Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
OFF zadnje noči (4209 bralcev)
Sreda, 11. 6. 2008
Nejc M.



OFF NAPOVEDNIK

Da lahko sudoku, v revijalnem tisku mlajši in popularnejši brat staromodne križane, odloča o pravici na najformalnejši ravni, verjetno ne bi verjeli niti največji fani cifer, navpičnic in vodoravnic.

Pa se je v Avstraliji dogodilo prav to. Okrožni sodnik je v Sydneyju prekinil sojenje proti dvema domnevnima dilerjema, ker je porota med predstavitvijo dokazov igrala sudoku. Pozorni sodnik je opazil, da porota svoje zabeležke zapisuje navpično namesto vodoravno in jih na ta način razkrinkal. Porotnikom ni pomagal niti izgovor, da jim igra pomaga, da ostanejo zbrani, in da jih prav nič ne moti pri spremljanju procesa.

Nad prekinitvijo so bili razočarani tudi odvetniki obtožencev, ker bojda njihovim klientom ni bilo omogočeno pravično sojenje. Vseeno obdolženi dilerji skrivoma strankam obljubljajo ecstasyje z novimi sudoku motivi. Mogoče že do novega sojenja, ki se bo začelo čez nekaj tednov.

Vi pa poslušate OFF Program Radia Študent brez sudokuja med novicami.

OFF PROGRAM

Barack Obama, po sobotnem sestopu Hillary Clinton iz predsedniške tekme tudi formalni predsedniški kandidat demokratske stranke, je napovedal predvolilno kampanjo v vseh petdesetih zveznih državah Amerike. Obama bo tako poskušal Američane prepričati tudi v območjih, ki so zanesljivo na strani republikanskega kandidata Johna McCaina. Po mnenju fanov ameriških volitev gre predvsem za finančno-taktično potezo Obame, ki ima na voljo več denarja in bo tako McCaina poskušal prisiliti v zapravljanje tudi na območjih, kjer mu sicer ne bi bilo potrebno.

Venezuelski predsednik Hugo Chavez je preklical sporni ½vohunski zakon½. Ta je med drugim prebivalcem nalagal sodelovanje z varnostnimi agencijami, za odklanjanje pomoči pa grozil celo s šestimi leti zaporne kazni. Pri tem je zanimivo, da je zmedeni Hugo še pred časom izjavljal, da je zakon neobhoden pri zagotavljanju nacionalne varnosti in preverjanju nasprotnikov ½njegove socialistične revolucije½, kakor tudi za zagotavljanje stabilnosti države. Danes taisti Chavez trdi, da njegova demokratična vlada ne bo preganjala nikogar. Pa ja.


Po skoraj desetih letih diplomatskega molka ponovno sestankujeta predstavnika Kitajske in Tajvana. Vpleteni strani se v Pekingu srečujeta predvsem iz ekonomskih interesov, pogajata se o medsebojni turistični letalski povezavi. Ta zna biti v času prihajajočih olimpijskih iger še kako dobrodošla za oboje. Sicer sta Tajvan in Kitajska stike prekinili leta 1999 ob začetku tajvanskega formalnega osamosvajanja.

Nekdanji nepalski kralj Gyanendra je preživel svoj zadnjo noč v kraljevi palači. Nekdanji kralj se bo, po maoistični ukinitvi monarhije in proglasitvi republike, iz Katmanduja, ki je sedež kraljeve družine več kot sto let, preselil v gozd na obrobju prestolnice. Nekdanja kraljeva palača bo spremenjena v muzej. Gyanendra, zdaj le še navadni Nepalec, pa je odstavitev in selitev menda sprejel mirno.

Zgornji dom japonskega parlamenta je izglasoval nezaupnico premierju Jusuu Fukudi. Zgornji dom sicer nima nikakršne pravne moči, je pa njihovo opozorilo očitno dovolj, da so se njihovi kolegi od ½spodaj½ takoj odločili preveriti njegovo priljubljenost in glasovati o zaupnici. V spodnjem domu ima sicer vladajoča koalicija prepričljivo večino, je pa bojda nezaupnica zgornjega doma, sicer prva po drugi svetovni vojni, za državo neprijetna pred bližajočim se vrhom G-8, ki ga bodo spremljale masovne demonstracije.

Sindikat vzgoje, izobraževanja, znanosti in kulture – SVIZ je se z vlado naposled uspel dogovoriti in podpisal aneks h kolektivni pogodbi za vzgojo in izobraževanje. Dogovor prinaša znižanje kriterijev za napredovanje vzgojiteljic, uvaja novo delovno mesto poslovnega sekretarja in ureja položaj mobilnega defektologa. SVIZ pa kljub temu ne bo podpisal kolektivne pogodbe za javni sektor, saj bo besedah njegovega glavnega tajnika Branimirja Štruklja ½niso mogli odpraviti vseh anomalij, ki jih pogodba prinaša.½

Že drugega junija je nepričakovano umrl predstavnik Izbrisanih Milan Makuc, sicer tudi prvopodpisani pod tožbo enajstih izbrisanih prebivalcev pred Evropskih sodiščem za človekove pravice. Zdaj pa prihajajo na dan tudi nekatere informacije, ki kažejo na nepravilnosti postopkov ob smrti. Najprej smo s predstavnico Karaula Mira Uršulo Lipovec Čebron spregovorili o življenju in usodi, ki ga je doletela po izbrisu iz registra stalnih prebivalcev 26. februarja 1992




Kot pa je država Makucu storila krivico še za časa življenje, tako je nepravilno postopala ob njegovi smrti:



Ob začetku Evropskega prvenstva v nogometu je v Celovcu potekala prireditev, ki naj bi prikazala celoten spekter koroške kulture. Med 2000 nastopajočimi, ki naj bi prikazali koroško kulturo, pa ni bilo niti enega predstavnika Slovenske manjšine. Gre še naprej za politiko ignoriranja, o dogodku pa smo govorili z deželnim poslovodjo Enotne liste Adrianom Kertom.



Off je spisal Nejc, sledil pa N-euromoment Tomaža Z z naslovom ½Spoznanje naslednjega dne – dan po Bushu½.


















Komentarji
komentiraj >>