Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
"L. 2, št. 15" (2962 bralcev)
Ponedeljek, 16. 3. 2009
Lan




»NEURADNI LIST – LETNIK 2, ŠTEVILKA 15«

Neuradni list Radia Študent je štirinajstdnevnik, v katerem prestrezamo in prežvekujemo osnutke in predloge zakonov, pravilnikov, uredb, javnih naročil in drugih aktov ter dokumentov, ki šele nastajajo po vladnih in ministrskih kuloarjih. Prestreči jih je pomembno pred njihovo potrditvijo na seji vlade, saj je po njihovem pristanku v državnem zboru za vsebinske popravke praviloma prepozno. Naivno bi bilo namreč verjeti, da vsakokratna večinska koalicija svojega dela ne bo opravila skladno z voljo političnih botrov z Gregorčičeve.

Vlada je po novem letu sprejela sklep, da Ministrstvo za okolje in prostor v sodelovanju z Ministrstvom za gospodarstvo, Ministrstvom za finance in Uradom za makroekonomske analize in razvoj ter po potrebi z ostalimi pristojnimi resorji do konca januarja pripravi celovito oceno izida pogajanj o Podnebno energetskem svežnju za Republiko Slovenijo. Republika Slovenija v splošnem izid pogajanj o Podnebno energetske svežnju ocenjuje kot uspešen. Cilji, ki jih je Republika Slovenija prevzela s Podnebno-energetskim svežnjem so zelo ambiciozni in bodo nedvomno zahtevali korenite spremembe ne le v gospodarskih sektorjih temveč v celotni družbi.

Delež 25 odstotkov energije iz obnovljivih virov bo v Sloveniji d leta 2020 težko doseči, ugotavljajo na Gregorčičevi. Po dosedanjih analizah bi lahko ob izvajanju ukrepov za energetsko učinkovitost v Sloveniji do leta 2020 iz svojih potencialov dosegli 22%, ostalo pa bi bilo potrebno pokriti preko drugih mehanizmov, navaja vlada.

Pravosodni minister Zalar je v vladno proceduro vložil osnutek predloga zakona o spremembah in dopolnitvah Zakona o izvajanju kazenskih sankcij. Načrtuje dve spremembi. Prva, bolj nežna, ukinja t. i. zdravstveno komisijo, ki vrednoti predloge za preložitev ali odpravo služenja zaporne kazni zaradi obsojenčevih zdravstvenih težav. Ker komisija ni imela želenih učinkov v smislu debirokratizcije in časovnega klestenja postopkov, bodo o tem ponovno odločala sodišča.

Druga načrtovana sprememba pa je nekoliko bolj »jebiježasta«. Nekateri med vami, oz. nami, so zaradi prometnih ali drugačnih prekrškov in neplačevanja predpisanih glob že bili vabljeni na služenje uklonilnega zapora. Skladno z obstoječim zakonom je bil prekrškar/neplačnik glede na prostorske zmožnosti lahko napoten samo v zavod polodprtega ali odprtega tipa. Zadnji osnutek zakona določbo črta. Od zdaj naprej bo kraj vašega do 30-dnevnega bivanja določalo Navodilo o razporejanju in pošiljanju obsojencev na prestajanje kazni zapora. Edini kriterija, ki ga navodilo pri razporejanju odreja je geografsko poreklo sodišča oz. prebivališča obsojenca ter višina kazni. Kar pomeni, da boste lahko pristali tudi na zaprtem oddelku z obsojenci za dejanja, proti katerim bo vaš prekršek izgledal skoraj kot dobrodelna dejavnost.

Zalarjevo ministrstvo ukrep med drugim utemeljuje s podatkom, ki pravi, da večina prekrškarjev pred uklonilnim zaporom globo vendarle poravna. Z izjemo tistih, ki so že sicer, citiramo, »osebno neurejeni«.

In še javno naročilo tega tedna: ministrstvo za javno upravo je do 12. marca sprejemalo ponudbe za Izvedbo vzdrževanja počitniških enot pred poletno sezono 2009 ter dobavo opreme in drobnega inventarja za počitniške enote v Republiki Hrvaški, ki so na voljo javnim uslužbencem. Zgolj v informacijo: delojemalcem državne uprave je na Lošinju, Pagu in v Istri na voljo 51 različnih bivanjskih enot s skupno 222-imi ležišči.

Neuradni list Radia Študent, letnik 2, številko 15, je podpisal in v nadaljnjo obravnavo poslal Lan.





Komentarji
komentiraj >>