Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
OFF upornikov (3866 bralcev)
Ponedeljek, 5. 5. 2008
Nejc M.



OFF NAPOVEDNIK

Da je sranje odličen prodajni produkt, vam bo nerad priznal vsak iskren trgovec. Še posebno če prihaja iz šovbiznisa. Saj vemo, retardirane oziroma resničnostne oddaje pa seniško-traktorski glasbeni hiti s petimi vrsticami besedil ...

Precej manj metaforično in docela konkretno so se prodaje sranja lotili v New Yorku. Na eni od dražb so namreč za devetsto šestdeset evrov prodali dinozavrov iztrebek izpred sto trideset milijonov let. Fosiliziran skrajni produkt dinozavrove prebave, spočet v obdobju jure, je imel izklicno ceno štiristo petdeset dolarjev, za omenjeno končno ceno pa ga je kupil enainsedemdesetletni ljubitelj velikega sranja Steve Tsengas iz Ohia. Tsengas se sicer ukvarja z izdelki za odstranjevanje pasjih in mačjih iztrebkov.

Vi pa poslušate OFF Program Radia Študent.

OFF PROGRAM

Volivci bolivijskega mesta Santa Cruz so na referendumu z veliko večino podprli avtonomijo istoimenske province. Po dobri petini preštetih glasov se je za avtonomijo izreklo dvainosemdeset odstotkov prebivalcev. Bolivijska vlada s predsednikom Evom Moralesom na čelu je referendum že označila za protiustaven in nezakonit ter napovedala ignoriranje njegovega rezultata. Santa Cruz je sicer najbogatejša provinca Bolivije, vprašanje njene avtonomnosti pa je predvsem gospodarsko vprašanje nadzora nad najdišči zemeljskega plina, plantažami in policijo in naj ne bi imel odcepitvenih teženj. Na podobno referendumsko vprašanje v juniju se pripravljajo tudi druge bolivijske province: Beni, Pando in Tarija.

Vojaške sile separatistične gruzijske province Abhazije naj bi po lastnem poročanju ponoči sestrelile dve gruzijski izvidniški letali, ki naj bi preletavali njeno območje. Na drugi strani je predstavnik gruzijskega zunanjega ministrstva novico takoj zanikal, vrh države pa je Združene narode pozval k takojšnji preiskavi. Z obtožbami na račun Gruzije se je nemudoma odzvala Rusija, sicer v kontekstu razprav o Kosovu glavna podpihovalka separatističnih zahtev Abhazije in južne Osetije.

Medtem ko Rusi veselo podpirajo separatiste v sosedskih državah, pa pozdravljajo domače probleme. Ob inavguraciji novega Dimitrija Medvedjeva so nase z bombnim napadom ponovno opozorili v Čečeniji. Eksplozija doma narejenih bomb, sprožena s pomočjo daljinskega upravljanja, je ubila pet policistov.

Indonezijska oblast je Vzhodnemu Timorju izročila četverico upornikov, obdolženih sodelovanja v februarskih spopadih. Omenjeni uporniki naj bi v domovini z več streli poskušali ubiti predsednika Joseja Ramosa-Horto, kasneje pa so jih aretirali na dveh različnih lokacijah v Indoneziji. Glavni vzhodnotimorski tožilec je napovedal takojšnje zaslišanje obtožencev. Ti prihajajo v prestolnico Dili le slab teden po tem, ko se je v njej timorskim oblastem predalo enajst uporniških voditeljev.

Sindikat učiteljev v Zimbabveju je zagrozil s stavko, če vlada ne bo ustavila napadov na njihove člane. Po njihovih navedbah naj bi bilo v povolilnem obdobju fizičnim napadom podvrženih sto triintrideset članov, okoli tisoč sedemstotim pa so grozili. Številni učitelji so namreč kot člani volilne komisije sodelovali na marčevskih volitvah, oblast v odhajanju Roberta Mugabeja pa je na njihovo delo skušala vplivati z vsemi mogočimi sredstvi. Zimbabvejski učitelji so bili sicer pritiskom podvrženi že leta 2000, ko jih je resorni minister obtožil slabega vpliva na učence in povzročil revolt med podporniki vlade.

Srbijo v nedeljo čakajo predčasne parlamentarne volitve, volilna tekma pa je že nekaj časa v polnem pogonu. Za nekaj razburjenja je poskrbel predsednik Boris Tadić, ki je za eno od televizij napovedal, da dosedanji premier in predsednik Demokratske Srbije Vojislav Koštunica ne bo novi mandatar. Tadić, ki se v zadnjem predvolilnem obdobju sooča predvsem s kupico grozilnih pisem, je ob tem poudaril, da ima za bodočega premierja v mislih tri kandidate, od tega enega nestrankarskega. O imenih za zdaj ne duha ne sluha.

Poslanska skupina LDS je zahteva sklic nujne seje parlamentarnega odbora za zunanjo politiko. Liberalne demokrate skrbi predvsem sporni nadzor nad uslužbenci zunanjega ministrstva po objavi sporne washingtonske depeše, kadrovanje na diplomatskih mestih in zaskrbljenost slednjih nad razmerami na ministrstvu.

Off je pripravil Nejc, sledi pa Lanov Neuradni list.















Komentarji
komentiraj >>