Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
"L. 1, št. 19" (4680 bralcev)
Ponedeljek, 5. 5. 2008
Lan



»NEURADNI LIST – LETNIK 1, ŠTEVILKA 19«

Neuradni list Radia Študent je štirinajstdnevnik, v katerem prestrezamo in prežvekujemo osnutke in predloge zakonov, pravilnikov, uredb, javnih naročil in drugih aktov ter dokumentov, ki šele nastajajo po vladnih in ministrskih kuloarjih. Prestreči jih je pomembno pred njihovo potrditvijo na seji vlade, saj je po njihovem pristanku v državnem zboru za vsebinske popravke praviloma prepozno. Naivno bi bilo namreč verjeti, da vsakokratna večinska koalicija svojega dela ne bo opravila skladno z voljo političnih botrov z Gregorčičeve.

25. aprila letos – pred 10 dnevi, torej - je vlada na pobudo Šturmovega ministrstva za pravosodje sprejela sklep o ustanovitvi Študijskega centra za narodno spravo, ki bo deloval na Tivolski cesti 42 v Ljubljani. 1. maja se je na konstitutivni seji že sestal svet javnega zavoda, vlada pa bo na prvi prihajajoči seji potrdila njegov statut. Študijski center za narodno spravo je javni zavod, ki uresničuje javni interes na področju znanosti in je ustanovljen za opravljanje organizacijskih, razvojnih, svetovalnih, koordinacijskih in izobraževalnih nalog na področju narodne sprave in proučevanja totalitarnih političnih sistemov na Slovenskem v 20. stoletju, piše v ustanovnem aktu. Funkcijo v. d. direktorja za zdaj opravlja dr. Milko Mikola.

Član sveta zavoda je tudi Jože Dežman. Njegova komisija za vprašanja prikritih grobišč bo zaradi prizadevnega dela v lanskem letu letos prejela 120.000 evrov več sredstev. Lani 437.000, letos 553.000.

Veljavna uredba o izobešanju slovenske zastave v osnovnih in srednjih šolah določa, da se ta izobesi na prvi dan pouka v tekočem šolskem letu in ob podelitvi spričeval. Minister za šolstvo in šport Milan Zver je v vladno proceduro poslal predlog nove uredbe, ki osnovnim in srednjim šolam nalaga konstantno izobešeno domačo zastavo skozi vse leto.

Inšpektorji vseh treh inšpekcij, ki delujejo v okviru Inšpektorata za delo - Inšpekcija nadzora varnosti in zdravja pri delu, Inšpekcija nadzora delovnih razmerij in Socialna inšpekcija - so v preteklem letu opravili 18.297 inšpekcijskih pregledov različnih vrst ter ob ugotovljenih pomanjkljivostih in nepravilnostih izrekli 9285 različnih ukrepov.

Izpostavljamo pa usmerjeno akcijo inšpektorjev, med katero je bila preverjena delovno-pravna skladnost delovanja in zaposlovanja domačih medijev. Inšpektorji so preverili 64 medijskih hiš, v katerih je redno zaposlenih 1200 novinarjev. Večjih kršitev niso našli, opazili so le nenavadno visoko število podpisanih avtorskih in drugih pogodb.

Poleg omenjenih 1200 zaposlenih so tako našteli 170 pogodb z novinarji s. p.-ji, 900 različnih pogodb o poslovnem sodelovanju ter kar 2350 avtorskih pogodb. Javnost in politika pa od novinarjev vztrajno zahtevata profesionalno delovanje?! ZAPOSLITE torej PODPLAČANE HONORARCE!

Na račun prekeriranega kadra pa bi lahko konec koncev profitirala vojska. Kjer vam prav hudo ne bi smelo biti. Ministrstvo za obrambo je objavilo javni razpis za izbiro dobavitelja začimb, omak, juh, čajev in drugih jestvin. Med predmeti naročila tako med drugim najdemo: 360 kg mletega črnega popra, 35 kg belega, 95 kg črnega celega, 17 ton soli, 300 kg mešanice začimb za divjačino, 60 kg za žar, 4 tone vegete, 800 kg dodatka za golaž in 450 kg za pasulj, 1305 različnih steklenic bolj ali manj žganih pijač ter slabih 20.000 kosov različnih čokoladnih bonbonier. Vse po Nato standardih. Dober tek, voljno.

Neuradni list Radia Študent, letnik 1, številko 19, je podpisal in v nadaljnjo obravnavo poslal Lan.

















Komentarji
komentiraj >>