Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
Anketa o študentskem delu (2385 bralcev)
Torek, 4. 11. 2008
univerza



Študentsko delo se največkrat omenja kot socialni korektiv, ki omogoča mladim večjo dostopnost študija. Za tiste, ki nimajo štipendij, je to namreč pomemben vir dohodkov. Zaradi enostavnega postopka prijave potrebe po delavcu in nizkih stroškov je najpreprosteje zaposliti študenta. Seveda pa ima študentsko delo tudi negativne plati, kot so zanemarjanje študija, neplačevanje prispevkov za socialno varnost, nepriznavanje delovnih izkušenj po koncu šolanja.

Kaj menijo o študentskem delu, smo povprašali študente različnih fakultet. V prvem delu ankete smo jim zastavili vprašanje o pozitivnih in negativnih straneh.


Večina je kot pozitivno plat navedla, da je lahko to pomemben vir dohodkov in študentu omogoči, da postane samostojnejši in neodvisen od staršev. Opozorili pa so, da zaradi tega trpi študij in da se lahko dogajajo zlorabe, kot so neplačevanje ter izkoriščanja študentov.

Študentsko delo je torej lahko nadomestilo štipendijam in je vir dodatnih dohodkov. Vendar pa večina mladih, ki delajo prek študentskih servisov, kot se je pokazalo tudi v anketi, ne dobi možnosti, da bi pridobili delovne izkušnje, povezane s študijem, saj je največ del nižje zahtevnih in nikakor ne relevantnih za bodoče diplomante in bodočo slovensko »inteligenco«. Mogoče bi bilo rešitev dostopnosti študija treba iskati drugje, recimo v povečanem številu štipendij ter plačanih praks in ne le v študentskem delu.

Anketo je pripravila Mojca N. pod vodstvom Jureta G.


Komentarji
komentiraj >>