Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
BritOFF ilegalnih radijcev (3730 bralcev)
Torek, 3. 3. 2009
tadejla



OB SEDMIH

Malokateri sadist se zmore upreti skušnjavi, da ne bi za dolgočasne zimske večere ohranil kakšen spominek svojega ravnanja, mogoče odrezano uho, šop las ali pa posnetek mučenja. Jeba postane, ko se za njegovo fascinacijo začnejo zanimati osebki izven njegovega intimnega kroga. Pravni zastopnik ameriške vlade Lev Dassin je potem, ko je Ameriška zveza za državljanske svoboščine proti CIA sprožila tožbo glede zasliševanj domnevnih teroristov, priznal, da je CIA uničila dvaindevetdeset posnetkov zaslišanj oziroma intervjujev, kakor se po novem ljubkovalno imenuje takšen postopek. CIA je do nedavnega priznavala samo dva uničena posnetka, zanimivi pa bi bili lahko predvsem kot dokaz mučenja. Zato ne čudi napoved vladnih pravnikov, da bodo nekateri nadaljni podatki o vsebini posnetkov ter kdo je z njimi pred uničenjem rokoval, lahko označeni kot zaupni podatki.

Po treh mesecih pripora je bila po plačilu šesto dolarjev varščine, izročitvi potnega lista in zastavi svoje hiše kot poroštva izpuščena zimbabvejska aktivistka za človekove pravice Jestina Mukoko. Priprta je bila zaradi obtožb, da je poskušala organizirati strmoglavljenje strašno priljubljenega predsednika Roberta Mugabeja, trenutno pa je v bolnišnici pod policijskim nadzorom. Hkrati z njo je bilo izpuščenih še nekaj drugih aktivistov, vseeno pa v zaporih ostaja še na ducate oporečnikov.

Facebook je bil v zadnjem tednu kar petkrat tarča hekerskih ofenziv, ki so z lažnimi sporočili polnimi detajlov uporabnikov zaigrale na tako opevano zaupanje in socialno povezanost omenjenega omrežja ter na ta način od uporabnikov poskušale izvabiti profitabilne podatke. Ena izmed zlonamernih aplikacij je žrtev poskušala nategniti, da imajo „prijaaaatelji“ težave z ogledovanjem profila, po namestitvi pa se je metastazirala do vseh njegovih „prijaaaateljev“.

Lista Zorana Jankovića – Zokija v ljubljanskem mestnem svetu je podprla graditev Sparovih nakupovalnih nebes v Šiški in to kljub nasprotovanju četrtne skupnosti, opozicije ter Zorana Jankovića – Zokija, ko je bil še šefe Mercatorja. Imamo tezo, imamo antitezo, čakamo na sintezo še enega v plejadi velikih slovenskih dialektikov.

OB OSMIH

Ameriška državna sekretarka Hillary Clinton je iz Egipta, kjer se je na donatorski konferenci za razdejano Gazo nakapljalo tri in pol milijarde evrov, pripotovala na svoj prvi obisk v Izrael. Na donatorski konferenci je gospa nekdanja prva dama zatrjevala, da je nova administracija zavezana vzpostavitvi palestinske države in z namigom na potrpežljivost izrazila svojo osebno zavezanost miroljubnemu sporazumu.

Čeprav so ZDA izraelski največji zaveznik, opazovalci pričakujejo, da bi lahko med državama prišlo do nasprotnih stališč, saj novi izraelski mandatar, desničarski Benjamin Netanjahu ni navdušen nad rešitvijo palestinskega vprašanja v obliki države. Jenkiji naj bi tudi ubrali kritičnejši ton glede judovskih naselbin na Zahodnem bregu in ubrali malce pragmatičnejši pristop do Hamasovega obvladovanja Gaze.

V pakistanskem mestu Lahore so se zaenkrat še neidentificirani napadalci z vsemogočim orožjem lotili konvoja šrilanške ekipe kriketa. Kakih dvanajst napadalcev je uporabilo celo granate in raketometalce, a jo je kakih pet kriketašev odneslo samo s poškodbami. Bistveno manj sreče je imelo najmanj pet ubitih policistov. Pakistanci bodo zaradi incidenta deležni manjše doze mednarodnega kriketa, saj sta Indija in Avstralija že odpovedali turneji svojih reprezentanc.

Po včerajšnji seansi hrvaškega državnega vrha in parlamentarnih strank o odnosih s Slovenijo, se bo danes reverzibilen hepening ponovil v Ljubljani. Predsednik vlade Borut Pahor se bo o odnosih s Hrvaško pogovarjal s parlamentarnimi strankami. Klenega besednjaka verjetno tudi danes ne bo manjkalo, govorili pa naj bi tudi o modalitetah predloga Evropske unije za uporabo mediacije v sporu, pa karkoli naj to že pomeni.

OB DEVETIH

V Afganistanu si razbijajo glave glede datuma izpeljave volitev, saj se enaindvajsetega maja izteče mandat predsedniku Karzaju. Čeprav slednji nima pristojnosti za izbiro datuma volitev, pa je vseeno pozval k odhodu na volišča pred iztekom njegovega mandata, torej v aprilu, saj se menda boji institucionalne krize v državi, če bi bile volitve šele dvajsetega avgusta, kot predlaga volilna komisija. Vodja mirovnih operacij Združenih narodov v državi Alain le Roy je idejo o aprilskih volitvah zaradi varnostne situacije že označil za nemogočo, pritrjujejo pa mu tudi Američani, ki hočejo pod Hindukiš najprej dotovoriti dodatne čete.

Kubanski predsednik Raul Castro pa se je odločil izvesti revolucijo v svojem vladnem kabinetu, ki ima še vedno močan pečat El comandanteja. Med desetimi v rit nasuvanimi politiki sta tudi zunanji minister Felipe Perez Roque in sekretar kabineta Carlos Lage. Večina odstavljenih je bila Fidelovih lojalistov, poteza, za katero naj bi stala Raulova želja po večji učinkovitosti, pa je prišla v času, ko si ZDA in Kuba po dolgih letih signalizirata možnost otoplitve odnosov.

Na piratske radijske postaje v Veliki Britaniji, kjer se je, mimogrede, kalil marsikateri razturajoči DJ, prispevale pa so tudi k temu, da je kraljevina še vedno obljubljena dežela vsakega poštenega mezgača, so oblasti povečale pritisk. V želji po ukinitvi postaj, ki ne prispevajo dovolj v malho potrošniško – oglaševalskega brezumja, se državni regulator Ofcom zgovarja na nič drugega kot domnevno ogrožanje življenj s strani piratskega oddajanja. Le to naj bi motilo frekvence reševalcev in gasilcev, kar pa se po zatrjevanju ilegalnih radijcev ne dogaja več, saj naj bi uporabljali mikrovalovne povezave, ki ne motijo frekvenc. Razlog za gonjo proti kakim stopetdesetim postajam bi prej lahko bila obsesija države z biznisom, saj za legalizacijo oddajanja najprej zahteva 25 000 funtov sponzorskega denarja, ki naj bi omogočal dolgoročno delovanje.

OB DESETIH

V Macau, nekdanji portugalski koloniji, sedaj pa zopet pod kitajskim patronatom, je začel veljati zakon o izdajstvu, secesiji in subverziji proti kitajski vladi. Za politične zločine je zagroženih do trideset let zapora, kritiki pa opozarjajo predvsem na dvoumnost in obsesivnost po kaznovanju, saj zakon sankcionira tudi načrtovalna dejanja. Vpeljava novega varnostnega zakona naj bi služila tudi kot lekcija še eni bivši koloniji Hong Kongu, kjer je podoben poskus leta 2003 na ulice pognal razjarjeno množico.

Japonsko borzno trgovanje se je včeraj zaključilo z skoraj najslabšim rezultatom v zadnjih šestindvajsetih letih. Borzni indeks Nikkei se je ustavil pri 7,088 točke in tako skoraj podrl negativni rekord iz lanskega oktobra. Kriva naj bi bila pričakovanja investitorjev, da se bo bolehno zdravje finančnega sistema nadaljevalo, potenco pa niso dvignili niti pogovori japonske vlade o svežem stimulacijskem načrtu.

Vatikan bo letos sponzoriral dve mednarodni znanstveni konferenci, eno o Galileju, ki je bil utišan in obsojen, prva pa bo prišla na vrsto stopetdeseta obletnica izdaje Darwinovega dela O izvoru vrst. Na petdnevni konferenci naj bi pretresali združljivost evolucionizma in kreacionizma, ki je cerkveni nomenklaturi vsaj intimno verjetno bližje, čeprav Darwina ni doletela usoda Galileja.

Nevarnost snežnih plazov je zmerne, druge stopnje po evropski petstopenjski lestvici, česar pa ne vzemite za suho zlato, če nočete, da vas ne odpihne s katerega od južnih pobočij, kjer se zaradi višjih temperatur prožijo nakopičene gmote snega.

BritOFF je upedenal Tadej.


Komentarji
komentiraj >>