Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
OFF 11. nadstropja (4271 bralcev)
Četrtek, 10. 7. 2008
Nejc M.





OFF NAPOVEDNIK

Vrh stavbe, kjer je sedež New York Timesa, je osvojil novi nadebudni plezalec, 29-letni David Malone iz Connecticuta. Malone, ki na ameriških predsedniških volitvah priporoča McCaina, je splezal do 11. nadstropja in tam razobesil transparent, na katerem Busha na vrvicah upravlja neustrašni vodja Al Kaide, Osama bin Laden. To, da je splezal ravno do 11. nadstropja, je seveda lahko simbolična gesta, ali pa mu je morda le zmanjkalo kondicije? Mladi David je tudi napisal knjigo o Bin Ladnovem načrtu o sestrelitvi dvojčkov zato, da je ZDA prisilil v vojno proti Iraku. Hmm, izdal je knjigo, splezal na stolpnico, večina medijev je poročala o tem... Ali se samo dozdeva, ali pa vse skupaj diši po dobri reklamni potezi?

Ko se je po štirih urah odločil sestopiti, je le priznal, da je navdih za svoj performans črpal pri Alain Robertu in Renaldu Clarcku, ki sta svojo etapo odplezala 5. junija letos. Zdaj lahko samo se čakamo, kdaj bo kakšen slovenski aktivist osvojil ljubljanski Nebotičnik.

Vi pa poslušate OFF Program Radia Študent.

OFF PROGRAM

V prestolnici Peruja, Limi, se je na tisoče ljudi udeležilo protestov proti vladni politiki prostega trga. Po poročilih policije naj bi aretirali okoli 200 ljudi. Predsednika Alana Garcio so obtožili, da je izdajalec svojega družbenega sloja, sam izhaja namreč iz srednjega razreda, obenem pa je tudi vodja kvazi-levo usmerjene stranke socialnih demokratov. Protestniki obtožujejo tudi vlado, da od ekonomskega razcveta profitira samo poslovni sektor in multinacionalke, najbolj lačni sloji prebivalstva pa ne dobijo svojega kosa pogače.
Organizator protestov, Mario Hauman, je dejal, da bi od gospodarske rasti mogla pridobiti večina prebivalstva ter da bi morali več investirati v zdravstvo, izobraževanje in varnost.

Ameriški senat je z 69 glasovi za in 28 proti potrdil Predlog zakona o prisluškovanju brez sodnih nalogov. Predsednik George Bush pa je napovedal, da bo zakon tudi kmalu podpisal. Pravzaprav gre za podaljšanje veljavnosti zakona o prisluškovanju, ki bi sicer potekel avgusta. Grozljivi del zakona pa je pravzaprav določilo, ki telekomunikacijskim podjetjem podeljuje imuniteto pred tožbami zaradi spoštovanja ukaza Busha all mightyja, da lahko po 11. septembru skrivaj vlečejo na ušesa ameriškim državljanom. Če zakon potrdijo, bo 40 tožb državljanov proti podjetjem zaradi suma prisluškovanja avtomatično propadlo. Torej, pazite dragi Američani, kaj govorite, kajti Veliki brat vas posluša!

Ameriški borec za državljanske pravice, Jesse Jackson, se je pokesal za nedeljski izpad na eni od televizij. Jackson si je, nevedoč, da ga snemajo mikrofoni, privoščil demokratičnega predsedniškega kandidata Bracka Obamo, ki bi mu, zaradi tega, ker domnevno »ponižuje črnce«, najraje »odrezal jajca«.

Le nekaj dni po grožnjah o rezanju in burnih odzivih moralističnih Amerikanerjev, Jessi Jacskon javnosti ponuja drug obraz, ubogemu Obami pa zagotavlja, da njegova podpora temnopoltemu kandidatu ostaja »neomajna in globoka«.

O prisluškovanju, jajcih in še čem pa tokrat iz ZDA tudi naša sodelavka, Lidija Poljaček:



Zimbabvejska oblast okoli Roberta Mugabeja je označila sankcije Združenih narodov - kot posledico volilnih nepravilnosti in nasilja - za »kolonialno in rasistično«. S prstom kažejo predvsem na ZDA in Veliko Britanijo, ki si prizadevata za zamrznitev premoženja in prepoved potovanja za predsednika Roberta Mugabeja in trinajst zaveznikov. Medtem pa si Afriška zveza in Južnoafriška republika, kot ena glavnih moderatorjev, povolilno krizo v Zimbabveju še naprej prizadevata rešiti s »spravo« med obema stranema in osnovanjem vlade narodne enotnosti. Dogovor take vrste z dolgoletnim samodržcem Mugabejem kategorično zavrača vodja opozicije Morgan Tsvangirai.

Kitajska je v imenu varnosti na prihajajočih olimpijskih igrah na severovzhodu države, kjer živi večinsko muslimansko prebivalstvo, aretirala dvainosemdeset domnevnih teroristov. Po »podatkih« paranoičnih kitajskih oblasti, navlečenih ameriškega anti-terorističnega sindroma, naj bi pridržani pripadali petim skupinam, ki so načrtovale sabotažo pekinških olimpijskih iger. Prebivalstvo »zloglasne« severovzhodne pokrajine Xinjiang je že zanikao obstoj teroristične dejavnosti v regiji, oblasti pa obtožilo pretiravanja.

Avstrijski parlament je pozno ponoči sprejel zakon, ki dovoljuje uporabo marihuane v zdravstvene in znanstvene namene pod nadzorom pristojnega ministrstva. Tako bo imela agencija za zdravje in varno hrano ekskluzivno pravico za gojenje marihuane, ki pa kljub temu ostaja kategorizirana kot prepovedana droga. Nov zakon je z besedami, da je vsaka pobuda, ki omogoča razvoj in oskrbo z novimi zdravili za lajšanje bolečin, dobrodošla, kot eden prvih pozdravil predstavnik avstrijskega združenja za preučevanje bolečine, Michael Bach.

Odbor za zdravstvo je brez nasprotovanja - kot se za razvito demokracijo tudi spodobi - sprejel novelo zakona o investicijah v javne zdravstvene zavode, ki z minimalnimi popravki podaljšuje veljavnost dosedanjega zakona do leta 2011. Čeprav so vsi člani odbora strumno dvignili roke v zrak v znak podpore noveli, pa je imela opozicija kljub temu nekatera vprašanja in pomisleke. Več o njih poslanec SD, Samo Bevk:



Predsednik društva brezposelnih in eden od dveh kandidatov za predsednika stranke Zares, Ivan Cencelj, se je sestal s predsednikom Slovenije, Danilom Türkom. Razpravljala sta o socialnih problemih pri nas, več o zaključkih pa nam bo povedal Cencelj.

///////////////////////////////////////////////////////
Md edini tr:27 t: 2'33''
////////////////////////////////////////////////////////




Komentarji
komentiraj >>