Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
Sproščeni OFF (3965 bralcev)
Četrtek, 14. 2. 2008
Erik



Italijanska škofovska konferenca, ta cvet svetovne modrosti, spet opozarja nase; in sicer nam tokrat sporočajo, da pa oni niso za seksi prizore v filmih. Kot navaja časnik La Repubblica, škofje pozivajo igralce, naj ne snemajo prizorov z žgečkljivo vsebino, saj so le-ti vulgarni ter destruktivni za mladino, ki menda ne zna ločiti med fikcijo in resničnostjo. Da, tako kot veliko katoliških škofov po svetu očitno ne pozna razlike med celibatom ter pedofilijo. Igralci, režiserji in producenti so pozive škofov že zavrnili, s čimer jim sporočajo, naj se ne vtikajo v njihovo delo. Dodamo lahko še to, da se v italijanski škofovski konferenci niso spomnili nič novega. Slaba tri desetletja nazaj jih je namreč s to idejo prehitel vodja islamske revolucije v Iranu, Ajatola Homeini.

Z drugačno, a nič manj bizarno represijo pa se srečujejo otroci v enem izmed švedskih vrtcev, saj tja ne smejo več prihajati v pisanih oblačilih. Fora je v tem, da ena od vzgojiteljic trpi za tako hudo migreno, da pač enostavno ne more več delati v mavrično obarvanem okolju. Če tako otroci pridejo v vrtec pisano oblečeni, jim tam takoj zamenjajo obleko. Tu res ne vemo, kaj bi dodali, bi pa bejbi svetovali, da si najde drugo službo. Migrena in majhni razgrajači pač res ne gredo skupaj.
Poslušate sproščeni Off Program na valovih 89,3 MHz.

OFF PROGRAM četrtek, 14. februar 2008
PODLAGA: CD 5 ob 15.00

Začnimo pri tako poimenovani proti-tajkunski ofenzivi, ki poteka proti predstavnikom najvidnejših gradbenih podjetij. Preiskovalna sodnica je v okviru preiskave suma gospodarskega kriminala včeraj zvečer spustila na prostost sedem osumljencev, tako da v priporu ostaja le še Tomaž Žibert, član razpisne komisije javnega podjetja Kontrola zračnega prometa. Zoper slednjega obstajajo utemeljeni sumi, da je vsaj dvema podjetjema – SCT in pa Primorju – omogočil popravek prvotne ponudbe za gradnjo kontrolnega stolpa. V zameno za obljubljeni posel je Žibert domnevno od podjetij zahteval, naj v svojih ponudbah zamenjata enega od podizvajalcev za elektroinstalacije, in sicer v tej smeri, da bi to vlogo dobil Žibertov svak. Več o vsem skupaj boste lahko izvedeli v jutrišnjem Kultivatorju po Off Programu.

Preiskovalna komisija Državnega zbora, ki preiskuje nakupe orožja po letu 1994, je zaslišala nekdanjega državnega sekretarja na ministrstvu za obrambo, Iztoka Podbregarja, in sicer v zvezi z afero falcon. Podbregar je pričal, da je država s takratnim nakupom falcona dobila najbolj zmogljivo letalo in ves čas poudarjal, da je bil mala riba v aferi, ki se je vrtela okoli nakupa. Pričanje je zapustil užaljen, saj naj bi člani komisije imeli že vnaprej izdelana stališča, ne glede na to, kaj jim poskušaš dopovedati. Za mnenje smo vprašali predsednika komisije, Zvonka Černača iz SDS:



Državni zbor nadaljuje z izredno sejo o inflaciji, ki jo je zahtevala celotna opozicija, s strani katere je velikokrat slišati očitke, da se vlada ni pravočasno odzvala na pojav izjemno visoke inflacije. Opozicijske stranke so sicer včeraj doživele poraz na matičnem odboru za finance in monetarno politiko, ki ni podprl njihovih sedmih predlaganih protiinflacijskih ukrepov. Po pričakovanjih bo koalicijska mašinerija v parlamentu na današnjem soočenju različnih argumentov zaključila s skupno oceno, da lanska fiskalna politika ni bila vzrok za nastalo inflacijo. Podrobneje o tem pa v Kroffu ob osemnajstih.

Nepovezana poslanka iz skupine Lipa, Barbara Žgajner Tavš, sprašuje ministra za šolstvo Milana Zvera v zvezi z izginulimi vlogami za enoletne šolnine, namenjene izobraževanju odraslih.



Iz arhiva predsedstva Bosne in Hercegovine je neznano kam izginil originalni Daytonski mirovni proces, ki so ga v ameriški vojaški bazi zraven Daytona leta 1995 podpisali Izetbegović, Milošević ter Tudžman. Medtem ko so pristojni organi že napovedali rompompom, pa visoki predstavnik mednarodne skupnosti Miroslav Lajčak javnost tolaži z izjavo, češ da je še en original shranjen v Parizu. Policiji svetujemo, naj pogledajo na e-Bayu, če je morda izginuli sporazum že tam.

Ruski predsednik Vladimir Putin je ponovil ostro nasprotovanje postavitvi ameriškega protiraketnega ščita v Evropi in zagotovil, da bodo Rusi v odgovor svoje rakete usmerili na nove cilje. Čudno, mi smo imeli vtis, da so to že naredili. Morda so se vmes napili in pozabili.

Stara celina ima itak svoje probleme. Motor Evrope, Nemčija, se sooča z opozorilno stavko zaposlenih v javnem sektorju, s čimer želijo sindikati pritisniti na delodajalce v pogajanjih za nove kolektivne pogodbe. V bistvu zahtevajo osem odstotni dvig plač oziroma v povprečju dodatnih 200 evrov. Stavka je najbolj ohromila delo v bolnišnicah.

Skočimo v Ameriko, od koder se nam javlja - tokrat iz Aljaske - naša redna poročevalka, Lidija Poljaček:



Sicer pa je danes svet v znamenju smrti. V Libanonu, natančneje v Bejrutu, potekata dve ceremoniji. Na eni strani se pripadniki in somišljeniki Hezbolaha udeležujejo pogreba voditelja te militantne skupine, Imada Mughniyeha, ubitega v Siriji. Kot je znano, Hezbolah za umor obtožuje Izrael in napoveduje maščevanje. Samo nekaj kilometrov stran pa se pripadniki proti-sirijsko nastrojenih skupin udeležujejo spominske slovesnosti ob tretji obletnici umora premiera Rafika Haririja. Okoli 8000 vojakov iz Libanona in tujine skrbi za to, da se na deset tisoče ideoloških ter verskih nasprotnikov ne bi srečalo, saj bi to zagotovo privedlo do uličnih spopadov.

Britanska policija je mnenja, da je nenadno preminuli gruzijski oligarh in ostri kritik vlade, Badri Patarkacišvili, umrl naravne smrti. Spomnimo, umrl je v noči na sredo v Londonu. Zavoljo popolne razjasnitve okoliščin smrti bodo opravili še cel kup toksikoloških pregledov, a stavimo lahko, da si bodo njegovo nepričakovano smrt v gruzijski opoziciji razlagali po svoje in jo najbrž pripisali predsedniku Saakašviliju. Stare metode pač.

Filipinska predsednica Gloria Arroyo pa je medtem odpovedala turnejo po severnih državnih provincah, ker naj bi jo tam v času obiska poskušali ubiti. Za zaroto naj bi po trditvah enega izmed generalov stali islamski uporniki iz skupin Džamija Islamija ter Abu Sajaf. Tem organizacijam pripisujejo celo vrsto terorističnih dejavnosti, med drugim tudi napad na turistični center na Baliju leta 2002, v katerem je umrlo prek 200 ljudi.

Mednarodna človekoljubna organizacija Human Rights Watch protestira zaradi napovedane usmrtitve ženske iz Saudske Arabije, ki je bila na sodišču spoznana za krivo čarovništva. Usodo nepismene ženske so zapečatile povsem absurdne obtožbe. Neki moški ji denimo očita, da ga je naredila impotentnega. Njeno glavo zdaj lahko reši le kralj Abdullah, na katerega so se že obrnili predstavniki Human Rights Watcha. A vprašanje je, če jih bo upošteval, saj redno pljuvajo po njem v svojih letnih poročilih, poleg tega pa je tudi sodišče mnenja, da je njena javna usmrtitev v interesu javnosti.


Komentarji
komentiraj >>