Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
KRoff - V slovenski politiki pa nihil novum! (3162 bralcev)
Sreda, 21. 1. 2009
PolonaT



Nadaljujemo s serijo novic ravnokar zapriseglega 44. ameriškega predsednika Baracka Obame. Ta naj bi kot prvega tujega voditelja ob prevzemu položaja poklical palestinskega predsednika Mahmuda Abasa in mu ob tem obljubil, da si bo prizadeval za dosega trajnega miru na Bližnjem vzhodu. Je pa Obama v inavguracijskem govoru obljubil nov pristop pri reševanju težav v muslimanskem svetu. Palestinsko gibanje Hamas je medtem že napovedalo, da bo Obamo sodilo po dejanjih in ga hkrati pozvalo naj se uči iz napak njegovega predhodnika Georga Busha. Izrael na drugi strani pričakuje nespremenjene odnose.

Latvija pa morda le ne bo začela postopka za razpustitev parlamenta, poziv po tem je namreč zavrnil latvijski predsednik Valdis Zatlers in predlagal kompromisni načrt, po katerem naj bi vladajoča koalicija v vlado povabila tudi kakšno opozicijsko stranko. Svoj predlog je podkrepil z besedami, da v državi po njegovem mnenju vladajo take razmere, da morata tako koalicija kot opozicija prevzeti odgovornost, saj v tej zgodbi ne more biti nobenega poraženca ali zmagovalca razen države oziroma naroda.

Zunanjepolitični odbor Evropskega parlamenta je sprejel poročilo o napredku Hrvaške na poti v Evropsko unijo, v katerem je med drugim pozdravil neformalni dogovor med predsednikoma hrvaške in slovenske vlade z dne 25. avgusta 2007 o reševanju spora glede vprašanja meje pred Mednarodnim sodišče v Haagu in vpleteni stran pozval, naj ta dogovor spoštujeta. Na zasedanju so bili tudi slovenski poslanci v Evropskem parlamentu Lojze Peterle, Jelko Kacin in Aurelio Juri. Kacin je ob tem povedal, da poziv za arbitražo ni nekaj novega in da poteza ne more bodisi hrvaško bodisi slovensko stran prisiliti k dejanjem, sploh če to ni v naših nacionalnih interesih.

Komisija DZ za narodni skupnosti se je seznanila s pregledom zakonodaje o varstvu italijanske in madžarske narodne skupnosti. Sprejela je sklep, s katerim vladi priporoča, da naj v sodelovanju s poslancema italijanske in madžarske skupnosti pripravi predlog splošnega zakona o javni in uradni rabi jezikov avtohtonih narodnih skupnosti. Sicer je razprava izgledala nekako tako: manjšinski predstavniki so zgroženi nad situacijo, predstavniki SDS in SNS menijo, da je Slovenija na tem področju lahko vzor drugim evropskim državam, predstavniki koalicije pa so bili seveda po diplomatsko nekje vmes.

KrOff je pripravila Pol.



Komentarji
komentiraj >>