Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
KrOFF ZNIŽANE KAZNI (2722 bralcev)
Ponedeljek, 11. 5. 2009
Nejc M.




Potem ko je vrhovno sodišče z mnenjem, da sedanji, Šturmov kazenski zakonik omogoča sojenje mladoletnikom potrdilo stališče zakonodajnih služb vlade in državnega zbora, je predsedniku odbora za pravosodje Vinko Gorenaku prekipelo in je pravosodnega ministra Aleša Zalarja pozval k odstopu. Po Gorenakovem mnenju Zalarjeva novela zakonika vanj vnaša pravno praznino, sprejeta pa naj bi bila na, po njegovem, ilegalni seji odbora za pravosodje. Poslanec SDS je razjarjen ob tem za jutri sklical sejo odbora za notranjo politiko, javno upravo in pravosodje.

Glavni tožilec haaškega Mednarodnega sodišča za vojne zločine na območju nekdanje Jugoslavije Serge Brammertz je med obiskom Beograda predsedniku srbskega nacionalnega sveta za sodelovanje s haaškim tribunalom, Rasimu Ljajiću, obljubil, da bo njegovo junijsko poročilo Varnostnega sveta Združenih narodov temeljilo na uradnem stanju, oba sogovornika pa sta ugotovila, da je sodelovanje Beograda in Haaga »polno in redno«. Kljub toplim besedam pa haaško sodišče še vedno ne more prezreti ne-prijetje Ratka Mladića in Gorana Hadžića, neizpolnjena pa ostaja tudi srbska prošnja po prestajanju zaporne kazni obtožencev v domovini.

Srečanje gruzijskega predsednika Mihaila Sakašvilija z opozicijskimi voditelji ni prineslo dogovora, protivladni protesti in napete razmere v državi pa se bodo več kot očitno nadaljevali. Z oblastjo nezadovoljna množica sicer na ulicah Tbilisija vztraja že več kot mesec dni, predsedniku pa poleg poslabšanja razmer po lanskoletni vojni z Rusijo očitajo tudi avtoritativno vladanje.

Drugostopenjsko iransko sodišče je ameriško-iranski novinarki Roxani Saberi, obsojeni vohunjenja za ZDA, spremenilo osemletno zaporno kazen na dve leti pogojne ječe. Saberijeva se po izpustitvi iz zapora Ervin bojda počuti dobro, iranske pravosodne oblasti pa so dobrohotno obljubile, da lahko kljub pogojni kazni zapusti državo.




Komentarji
komentiraj >>