Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
OFF ramadana in hekerjev! (3794 bralcev)
Ponedeljek, 1. 9. 2008
PolonaT



NAPOVEDNIK

Ponudili so jim prst, one pa so nam kar celo roko odtrgale iz rame, si javnozdravstveni veljaki gotovo mislijo na Švedskem, kjer so opazili ogromen porast alkoholiziranosti žensk, odkar je ta v državi, ki je sicer znana po svoji restriktivni politiki do opojnih substanc, spet malce lažje dostopen. Število švedskih dam, ki se opijajo s pivom, vinom ali pa žganimi pijačami, naj bi se namreč povečalo kar za polovico, to je iz 65.000 na 100.000.

In so začeli mozgati in so zmozgali, da je za porast pijanih deklet in tudi še kakšnega fanta krivo to, da vsi skupaj preveč dobro zaslužijo, trgovine, ki imajo monopol nad uvozom in prodajo alkohola, so vedno dlje odprte, narašča število restavracij, kjer se alkohol sme točiti, poglavitno pa je, da so v državi zmanjšali davke na alkohol in tako ga je ponovno lažje in ceneje dobiti.

Tako so tudi Švedi izkusili, da prebivalcem ne gre dati preveč svobode in da jim bodo morali spet pristriči peruti. In če se vam je že sedaj zdelo, da je na Švedskem alkohol drag, utegne biti po novem zdaj še dražji. Zato vam svetujemo, da se ob potrebi po vinjenosti še naprej vozite z danskimi trajekti.

Berete Off program Radia Študent, ki si perotk ne bo pustil kar tako striči!

OFF PROGRAM

Pogovori, ki so v Zimbabveju potekali med vladajočo stranko Zanu-PF in opozicijsko MDC, so bili neuspešni, so sporočili s tiskovnega urada MDC in dodali, da je bil razlog za neuspeh pogovorov predvsem v razmerju moči, ki naj bi jih stranki imeli. Povedali so, da je predsednik Robert Mugabe Morganu Tsvangiraiju ponudil titularno mesto premierja, vendar pa naj ta dejansko ne bi imela nikakršne moči pri odločanju in vodenju države, kar pa je za Tsvangiraija nesprejemljivo. So pa pri MDC pozdravili odločitev vlade, da ukine prepoved, ki je humanitarnim organizacijam omejila dovod hrane in drugih sredstev pomoči.

Vsi denarni iztržki, ki pridejo zaradi nafte, bi morali biti direktno namenjeni za prebivalstvo, je v svojem govoru na proslavi ob 39. obletnici prevzema moči v Libiji povedal Muammar Gaddafi. V svojem govoru je ljudstvu tudi ponudil denar, ki ga je vlada namenila za libijsko šolstvo, in dejal, da naj ga dajo v svoj žep in učijo svoje otroke, kakor se jim zdi primerno, saj naj bi se, dokler bodo z denarjem razpolagala vladna telesa, dogajale tatvine in korupcija. Vse navedeno naj bi bilo del ogromne politične in ekonomske reforme, ki naj bi jo vedno bolj kapitalistični libijski vodja izvedel najkasneje v štirih mesecih, doletela pa naj ne bi samo štiri ministrstva, in sicer tistega za sodstvo, obrambo, notranjega in zunanjega.

Ko je treba do odstopa prisiliti premierja, je treba biti odločen. Na Tajskem bi že lahko rekli, da je tako. Opozicijsko gibanje Ljudska zveza za demokracijo je napovedala, da bodo njihovi pripadniki, da bi dosegli odstop njihovega premierja Samaka Sundaraveja, zaprli še več letališč, stavkalo naj bi tudi še več sindikatov, še vedno pa njihovi aktivisti okupirajo premierjeve vladne prostore. Samak Sundaravej, ki je na včerajšnji posebni parlamentarni seji zavrnil opozicijske klice po njegovem odstopu in obljubil, da utegne proti protestnikom uporabiti tudi silo, naj bi po mnenju gibanja deloval v interesu prejšnjega premierja Thaksina Shinawatre, ki je iz države zbežal, preden naj bi mu sodili zaradi korupcije.

Članom antifašistične levičarske skupine Daten Antifa je uspelo vdreti v varovan strežnik ene največjih neonacističnih skupin na svetu, Kri in čast. S strežnika naj bi skopirali več kot 30.000 datotek, med katerimi naj bi jih bilo 500 iz Nemčije, kjer pa je skupina od leta 2000 prepovedana. Guenter Hoffman s centra za demokratično kulturo je povedal, da utegnejo biti zdaj nekateri na desničarski strani, vključno z nekaterimi nemškimi aktivisti Nacionalistične demokratske stranke, izredno nervozni. Po mnenju Katharine Koenig pa naj bi bile informacije s tega strežnika, čeprav zbrane nezakonito, policiji v veliko pomoč pri zagotavljanju kazenskopravnih posledic za neonaciste.

Organizacija Amnesty Intenational je v izjavi za javnost tudi letos opozorila na problematiko vključevanja romskih otrok v izobraževalne sisteme. O tematiki smo se pogovarjali z njenim predstavnikom, Blažem Kovačem.



Islamske skupnosti po svetu in tudi v Sloveniji začenjajo mesec ramadan, ki je mesec islamskega posta in bo letos trajal 29 dni. Ob tej priložnosti smo se pogovarjali z Nevzetom Poričem, tajnikom slovenske islamske skupnosti.



Čez vikend je predvolilni karneval delala Slovenska ljudska stranka. V petek še predsednik glavnega odbora stranke Aleš Primc je namreč predlagal razrešitev Bojana Šrota s položaja predsednika zaradi domnevnih tajkunskih zvez in pa negativnih mnenj o Šrotu, ki naj bi jih dobival s terena in od nekaterih kolegov. Predlog je bil delikaten, ker je prišel ravno v predvolilnem času. Ko pa je izvršni odbor stranke dal Šrotu podporo, je Primc ponudil svoj odstop, na posvetu širšega vodstva stranke po si je premislil in je sedaj ponovno zadovoljen in verjame v Šrota, čeprav je še dan prej trdno stal za svojim stališčem. Vsi dogodki pa naj bi stranko še bolj poenotili, meni Šrot, ki pravi, da se niso sprli, ampak zgolj konstruktivno razpravljali. Poslušajmo kolaž dveh skoraj diametralno različnih izsekov Primčevih izjav na nacionalki, prvi iz petka in drugi iz nedelje, ko si je premislil.



Povejmo še, da boste lahko ob osmih v okviru intervjujev s predsedniki strank pred volitvami ob osmih zvečer poslušali pogovor s prvakom Krščanskih socialistov Andrejem Magajno.

Off je pripravila Polona.


Komentarji
komentiraj >>