Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
kroff protestov in gladovne stavke (2710 bralcev)
Torek, 14. 4. 2009
Urh



Tajsko sodišče je izdalo zaporne naloge za 14 voditeljev protestov, med drugim pa so izdali tudi nalog za bivšega bogataša premiera Thaksina Shinawatro, ki je iz Velike Britanije pozival k revoluciji in sanjal o ponovnem vzponu na vrh tajske politične elite. Zaradi protestov je sicer odpadel tudi vrh 16 azijskih držav, vendar sedanja represija nad protagonisti protesta situacije ne bo umirila.

Protesti spremljajo tudi konstruktivno nezaupnico madžarskemu premieru Ferencu Gyurcsanyju, o kateri se izrekajo poslanci v parlamentu naših vzhodnih sosedov. Demonstrira okoli 5000 ljudi, Gyurcsany pa je najverjetneje še zadnjič stopil pred poslance v svoji sedanji vlogi, saj je njegov naslednik Gordon Bajnai že predstavil svoj krizni kabinet. K protestom je pozval Forum civilnega združenja, ki ne podpira Bajnajija in se zavzema za predčasne volitve.

Z gladovno stavko je prenehal bolivijski predsednik Evo Morales, saj je zgornji dom parlamenta potrdil nov volilni zakon, po katerem bo možen razpis predčasnih predsedniških in parlamentarnih volitev za decembra letos. Novo ustavo, ki omogoča dva zaporedna predsedniška mandata, so Bolivijci na referendumu podprli z 60 odstotki glasov. V zgornjem domu oziroma senatu ima drugače večino opozicija, tako da je to moralna zmaga za Moralesa.

Mladinski svet Slovenije je podprl prizadevanja sindikatov proti odpuščanju, poleg tega pa meni, da mladi ne bi smeli biti postranska škoda recesije. Govorili smo z predsednikom Mladinskega sveta Slovenije Izidorjem Shakerjem.









ODPOVED: kroff je pripravil Urh.


Komentarji
komentiraj >>