Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
Charlie Feathers (3346 bralcev)
Sreda, 5. 3. 2008
outlaw



1. CD disk ena, 2 (on) PEEPIN' EYES charlie feathers 2.15
CD bill frisell, 8 (on) OUTLAWS bill frisell 4.19
Peepin' Eyes, pesem Charlieja Feathersa na B strani njegove prve male plošče I've Been Deceived iz 1955. leta, objavljene pri oddelku založbe Sun Records, imenovanem Flip Records. Oddelek je ustanovil Sam Phillips zato, da bi pod to nalepko preizkušal nove in še neznane izvajalce. B stran omenjene male plošče smo zdajle, v oddaji Moč pesmi, v posebni oddaji o nadčasnih pesmih iz Amerike in okolice vsako prvo sredo v okviru oddaje Izven zakona, v kateri vas seveda pozdravljava Milko Poštrak in Samo, poslušali zato, ker jo je napisal Charlie Feathers sam. Naslovno pesem I've Been Deceived pa sta napisala Quinton Claunch in Bill Cantrell. No, te podrobnosti nas zdajle ne bodo preveč zanimale, to omenjam zgolj zato, ker se v oddaji Moč pesmi ponavadi osredotočamo na lastne pesmi ustvarjalca, ki ga predstavljamo. Tokrat je to Charlie Feathers, po svoje spregledan rockabilly ustvarjalec ali začetnik rock and rolla, če hočete. Sredi petdesetih je, kot še mnogi drugi, ostal v senci Elvisa Presleya in podobnih. Elvisa Presleya zdaj omenjam tudi zato, ker je Charlie Feathers naveden kot soavtor pesmi I Forgot to Remember to Forget, Presleyeve uspešnice iz časa pri založbi Sun Records. Ob tem je Charlie Feathers zatrjeval, da je aranžiral večino, če ne kar vse pesmi, ki jih je Elvis Presley posnel pri založbi Sun Records. Prav tako je svojo pesem You Believe Everyone But Me namenil Elvisu Presleyu, vendar je zatem Presley posnel omenjeno I Forgot to Remember to Forget. Mi pa poslušajmo tole izvedbo pesmi You Believe Everyone But Me, ki jo je takole odigral Charlie Feathers sam z akustično kitaro.
2. CD tip top daddy, 15 (on) YOU BELIEVE EVERYONE BUT ME charlie feathers 3.02
Spregledanost Charlieja Feathersa odseva tudi v oddaji Izven zakona. V minulih več kot desetih letih smo namreč Charlieja Feathersa kar nekajkrat nameravali predstaviti, pa je vedno kaj prišlo vmes, vedno ga je kaj zasenčilo. Tako ga predstavljamo pač zdajle. Rodil se je 12. junija 1932. leta v majhnem naselju ali vasi, če hočete, imenovani Slayden v bližini mesta Holly Springs, kakih sedemdeset kilometrov jugovzhodno od Memphisa. Odraščal je ob raznovrstni glasbi, znani s tistega področja, enkrat je bil tudi na koncertu Billa Monroeja, ob tem pa poskušal najti redno zaposlitev. Zaradi meningitisa je 1953. leta pristal v bolnišnici, tam pa se je menda odločil, da se bo poklicno ukvarjal z glasbo. Konec 1954. leta je v Sun studijih posnel lastno pesem z naslovom Runnin' Around, ki takrat ni bila objavljena, pojavila se je šele 1998. leta, ob njegovi smrti, na dvojni zbirki Get With It: Essential Recordings založbe Revenant. Runnin' Around.
3. CD disk dve, 1 (on) RUNNIN' AROUND charlie feathers 2.07
Charlie Feathers je 1955. leta pri založbi Sun Records objavil klasično malo ploščo Defrost Your Heart, ki sta jo spet napisala prej omenjena Quinton Claunch in Bill Cantrell, zato jo bomo sedaj hladnokrvno preskočili. Sam Phillips je menda hotel iz Charlieja Fathersa narediti velikega country izvajalca, Feathers pa je hotel snemati rock and roll pesmi. Sam Phillips o tem menda ni hotel nič slišati. Zaradi tega je Charlie Feathers kmalu zapustil založbo Sun Records. Vendar je pred tem pri Sun Records posnel nekaj poskusnih posnetkov, ki nato niso bili objavljeni, pojavili pa so se na omenjeni zbirki Get With It iz 1998. leta. Poslušajmo par primerkov. Prva je Feathersova pesem So Ashamed, menda posneta januarja 1956. leta.
4. isti CD, 2 (on) SO ASHAMED charlie feathers 2.51
Na istih snemanjih konec januarja 1956. leta v Sun Studiju je Charlie Feathers posnel tudi tole svojo pesem Honky Tonk Kind.
5. isti CD, 3 (on) HONKY TONK KIND charlie feathers 2.57
Tudi zaradi takih pesmi so Charlieja Feathersa nekateri opisovali kot zmes Hanka Williamsa in Billa Monroeja. Iz 1956. leta je še več prej neobjavljenih posnetkov, zabeleženih na zbirki Get With It iz 1998. leta, med njimi tudi klasika Frankie & Johnny, znana predvsem v izvedbi Jimmieja Rodgersa, pa Corrine, Corrina in podobne, vendar zdajle nimamo časa poslušati jih. Zgolj kot zanimivost bomo poslušali še eno Feathersovo countryjaško zvenečo pesem, posneto enkrat 1956. leta, We're Getting Closer To Being Apart.
6. isti CD, 6 (oni) WE'RE GETTING CLOSER TO BEING APART charlie feathers 2.41
Menda je Charlie Feathers tudi tole pesem We're Getting Closer to Being Apart poskušal ponuditi Elvisu Presleyu, pa mu ni uspelo.
Kot sem prej že omenil, Sam Phillips ni hotel upoštevati želja Charlieja Feathersa, da bi snemal rock and roll pesmi, zato je Feathers zapustil založbo Sun Records in naslednjo malo ploščo 1956. leta objavil pri konkurenčni založbi Meteor. To je bila njegova pesem Get With It, na mali plošči pa je pisalo Charlie Feathers with Jody and Jerry. Jody Chastain je bil basist, Jerry Huffman pa kitarist.
7. CD disk ena, 6 (oni) GET WITH IT charlie feathers 1.58
Tudi druga stran male plošče Get With It je prinašala klasično pesem Charlieja Feathersa, to je Tongue-Tied Jill.
8. isti CD, 7 (oni) TONGUE-TIED JILL charlie feathers 1.54
Po uspehu male plošče s pesmima Get With It in Tongue-Tied Jill je Charlie Feathers dobil ponudbo od založbe King Records, kjer je istega 1956. leta objavil par malih plošč. Posnel jih je z isto zasedbo, torej z Jodyjem Chastainom in Jerryjem Huffmanom, zraven pa je bil še bobnar Jimmy Swords. Poslušajmo najprej pesem One Hand Loose.
9. isti CD, 8 (oni) ONE HAND LOOSE charlie feathers 2.22
Na nekaterih posnetkih iz 1956. leta se lepo sliši, kako je Charlie Feathers na nek način oponašal Elvisa Presleya. On bi mogoče rekel, da je Elvis Presley oponašal njega. Včasih je to prav moteče, že skoraj kot spakovanje, včasih je manj opazno. Zgolj za ponazoritev poslušajmo eno takih pesmi, Bottle to the Baby, posneto avgusta in objavljeno konec 1956. leta.
10. isti CD, 10 (oni) BOTTLE TO THE BABY charlie feathers 2.20
Pri založbi King Records je Charlie Feathers posnel še nekaj svojih klasik iz petdesetih let, recimo tudi tole Everybody's Lovin' My Baby.
11. isti CD, 11 oni) EVERYBODY'S LOVIN' MY BABY charlie feathers 2.15
Po poteku pogodbe z založbo King Records je Charlie Feathers objavljal plošče pri raznih lokalnih založbah. Iz tistega časa je tudi več prej neobjavljenih posnetkov, izdanih 1998. leta na zbirki Get With It. Nekatere od njih je posnel Charlie Feathers sam ob lastni spremljavi z akustično kitaro. Recimo naslednjo The Man In Love iz 1958. leta.
12. CD disk dve, 7 (oni) THE MAN IN LOVE charlie feathers 1.54
1960. leta je Charlie Feathers pri založbi Kay Records objavil malo ploščo s pesmijo Jungle Fever. Meni je bolj všeč B stran te plošče s pesmijo Why Don't You, zato bomo poslušali njo.
13. CD disk ena, 17 (oni) WHY DON'T YOU charlie feathers 2.19
Medtem je Charlie Feathers tonil v pozabo, saj je trmasto vztrajal pri izvirnem rockabilly zvoku iz petdesetih let. Na omenjeni zbirki Get With It imamo iz tistega časa, torej iz šestdesetih let. spet kar nekaj prej neobjavljenih poskusnih posnetkov. Veliko jih je izvedb raznih klasik countryja in rock and rolla, med njimi pa je tudi nekaj lastnih pesmi Charlieja Feathersa. Poslušajmo eno od njih, Don't You Know, ki jo je posnel 1968. leta.
14. CD disk dve, 13 (on) DON'T YOU KNOW charlie feathers 2.44
Iz 1969. leta imamo dva zelo zanimiva prej, torej do 1998. leta in zbirke Get With It, neobjavljena domača posnetka Charlieja Feathersa in Juniorja Kimbrougha. Slaba kvaliteta posnetkov naj vas ne moti. Poslušajmo pesem Release Me (and Let Me Love Again), pod katero sta se podpisala oba.
15. isti CD, 15 (onadva) RELEASE ME (AND LET ME LOVE AGAIN) feathers & kimbrough 6.19
Ostareli Junior Kimbrough in pozabljeni Charlie Feathers 1969. leta doma v Holly Springsu v Mississippiju. Tule je še en posnetek njunega skupnega druženja, Kimbroughova pesem Feel Good Again.
16. isti CD, 16 (kimbrough) FEEL GOOD AGAIN feathers & kimbrough 8.15
Konec šestdesetih in v sedemdesetih je Charlie Feathers pritegnil pozornost pretežno evropskih poslušalcev rock and rolla, ki so brskali po koreninah iz petdesetih let in nazaj. Feathersove male plošče iz petdesetih so nenadoma dosegale vrtoglave cene, Charlie Feathers pa je spet snemal in nastopal. Objavil je nekaj plošč, dve pri lastni založbi, enostavno imenovani Charlie Feathers in Charlie Feathers Volume Two, pa That Rockabilly Cat, Rockbilly Kings in še nekatere, ob tem celo vrsto raznih zbirk. Z ene od njih z naslovom Uh Huh Honey, objavljene 1992. leta pri založbi Norton Records, poslušajmo pesem Rain.
17. CD uh huh honey, 18 (trad.) RAIN charlie feathers 1.53
Kot zanimivost poslušajmo še pesem Way In The Night, ki bi jo naj Charlie Feathers posnel enkrat 1973. leta. Napisal jo je skupaj z Jerryjem Huffmanom v šestdesetih in jo namenil Johnnyju Cashu. Vendar Johnny Cash te pesmi verjetno nikoli ni slišal, vsekakor je ni posnel. Kot boste same slišale, spoštovane poslušalke in poslušalci, je pesem res bila pisana na kožo Johnnyju Cashu. Way In The Night.
18. isti CD, 22 (oni) WAY IN THE NIGHT charlie feathers 2.52
Charlie Feathers je v devetdesetih še naprej nastopal in objavljal plošče, med njimi 1991. leta prvo za veliko založbo Elektra. Ob tem so se njegove zdravstvene težave zaradi diabetesa stopnjevale. Menda so ga operirali tudi na pljučih in mu eno pljučno krilo odstranili. 29. avgusta 1998. leta je umrl za posledicami srčnega napada, star 66 let. S še ene od mnogih zbirk, tokrat s tiste z naslovom Tip Top Daddy s prej neobjavljenimi posnetki poslušajmo za slovo pesem z naslovom Am I Losing What I Found.
19. CD tip top daddy, 23 (on) AM I LOSING WHAT I FOUND charlie feathers 2.00


Komentarji
komentiraj >>

Re: Charlie Feathers
A [06/03/2008]

A na tisti slikci zgoraj naj bi bil Charlie Feathers? Ker ni - Django Reinhardt je.
odgovori >>