Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
Merry Space KROFF! (3068 bralcev)
Četrtek, 25. 12. 2008
PolonaT



Že v Offu smo poročali o samoimenovanju gvinejskega vodje državnega udara Moussa Dadis Camare za predsednika te države in da je članom prejšnje vlade ponudil 24 ur, da se predajo oblastem. Zanimivo pa je, da so pozvani bivši premier Ahmed Tidiane in drugi vladni ministri to tudi storili, in sicer so se prostovoljno predali v eni izmed vojaških baz. S predajo so tako ministri nadzor nad državo dokončno prepustili Camari, ki ga tako Afriška unija, kot tudi mednarodna skupnost močno kritizira zaradi državnega udara, drugače pa menijo prebivalci, ki so ceste preplavili v duhu olajšanja, ker so se končno rešili despotske vlade.

V 78 letu starosti pa je po boju z rakom umrl najvplivnejši britanski dramatik sodobnega časa in Nobelov nagrajenec za književnost leta 2005, Harold Pinter. Poleg tega, da bil avtor številnih dram, pa je bil poznan tudi po tem, da je kritiziral Združene države Amerike, še posebno po napadu na Irak leta 2003, za vpletanje Velike Britanije v to vojno pa ni bil preveč hvaležen niti takratnemu britanskemu premierju Tonyju Blairju. Na temo iraškega konflikta je objavil tudi zbirko protivojne poezije.

Iraški kristjani, ki so že tako v tej muslimanski državi res zanemarljiva manjšina, so vsaj v Bagdadu mirno praznovali svoj praznik, največje darilo pa jim je gotovo prispevala Iraška vlada, ki je v znak spoštovanja do te skupnosti božič razglasila za uradni praznik. Iraški predsednik Džalal Talabani, ki je sicer sunitski Kurd, jim je ob tem zaželel celo veselo praznovanje. Kljub temu pa je država za ta dan odredila poostrene varnostne ukrepe. Zakaj samo v Bagdadu? Kristjani na severu države so namreč še vedno močno pritiskom zaradi krvavega nasilja nad njimi. Samo iz Mosula naj bi se jih od septembra izselilo že 20.000.

Tudi za božič pa se zgodi, da nekdo obvelja za heroja, drugi pa ostanejo brez plače. Heroji v sledeči zgodbi so bili nemški vojaki na ladji, ki je 1200tim do zob oboroženim somalijskim piratom v Adenskem zalivu preprečila ugrabitev egiptovske trgovske ladje. Piratom je pred tem uspelo ubiti enega izmed 31-članske egiptovske posadke, ki je plula iz Sueškega prekopa, ko so jo pirati začeli obstreljevati z avtomatskim orožjem. Kljub spodletelemu podvigu pa zaenkrat ni občutka, da bi incident piratom odvzel pogum.

Gotovo vas bo za konec veselilo vedeti, da ne praznujemo samo božiča. Mineva namreč 40. obletnica trenutka, ko se je takrat rekordno število tv-gledalcev vklopilo, da bi bili priča prvemu človeškemu bližnjemu srečanju z drugim svetom, Apollo 8 in njegova posadka so ravno takrat namreč dosegli lunarno orbito.

KrOFF je spisala Poli.


Komentarji
komentiraj >>