Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
kroff 2017 (3287 bralcev)
Sreda, 24. 9. 2008
Urh



Srbija se je v skrbi za svoje nacionalne interese odločila, da ne bo priznala neodvisnosti separatističnih gruzijskih pokrajin Abhazije in Južne Osetije. Srbski zunanji minister Vuk Jeremić je izrazil hvaležnost Moskvi za podporo pri kosovskem vprašanju, a pravi, da kljub vsemu v temu primeru niso del ruske politike. Razmere seveda ne kažejo na umiritev - včeraj je namreč gruzijski predsednik Mihail Sakašvili pozval Združene narode k aktivnejšem sodelovanju pri tem vprašanju, medtem ko je bila ratificirana pogodba o prijateljstvu, sodelovanju in medsebojni pomoči med Abhazijo in Rusijo.

Ukrajinska premierka Julija Timošenko pa v odnosih z Rusijo gleda že v davno leto 2017, ko se izteče pogodba o namestitvi ruske črnomorske flote v Ukrajini. Tako Timošenkova meni, da je treba sporazum ohraniti do leta 2017, nato pa naj bi bila njena država območje brez vojaških baz. Brez katerih vojaških baz, je drugo vprašanje, je pa ruski obrambni minister Anatolij Serdjukov izjavil, da Kremelj želi obdržati svoje ladjevje v pristanišču Sevastopol na Krimu tudi po letu 2017, ker naj bi novi ruski predlogi za podaljšanje 'misije' koristili obema državama.

Italijanski notranji minister Roberto Maroni je mafijski obračun v mestu Castelvolturno blizu Neaplja, v katerem je prejšnji teden umrlo sedem ljudi označil za pravo in resnično teroristično dejanje in ga razumel kot napoved državljanske vojne s strani neapeljske mafijske združbe Camorra. Zaradi teh dogodkov je italijanska vlada včeraj napovedala poostren nadzor v vseh mestih, v katerih obstaja visoko tveganje za kriminalna dejanja, in sicer s pošiljko petstotih vojakov v vsak takšen kraj.


Kitajska in Venezuela sta podpisali več sporazumov na področju energetike, s čimer bo Venezuela v najobljudeno deželo leta 2009 izvozila pol milijona sodčkov črnega zlata na dan – trenutno številka izvoza meri 364.000. Prav tako sta državi podvojili sredstva v skupnem investicijskem skladu iz 6 na 12 milijard dolarjev, sklad pa bo namenjen investicijam na področju infrastrukture, elektrifikacije, izobraževanja, kmetijstva in železnic v Venezueli – za kar bodo kot povračilo Kitajski dobavljali surovo nafto in gorivo. V planu je tudi gradnja rafinerije v mešani lasti in tako dalje.

Srbija ne pODPOVED: kroff sta pripravila Tamara in Urh, sledijo pa kulturne novice.



Komentarji
komentiraj >>