Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
UNIVERZITETNI INFOBLOK (3775 bralcev)
Ponedeljek, 1. 12. 2008
univerza



Zadnji teden novembra nam je poleg snega, dežja, mraza in prednovoletnih psihoz prinesel še novega ministra za visoko šolstvo, znanost in tehnologijo. Da, Gregor Golobič je prišel med nas študentske ovčke. Be-e-e-e-e. V ponedeljek, 24. novembra, se je namreč zgodila primopredaja poslov med dosedanjo ministrico Mojco Kucler Dolinar in novim ministrom Gregorjem Golobičem. Tukaj moramo razočarati vse ekscesov željne poslušalce, saj je dogodek potekal povsem mirno in z dobršno mero politične vljudnosti in dolgočasja.

Na omenjenem ministrstvu očitno še niso dojeli pravega pomena kulture, ki nam ga je tako nazorno prikazal zdaj že nekdanji minister za kulturo (prav ste slišali, kulturo!) Vasko Simoniti. Tako Dolinarjeva kot Golobič sta bila namreč priliznjeno prijazna in polna zahval. Dolinarjeva se je zahvalila sodelavcem, Golobič se je zahvalil Dolinarjevi, stanje na ministrstvu naj bi bilo dobro, prihajajoči izzivi pa veliki.

Študenti poleg neizmernega veselja nad rožnato situacijo še vedno ne vedo, kako se bo Golobič odrezal. Stari maček, nove miši! Golobič sebe vidi kot moderatorja, ki zna prisluhniti in vleče prave poteze. Ena izmed njih je vključitev resorja v posebno ministrsko skupino za reševanje finančne krize. Študentje, ne se bat! Golobič is on the job! Na vodenje ministrstva, ki vstopa šele v drugi mandat, bi se rad novi minister ozrl s ponosom. Gregor Golobič, politik, ki mu pripisujejo izjemno politično moč, torej gleda na vodenje svojega resorja z optimizmom. Ali bo ta upravičen, boste sodili vi, dragi študentje.

No, upamo, da je optimizem našemu novemu ministru malce splahnel pri branju odprtega pisma Koordinacije raziskovalnih inštitutov Slovenije. KORIS v pismu ugotavlja, da je slovenska politika na področju znanja v zadnjih letih skoraj odpovedala. Od ministra pričakuje, da resno pristopi k dvigu inovativnosti in konkurenčnosti. Nič kaj rožnato, mar ne?

Rožnati ustanovitelji Nove univerze so v četrtek senat za akreditacijo v dopisu obvestili, da je ministrstvo za visoko šolstvo 18. novembra izdalo potrdilo, s katerim je postala odločba o vpisu Nove univerze v razvid visokošolskih zavodov pravnomočna. Naš novi heroj Golobič je izjavil, da o tem na primopredaji ni bilo govora. Formalno podlago za ta ukrep je Dolinarjeva po Golobičevem mnenju imela. Njene osebne izbire ali celo stanja njene vesti pa Golobič ni hotel komentirati. Logično? Morda. Vsekakor pa bomo nestrpno pričakovali famozni komentar novega ministra. Kot je pojasnil rektor Univerze na Primorskem, Rado Bohinc, odločitev ministrstva še ni dokončna, saj pritožbeni postopek še ni končan. Kako se bo na vse to odzvalo novo vodstvo ministrstva, ostaja tako uganka. Ali pač ne?

Ne glede na vse je Rado Bohinc lahko zadovoljen. Vlada je dala soglasje k vsebini sporazuma glede poplačila obveznosti Univerze na Primorskem do izvajalcev za naložbo Armerija in Foresterija. To enostavno pomeni, da bo država pljunila okoli 2,5 milijona evrov za poravnavo med izvajalcem del in Univerzo na Primorskem. S tem bo tudi ustavilo napovedano dražbo objektov, kar po Bohinčevih besedah pomeni simbolični premik v odnosu med državo in univerzo. No - in kdo še pravi, da je simbolika poceni.

ŠOU Ljubljana je dobila novega precedenčnika. V sredo, 26. novembra, so na prvi redni seji Študentskega zbora Študentske organizacije Univerze v Ljubljani izvolili Mateja Poklukarja s Fakultete za računalništvo in informatiko. Izvolili so še štiri ministre, volitve za petega pa bodo ponovili. Od 24-ih enobarvnih poslancev je Poklukarja podprlo 22. Tak rezultat lahko predstavlja le novo obdobje vekomaj opevane sloge, harmonije in demokratičnosti v ŠOULJ.

Kaj lahko pričakujemo od absolventa računalništva, katerega osebni moto je Raje malo več pesimizma kot optimizma? Poklukar je napovedal optimizacijo procesov delovanja, večji poudarek na projekte študentov za študente ter preučitev vseh dosedanjih investicij in njihovo osmišljanje z novimi dejavnostmi. Karkoli že to pomeni. Ampak to še ni vse. Novo vodstvo s Poklukarjem na čelu bo namreč vzpostavilo potrebne pogoje za boljše delovanje edinstvenega inkubatorja novih idej, ki je... Ja prav ste uganili, ŠOU Ljubljana! Ni kaj, velike besedem, vredne pravega precedenčnika.

Ker smo že pri velikih besedah, naj omenimo še poslastico, ki so je bili deležni študentje mariborske Fakultete za elektroniko, računalništvo in informatiko v torek, 25. novembra. Obiskal in nagovoril jih je namreč predsednik Državnega zbora, Pavel Gantar. V svojem nagovoru je izpostavil občutek za javne zadeve, ki naj bi nas povezovale v enotnost in skupnost. Vsekakor pomembne besede, ki jih ni treba vzeti zlahka. Poleg tega je zagotovil nadaljnjo aktivnost Državnega zbora na področju šolske in študentske zakonodaje. Svaka čast!

Svaka čast tudi študentski organizaciji univerze v Mariboru. Ta je sklicala izredno sejo na temo zaščite študentskega organiziranja. Sejo so nato preklicali, uradno zaradi nesklepčnosti. Predvidevamo pa, da je temu botrovalo dogajanje na Študentski organizaciji Slovenije, ki je po neuradnih podatkih izključila Študentsko organizacijo univerze v Ljubljani iz svojega okrilja.

Na žalost nam zaradi odsotnosti dotičnih osebkov ni uspelo dobiti nobene izjave, bomo pa dogodke spremljali še naprej.

 

Zaključimo pa s seksom, in to varnim seksom. Danes, 1. decembra, je namreč svetovni dan boja proti AIDSU. Poteka že od leta 1987, na letošnjem pa bodo študentje medicine razdelili 55.000 kondomov, 20.000 rdečih pentljic in 10.000 letakov za dobrodelni koncert, ki bo ob 17.30 v Ljubljani. Fantje, kondome gor! Punce pa se oblecite v pentlje.

 

ŠTUDENTSKI OBVESTILNIK


3. decembra se bo zgodilo potopisno predavanje Matjaža Jerana »S katrco po Franciji« v prostorih Centra Evrope na Dalmatinovi 4 v Ljubljani.

V okviru Posveta o radikalnem izobraževanju se bo vodil pogovor z Albertom Heto in Agonom Hamzo v sredo, 3. decembra, ob 18.00 v Galeriji Škuc.

Študentska borza, ki deluje pod okriljem Študentske organizacije Univerze v Ljubljani, ob svoji 15-letnici prireja prvo študentsko Finančno-borzno konferenco. Ta bo v sredo, 3. decembra 2008, ob 14. uri na Gospodarskem razstavišču v Ljubljani, v dvorani  Povodni mož.

Vsi seksa in ogromnih dildotov željni študentje in seveda študentke: Prvi slovenski veliki erotični sejem je tu! V Celju, od 5. do 7. decembra, na Celjskem sejmu. Uživajte!

Ker smo zavedni in previdni, Radio Študent svetuje: Fukajte s kondomi.

Infoblok odvalio Slaviša M. s pomočjo valjarja Jureta G.



Komentarji
komentiraj >>