Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
Korumpirani OFF (3865 bralcev)
Petek, 12. 9. 2008
tadejla



OFF NAPOVEDNIK

Ne samo da se kronane glave, artefakt preteklosti brez božje poklicanosti v sedanjosti, redijo na račun podanikov, ki plačujejo za njihove bizarne eskapade, naslednja zgodba iz Velike Britanije dokazuje, da bi podložniška raja lahko ostala celo suhih ust.

Navijači, ki so se v sredo zvečer zbrali na ogledu nogometne tekme v pubu »Windsor Castle«, so kake tri ure zaman čakali na dvanajst sodčkov piva, ki bi jim hladilo od rjovenja razgrete glasilke. Pošiljka je namesto k njim po pomoti zavila h kraljici v Windsorski grad, ki pa ni načrtovala nobenega veseljačenja niti ni o naročilu nič vedela.

Napako so kasneje popravili, a vseeno je budno oko trznilo tudi na Radiu Študent. Poslušate s prikrajšano rajo solidaren OFF program, ki ne bi imel nič proti pošiljki piva.


OFF PROGRAM

Po lanskih decembrskih predsedniških volitvah v Keniji je bilo v spopadih ubitih okoli 1500 ljudi, 600 000 pa razseljenih. Približno 10 000 jih je zatočišče našlo v begunskem taborišču v
Eldoretu v dolini Rift. Zvezna oblast se je že maja odločila razpustiti taborišče, kljub temu da se veliko beguncev iz strahu pred ponovnim nasiljem ne upa vrniti na svoje domove. Po zatrjevanju predstavnika oblasti v Eldoretu naj bi večina razseljenih družin za popotnico prejela približno 140 dolarjev, kar pa so mnogi v kampu zanikali, hkrati pa poudarili, da se nimajo kam vrniti. V pomanjkanju boljših izgovorov so oblasti begunce obtožile oportunizma, saj naj bi jim šlo samo za miloščino, hkrati pa so v taborišče napotile protiizgredniške enote policije, ki naj bi zagotovile, da bo kamp do danes zjutraj prazen.

Debata o polpretekli zgodovini ne zaposluje samo naše podalpske domovine. Te dni se Poljaki namreč ukvarjajo s tem, kdo je bil najbolj zaslužen za padec komunističnega režima, kdo je bil na plačilni listi tajne službe in kdo je kriv za uvedbo obsednega stanja. Čeprav je po padcu režima nova vlada, ki je bila sestavljena predvsem iz članov gibanja Solidarnost, zavrnila pozive po lustraciji in kaznovanju nekdanjih oblastnikov, se bo v kratkem začelo sojenje proti generalu Wojciechu Jaruzelskemu, ki ga obtožnica bremeni uvedbe obsednega stanja decembra 1981. S tem naj bi zagrešil kriminalno dejanje, še posebej ker je bilo ubitih nekaj ducatov ljudi. Štiriinosemdesetletni starček betežnega zdravja se skupaj s še osmimi soobtoženimi bivšimi visokimi uradniki brani, da je izbiral med večjim in manjšim zlom. Če ne bi ukrepal proti Solidarnosti, trdi, da bi v dogajanje posegle čete Sovjetske zveze, kar bi pomenilo še več žrtev.

Z naslednjo novico sicer tvegamo, da se tudi Južna Afrika znajde, nič kriva seveda, na črni listi držav, ki se vpletajo v slovensko predvolilno histerijo, a podobnosti med orožarskimi aferami naše banana republike in južnoafriškimi so le preveč v oči bijoče. Jacob Zuma, predsednik vladajoče južnoafriške stranke in mimogrede še predsedniški kandidat na volitvah aprila prihodnje leto, je bil obtožen korupcije, prevare in pranja denarja v orožarskih poslih leta 1999. Da, tudi sporna oddaja je bila, in sicer v obliki risanke ta teden, ki prikazuje Zumo, kako posiljuje »Gospo Pravico«, satira pa se nanaša na kritike sodstva s strani Zumovih pristašev. Če konca zgodbe v slovenskem primeru še ne poznamo, pa lahko osebo J hrabri dejstvo, da je sodišče v južnoafriškem mestu Pietermaritzburg odločilo, da se proces ne more nadaljevati, ker obstaja utemeljen sum, da je bila odločitev za obtožbo politično motivirana.

Naša ekskluzivna poročevalka iz Amerike, Lidija Poljaček, bo v svojem javljanju razkrila, kaj zaposluje jenkije te dni:



Danes od 13. do 19. ure na Prešernovem trgu poteka predvolilni šov Krščanskih socialistov Slovenije. Če še ne čutite učinkov strankarske lobotomije ali pa prav zato, lahko prisluhnete okroglim mizam o prožni varnosti, hegemoniji kapitala in o tem, »kje ti je mesto, kristjan, v politiki«. Predvsem o slednjem smo se pogovarjali s predsednikom stranke Andrejem Magajno:



Z Marijanom Smodetom iz Zelenih Slovenije smo pokramljali o današnji protestni akciji v Slovenj Gradcu, ki se kani zgoditi ob sedemnajsti uri. Glede na to, da se bo zadeva začela z Mrtvo reko, odrinite pravočasno:



V poštnih nabiralnikih vas je te dni čakal zastonjski izvod Demokracije, revije, ki je bila na začetku strankarsko glasilo zdajšnje Slovenske demokratske stranke, tudi sedaj pa bi ji težko očitali politično nepristranskost. O motivih za takšno akcijo, in ali le slučajno sovpada s predvolilnim časom, smo povprašali glavnega in odgovornega urednika Metoda Brleca.



OFF je zložil Tadej.


Komentarji
komentiraj >>