljenih založb? Kakšno vlogo igrajo pri izboru knjig osebne preference? Če konkretiziramo še bolj: kako je bil narejen izbor slovenskih avtorjev, katerih prevode lahko najdemo na eni polici v knjigarni?



Obstaja v Behemotu kakšen poseben knjižni red?

/

Si dobil v Pragi kakšen nasvet, kako se lotiti biznisa s knjigami?



Mikhail Bulgakov je v romanu Mojster in Margareta ime BEHEMOT uporabil za nenaravno velikega, črnega mačka, enega bližnjih sodelavcev čarovniškega mojstra - Wolanda. Od kod ideja, da knjigarno poimenuješ BEHEMOT?



Prvič je Bulgakova čitala Ariana.


Komentarji
komentiraj >>