Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
OFF zasežene savinjske marihuane! (4061 bralcev)
Ponedeljek, 20. 10. 2008
PolonaT



OFF NAPOVEDNIK

Mozirski policisti so v četrtek minulega tedna na območju Rovta pod Menino zasegli več kot 1100 sadik konoplje, natančneje 1177. Na veliko nesrečo lastnika nasada je šlo za enega največjih nasadov konoplje v letošnjem letu v Sloveniji, kar so sporočili s Policijske uprave Celje. Poleg bolečine, ki je zadela lastnika konoplje ob pogledu na njegove posekane tudi do 200 centimetrov dolge nasade konoplje, ga čaka še kazenska ovadba na Okrožnem državnem tožilstvu v Celju, zaradi suma storitve kaznivega dejanja neupravičene proizvodnje in prometa z mamili.

Poleg zgoraj navedenega odkritega nasada konoplje je bilo na območju Policijske uprave Celje v zadnjem mesecu dni odkritih več nasadov konoplje. Tako so policisti zasegli na območju Laškega 150 sadik, na območju Šmarja pri Jelšah 64 sadik in na območju Mozirja dodatnih 160 sadik. Očitno dejstvo, da je tako imenovana »prepovedana droga« dejansko prepovedana, ne povzroča težav našim gojiteljem konoplje, ki veselo skrbijo za svoje potrošnike in nenazadnje občasno šokirajo javnost z vedno novimi odkritji novih nasadov konoplje. Lastniki konoplje vsekakor vedno znova iščejo načine, kako bi se izognili odkritju in pa nenazadnje uničenju njihovih »večmesečnih prizadevanj«.

Berete OFF program Radia Študent, ki vsekakor zelo sočustvuje z lastnikom zadnjega odkritega nasada konoplje v Mozirju in z vsemi lastniki odkritih nasadov.

OFF PROGRAM

Minuli teden je predsednik stranke DeSus, Karl Erjavec, prekinil pogajanja o vstopu v novo vlado z bodočim mandatarjem Borutom Pahorjem, zaradi tega, ker Pahor ni pristal na vnaprejšen pogoj Erjavca, da bi tudi v tokratni vladi zavzemal mesto obrambnega ministra. O nadaljnjem razpletu koalicijskih pogajanj je dopoldan odločal izvršni odbor stranke upokojencev, ravno tako so se pa sestali tudi poslanci stranke SD in DeSus v zvezi z dogovorom o nadaljnjem koalicijskem usklajevanju. Po sestajanju izvršnega odbora DESUS-a sedaj poteka nadaljevanje pogajanj z Socialnimi demokrati, kjer bodo določili nadaljnje korake pri usklajevanju koalicijske pogodbe.

Desus se je, po besedah Pahorja, s tem, ko se je odločil za nadaljevanje pogajanj, vrnil v pogajanja kot enakovreden partner ter bo skupaj s stranko SD dokončal delo oziroma vsebino na koalicijski pogodbi. O vsebini sestanka izvršnega odbora Desusa pa smo se pogovarjali s poslancem stranke DeSus, Vilijem Rezmanom.



V Celju pa ob osemdeseti obletnici Klubov koroških Slovencev v celjskem hotelu Korotan poteka simpozij Inštituta za narodnostna vprašanja Ljubljana, mariborskega in ljubljanskega kluba koroških Slovencev ter Zgodovinskega društva Celje. Na njem je o sledi Klubov koroških Slovencev v slovenski zgodovini in zgodovinopisju spregovoril tudi Janez Stergar, ki je nekaj o dogodku povedal tudi za Radio Študent.



Colin Powell, nekdanji državni sekretar pri sedanjem republikanskem predsedniku Georgu Bushu, je podprl kandidaturo demokratskega predsedniškega kandidata Baracka Obame. Na veliko presenečenje vseh je Colin svojo izjavo obrazložil s komentarjem, da bi bil po njegovem mnenju demokratski predsedniški kandidat Obama transformativen predsednik in da zmaga kandidata Obame ne bi navdušila le Amerike, pač pa tudi celoten svet. Po mnenju Powella je Obama torej izjemno primeren za voditelja, saj zna navdihovati, njegova zmaga pa bi pomenila zmago za vse Američane. Izjava Colina Powella je mišljena kot zelo pomemben dejavnik vpliva na volivce, saj se Powella obravnava kot izjemnega politika, z dolgoletnimi izkušnjami.

Špansko tožilstvo se je pritožilo na odločitev najbolj znanega španskega sodnika Baltasarja Garzona, ki je v četrtek napovedal, da bo sprožil preiskavo o usodi več deset tisoč ljudi, ki so izginili med špansko državljansko vojno, ki je trajala od leta 1936 do 1939, in v času režima španskega diktatorja Francisca Franca. Garzon bo na zahtevo družin žrtev sprožil preiskavo o izginotju 114.266 ljudi, med katerimi naj bi bili mnogi pokopani v množičnih pokopališčih, odredil je že odprtje 19-ih množičnih pokopališč, v enem izmed njih pa so tudi posmrtni ostanki pesnika Federica Garcie Lorce. Odločitev sodnika Garzona je bila v Španiji sprejeta s presenečenjem, saj gre za prvi korak španskega pravosodja pri preiskavi zločinov v letih Francovega vladanja. Prizadevanje za rehabilitacijo žrtev Francovega režima so se začele s socialistično vlado premiera Zapatera, ki si poleg vsega prizadeva tudi za umik Francovih spomenikov in spominskih plošč.

Kljub željam, da se kriza v Zimbabveju ne bi nadaljevala, pa se stvari pri razdeljevanju moči v Zimbabveju še vedno zapletajo. Po tem, ko so bili pogovori o delitvi moči med koalicijsko stranko, ki jo vodi zimbabvejski predsednik Robert Mugabe in opozicijsko stranko Morgana Tsvangiraija prejšnji teden neuspešni, naj bi obe strani gostili v Kraljevini Svazi, vendar je opozicijski vodja Morgan Tsvangirai že sporočil, da se pogovorov ne bo udeležil zaradi birokratskih ovir. Zimbabvejske oblasti Tsvangiraiju namreč niso izdale potnega lista, temveč izredni potni dokument, tako pa ni imel časa, da bi si uredil vizo.

Politični voditelji v Iraku so se dogovorili o osnutku varnostnega pakta z ZDA, ki bi morale umakniti svoje enote do leta 2011. Sestanek voditeljev se je končal brez dokončne odločitve, saj so nekateri voditelji še vedno neodločeni glede strinjanja ali zavrnitve dogovora. Iraška in ameriška vlada trdita, da je vsebina pakta dokončna in da se ga lahko le sprejme ali pa zavrne. Težnja iraškega predsednika vlade Nouri al Maliki-ja k pridobitvi uradne podpore glede osnutka s strani Političnega Sveta za nacionalno varnost očitno ni uspela, glede na to, da se je sestanek domnevno končal brez dogovora. Edini skupini, ki sta domnevno brez zadržkov sprejeli osnutek, sta bili glavni Kurdski skupini – Patriotska zveza za Kurdistan in pa Kurdska demokratska stranka.

Več kot 80 ljudi se je v Turčiji začelo zagovarjati zaradi domnevne oborožene vstaje in posedovanja eksploziva ter orožja, sodnik pa je vse, razen obtožencev, poslal iz sodne sobe. V letu 2006 naj bi zbombardirali sekularni časopis in napadli sodišče, kjer je bil ubit en sodnik. Večina naj bi pripadala ultra-nacionalistični mreži Ergenekon, obtožujejo pa jih tudi provociranja vojske, da bi izvedla državni udar zaradi napadov na sekularne institucije. Samo sojenje bi lahko spet zaostrilo odnose med sekularno vojsko in vladajočo islamsko stranko AKP.

Zaradi zlorabe sedmih milijonov evrov, ki so prišli iz bruseljske blagajne, pa je bolgarsko državno tožilstvo objavilo obtožnico proti devetim bolgarskim državljanom, ki naj bi se okoristili z omenjenimi denarnimi sredstvi iz evropskih skladov, ki so bili sicer namenjeni pomoči pri razvoju bolgarskega kmetijstva. Gre sicer za prvi večji korupcijski proces zaradi zlorabe bruseljskega denarja, vendar pa naj bi Evropska komisija, ki je Bolgariji prekinila izplačilo sredstev za sofinanciranje nekaterih ukrepov v okviru programa Sapard sicer ustavila izplačevanje le manjšega dela programa pomoči, ki je skupaj vreden 160 milijonov evrov.

Predsednik slovenske vlade v odhodu, Janez Janša, pa se je podal na še enega svojih križarskih pohodov, katerih namen je ubraniti čast nikogar drugega kot sebe. Po tem, ko je zaradi suma kazenskega dejanja razžalitve vložil predlog državnemu tožilstvu v Ljubljani zoper novinarja finske nacionalne televizije YLE, Magnusa Beglunda, direktorja Sistemske tehnike Milana Švajgerja in nekdanjega v.d. generalnega direktorja Bojana Potočnika, je bil zaradi besed, izrečenih v oddaji Resnica o Patrii, enak predlog vložen tudi proti predsedniku komisije za preprečevanje korupcije, Dragu Kosu.

Z jutrišnjim dnem se v Cankarjevem domu začne 3. Slovenski forum inovacij, na katerem se bodo na razstavi eksponatov predstavile tudi najboljše inovacije v letu 2008. O samem forumu smo govorili z Andrejem Jusom, direktorjem inštituta Heureka.



OFF sta ustvarili Polona in Anita.


Komentarji
komentiraj >>