Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
STEVE WYNN & TERRY LEE HALE (3345 bralcev)
Sreda, 18. 3. 2009
outlaw



1. CD steve wynn, 1 (on) SLOVENIAN RHAPSODY I steve wynn 1.40
CD bill frisell, 8 (on) OUTLAWS bill frisell 4.19
Ste prepoznale in prepoznali tistega, ki je žvižgal v tej pesmi? Tako je: Vlado Kreslin!
Poslušate oddajo Izven zakona, v njej pa dva naša stara znanca, ki ju redno predvajamo v tej oddaji, pa tudi v njeni predhodnici Kozmiki na vašem in našem skoraj že štirideset let starem Radiu Študent, od srede devetdesetih let dalje, Steve Wynn in Terry Lee Hale. Tudi tretji, siva eminenca in vseprisotni Chris Eckman, je od vsega začetka stalni gost naših oddaj, pa tudi naših koncertnih odrov. Pozdravljava vas Milko Poštrak in Jure.
Pesem, ki smo jo slišali, ima naslov Slovenia Rhapsody Part One, Slovenska rapsodija, in nas uvaja v album Crossing Dragon Bridge, ki ga je lani objavil Steve Wynn. Dragon Bridge je kajpak ljubljanski Zmajev most. Naslednja pesem ima naslov Manhattan Fault Line.
2. isti CD, 2 (on) MANHATTAN FAULT LINE steve wynn 5.13
Album Crossing Dragon Bridge, Prečkanje Zmajevega mostu, smo sprejeli s posebnim zanimanjem predvsem zato, ker ga je Steve Wynn posnel v Ljubljani. Po poslušanju plošče (in po dajanju v oklepaj podatka o kraju snemanja) pa lahko mirno rečem, da je to pravzaprav ena nasploh najboljših plošč Steva Wynna doslej. Vsekakor najboljša od tistih, ki jih je objavil pod lastnim imenom po razpadu zasedbe Dream Syndicate. Prepričajmo se s spevno pesmijo Love Me Anyway.
3. isti CD, 3 (on) LOVE ME ANYWAY steve wynn 3.25
Steve Wynn je septembra 2007. leta prišel za tri tedne v Ljubljano h Chrisu Eckmanu in v njegovem domačem studiu Zuma sam posnel osnovo za ducat pesmi. Stevu je Ljubljana dovolj poznana, saj je tu pred tem že dvakrat nastopil. Kljub temu sam poudarja, da še nobene plošče ni posnel na ta način, daleč od sedanjega doma v New Yorku. Sam pravi tudi, da so te pesmi bližje zvoku v njegovi glavi, kot kdajkoli prej.
Vsako jutro je šel najprej na kavo na obrežje Ljubljanice v bližino tržnice, nato preko Zmajevega mostu na snemanje v Chrisov studio. Verjetno mu je Chris predvajal plošče Tomaža Pengova, mogoče je vedel, da je Tomaž Pengov v devetdesetih nastopil kot gost na ljubljanskem koncertu teksaškega trubadurja, preminulega velikega Townesa van Zandta. Vsekakor ga je navdušil, na album Crossing Dragon Bridge je uvrstil Pengovovo pesem Prišla je z albuma Pripovedi iz 1992. leta, v angleškem prepevu She Came. V pesmi bomo slišali nadzemeljske glasove Čarnic, ki nas bodo nato vodile še do Pengovove lastne izvedbe pesmi Prišla je z njegovega nastopa v Viteški dvorani Križank decembra 2005.
4. isti CD, 4 (pengov) SHE CAME steve wynn 3.37
5. CD pengov, 5 (on) PRIŠLA JE tomaž pengov 3.30
Zdaj je pravi trenutek, da se preselimo k še enemu dobro nam znanemu ameriškemu ustvarjalcu, ki ga dobro poznamo tudi s slovenskih odrov. Če se prav spomnim, je bil gost tudi na prvem nastopu skupine The Walkabouts v Križankah enkrat 1993. ali 1994. leta. Terry Lee Hale. Nedavno smo ga poslušali na prvem festivalu Zuma v vrhniškem klubu Zakon. Njegova za enkrat zadnja studijska plošča je Shotgun Pillowcase, ki jo je objavil leta 2007 pri medtem propadli španski založbi Borderdreams. Z nje poslušajmo uvodno pesem Hearts.
6. CD terry lee hale, 1 (on) HEARTS terry lee hale 5.18
Album Shotgun Pillowcase poslušamo sedaj iz dveh enostavnih razlogov. Prvi je ta, ker ga v tej oddaji še nismo predvajali, drugi pa, ker ga je Terry Lee Hale posnel v istem studiu, torej v domačem studiu Zuma Chrisa Eckmana v Ljubljani, dve leti pred Stevom Wynnom, decembra 2005. V večini posnetkov sta sodelovala Terry Lee Hale z glasom, kitarami, bobni, sintetizatorjem in še s čim, in Chris Eckman z raznimi klaviaturami in drugimi pripomočki. V par posnetkih so sodelovali nekateri slovenski glasbeniki. Recimo v pravkar slišani pesmi Hearts Sergej Ranđelović s tolkali, Andrej Jakuš s trobento in Žiga Golob s kontrabasom. V naslednji, Big Sigh, pa Jani Hace z basom in Dalibor Pavičič iz hrvaške zasedbe Bambi Molesters, ki, kot vemo, sodeluje s Chrisom Eckmanom v zasedbi Strange. Uvod pesmi Big Sigh me spomni na uvod pesmi Ne daj se, Ines Radeta Šerbeđije.
7. CD terry lee hale, 2 (on) BIG SIGH terry lee hale 4.14
Večino pesmi na albumu Shotgun Pillowcase je napisal Terry Lee Hale sam, v dveh je sodeloval Chris Eckman, ena pa je v celoti Chrisovo delo. To je naslednja, Glitterati.
8. isti CD, 3 (eckman) GLITTERATI terry lee hale 4.25
Prav zanima me, če je z naslovom Glitterati Chris Eckman nekoliko namigoval na ime nemške založbe ameriške glasbe Glitterhouse, pri kateri sta več plošč objavila tako Terry Lee Hale kot Chris Eckman sam, s Carlo ali z The Walkabouts.
Naslednja pesem z albuma Shotgun Pillowcase Terryja Lee Halea ima naslov No Distance Left To Run, to je priredba pesmi skupine Blur, odpel in odigral pa jo je sam Terry Lee Hale z akustično kitaro.
9. isti CD, 7 (hale) NO DISTANCE LEFT TO RUN terry lee hale 3.58
Poslušajmo naslednjo pesem, v kateri lahko zaslišimo odmev Neila Younga in zasedbe Crazy Horse, naslov ji je Work Song. V njej je bas odigral Tomi Popit iz zasedbe Hic et Nunc, igra pa, kot vemo, tudi v zasedbi Frictions s Chrisom Eckmanom. Kitaro v tej izvedbi je odigral Al DeLoner iz norveške zasedbe Midnight Choir, ki je, kot tudi vemo, nekoč posnela ploščo v Ljubljani. Work Song.
10. isti CD, 9 (hale) WORK SONG terry lee hale 4.25
Zaključna pesem z albuma Shotgun Pillowcase Terryja Leeja Halea iz leta 2007 ima naslov Streets of Stone. V njej bomo spet slišali Sergeja Ranđelovića, Žigo Goloba in Al DeLonera. Nato se s pesmijo Punching Holes In The Sky vračamo k albumu Crossing Dragon Bridge Steva Wynna.
11. isti CD, 11 (on) STREETS OF STONE terry lee hale 6.51
12. CD steve wynn, 8 (on) PUNCHING HOLES IN THE SKY steve wynn 3.58
Steva Wynna smo v oddaji Izven zakona nazadnje poslušali oktobra leta 2003, tik pred njegovim takratnim nastopom v KUDu France Prešeren z zasedbo The Miracle 3. Po tistem je leta 2005 objavil album Tick Tick Tick, za njim leta 2006 dvojni koncertni Live Tick, leta 2008 pa še Live at the Ancienne Belgique. Izbor s teh plošč bomo v oddaji Izven zakona poslušali naslednji teden, ob tem pa še nekaj neuradnih, torej piratskih posnetkov pod naslovom Syndicated Dreams.
Naslednja pesem z albuma Crossing Dragon Bridge je Bring The Magic, v njej pa bomo slišali tudi starega prijatelja Steva Wynna, Chrisa Cacavasa.
13. CD steve wynn, 9 (on) BRING THE MAGIC steve wynn 4.08
Steve Wynn bo v ljubljanskem Cankarjevem domu nastopil v torek, 7. aprila. Naslednji teden bomo torej poslušali izbrane posnetke s plošč, ki jih je objavil od leta 2005 naprej. V Tolpi bumov naslednjo sredo pa bomo predstavljali album Crossing Dragon Bridge. Milko Poštrak se do takrat poslavljam z zaključno pesmijo s te plošče, Slovenian Rhapsody drugi del. V njej je glas dodal Vlado Kreslin, spremljevalne glasove poje Anda Eckman, zraven pa sta še Chris Eckman in Žiga Golob. Lep pozdrav!
14. isti CD, 13 (on) SLOVENIAN RHAPSODY II steve wynn 2.11


Komentarji
komentiraj >>