Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
ANAEROBA: Over The Walls And Borders (samozaložba, 2008) (ponovitev 1. 1. '08 ob 00.30) (3194 bralcev)
Četrtek, 25. 12. 2008
Goc




* Eden izmed redkih domačih predstavnikov temačnega hrustljavega punka, prleška Anaeroba, je prišel do drugega albuma z naslovom Over The Walls and Borders, s katerega smo ravnokar poslušali uvodni inštrumental Is the end of the end. Na novem albumu so se glasbeniki še bolj približali početju svojih temeljnih vzornikov, predvsem angleškim crust veljakom iz 90ih let - Extinction of mankind. Sicer pa izhajajo iz početja britanskih bandov iz prve polovice 80ih let, kot sta Antisect in Amebix, ki predstavljata drugo generacijo britanskega anarho punka in sta med prvimi začeli razširjati meje takratnega punk rocka z metalskimi vložki. Anaeroba so po zamenjavi vodilnega kitarista prišli do tistega zvoka, h kateremu so se nagibali od samega začetka. Nekdanji kitarist je s svojimi sodobnimi hard core prijemi na meji

emocore-a podajal poseben melanholični odtenek zvoku Anaerobe, kar je ustrezalo temačnem vzdušju. Hkrati je mehčal ostrino in udarnost, kakršne smo vajeni pri crust bandih, pod vplivom katerih so bili Anaeroba. Kakorkoli, z novim albumom smo dobili hitri, temačni in hrustljavi anarho punk z močnim vokalom, ki tudi nepogrešljvo spominja na omenjene vzornike banda. V primerjavi s prejšnjim albumom so zadeli tudi produkcijo, kar je pomagalo približevanju k zaželjenem crustu stare šole.

Kljub pogostim spremembam v bandu Anaeroba vztrajajo na istih punk tirnicah od leta 1999. Letos so opravili še eno evropsko turnejo, po kateri so se razšli z bobnarjem. Na albumu Over The Walls And Borders je to namreč še vedno Miha. Potem so zamenjali tudi drugega kitarista. Tako so preveč pavzirali in trpeli zaradi zamenjave članov in življenja na različnih koncih Slovenije, kar je precej moteče za kakršno koli bolj resno delo z bandom.
Ob tem niso imeli preveč sreče niti z založniki - bilo je namreč več napovedi, da bodo plošče objavljali tudi v ZDA -, na koncu pa so z zamudo objavili vse sami. Tako so izdali prvi album, ob tem pa še nekaj demo in koncertnih posnetkov. Tudi novi album Anaerobe je bil najprej mišljen kot split s škotskimi T.R.I.B.E, ki naj bi ga objavili založniki v tujini. Na koncu so ponovno vse opravili sami, osem komadov pa je v primeru Anaerobe dovolj tudi za samostojni album, saj imajo pesmi, ki presegajo šest minut.
V besedilih so precej zaskrbljeni zaradi uničevanja narave in močno vpijejo za zaščito živali in odprto nasprotujejo kapitalistični družbi. Veliko dajo tudi na zunanjo podobo banda, vsaj ko gre za ovitke. Naslovno risbo za novi album je poslal Neša iz Beograda, ki se je uveljavil kot avtor risb za ovitke plošč na mednarodni crust sceni.

pripravil Goran Ivanovič- Goc



Komentarji
komentiraj >>