Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
Univerzitetni infoblok (4237 bralcev)
Ponedeljek, 11. 5. 2009
univerza



Na ministrstvu za visoko šolstvo računajo, da naj bi vlada 21. maja na seji sveta za študentska vprašanja obravnavala predlog sprememb zakona o visokem šolstvu. Želijo tudi, da bi DZ prvo branje opravil na julijski seji, kar bi omogočilo konstituiranje agencije za kakovost v visokem šolstvu do konca leta. Mater so hitri!

Na besedilo novega zakona o visokem šolstvu se je odzval še kdo drug kot - Peter Jambrek. Pravi, da zakon vsebuje toliko zelo spornih rešitev, da zahteva resno javno razpravo, ki je do sedaj še ni bilo. Predlagane rešitve so po njegovem mnenju večinoma celo slabše od sedanje ureditve. Dodaja tudi, da je edini pravi motiv sedaj predlaganih rešitev realizacija volilnega plena za politično in oblastno obvladanje slovenskega visokega šolstva.

Državni sekretar na ministrstvu za visoko šolstvo Gerkeš pa je v preteklem tednu na novinarski konferenci izpostavil, da je med cilji sprememb visokošolske zakonodaje predvsem primerljivost slovenskega visokošolskega prostora z evropskim in krepitev zaupanja v visokošolske zavode. Kot kaže, so težave ob pridobivanju mednarodnih akreditacij v sedanji ureditvi opazili celo strokovnjaki.

Študentski zbor ŠOU v Ljubljani je 5. maja na seji za novega direktorja za obdobje štirih let izvolil Romana Didoviča. Zanj je od 36 navzočih glasovalo 26 poslancev, proti jih je bilo 11, dve glasovnici sta bili neveljavni. Direktor je naloge prevzel takoj naslednji dan. V svoji prijavi na razpis za direktorja ŠOU je med drugim zapisal, da si bo prizadeval še povečati učinkovitost delovanja največje študentske organizacije v Sloveniji. Kot da to ni že samo po sebi umevno. ŠOU je po nekaj dnevih že ocenil, da Didovič svoje funkcije opravlja profesionalno.

S prejšnjim ponedeljkom se je za študente na Primorskem začel Zdravi maj. Organizator Študentska organizacija Univerze na Primorskem želi z nizom dogodkov, predavanj in različnih akcij študente navdušiti za športne aktivnosti in zdrav način življenja. Ta bo težka ... ampak poskusiti je vendarle treba.

Študentje bodo v sklopu prireditev Zdravi maj lahko darovali kri, očistili obalo na Debelem rtiču, poslušali predavanja o zdravi prehrani, ljubezni in osebnostni rasti, testirali svoj inteligenčni kvocient, trenirali govorno izražanje in nastopanje ter počeli še marsikaj zanimivega. Kot da je v predizpitnem obdobju časa za to na pretek ... Projekt se bo s zaključil 26. maja s športnim dnevom na Bonifiki, kjer se boste bolj tašportni študentje lahko preizkusili v malem nogometu, odbojki, košarki in tenisu.

V prestolnici pa so se s 4. majem na območju študentskih naselij pričele 26. Majske igre. Cilj projekta, ki ga organizira Študentski svet stanovalcev, je privabiti čim večje število študentov, da bi se pomerili v kar 25 športnih disciplinah, družili ob kulturnih prireditvah ter sprostili odvečno energijo na zabavnih prireditvah.
Tritedensko dogajanje je razdeljeno na tri glavne sklope. Poleg športa obstaja tudi Kulturni otoček, kjer bodo gostili različne umetnike in strokovnjake z različnih področij. Na ta način naj bi študentom približali drugačno vrsto zabave, kakršne so vajeni. Organizatorji obljubljajo, da bo poskrbljeno tudi za otroke študentskih družin, ki bodo v sklopu raznih delavnic lahko ustvarjali, se igrali in se zabavali. Letošnje Majske igre se bodo zaključile s koncertom, ki bo 20. maja na Kardeljevi ploščadi.

Gremo še na Štajersko ... Študentski domovi Univerze v Mariboru v letošnjem študijskem letu razpolagajo z 2450 ležišči na treh lokacijah v bližini fakultet. Letno jim primanjkuje 1400 postelj. V prihajajočem študijskem letu zaradi krize pričakujejo še večje število prošenj. Semi dobra novica pa je, da si v mariborskih študentskih domovih prizadevajo v bližnji prihodnosti poskrbeti še za vsaj 500 dodatnih ležišč. Seveda sledi slaba novica - pri tej akciji se spopadajo s finančnimi težavami, saj jim država zagotovi vsega 15 evrov na študenta, medtem ko zasebnike subvencionirajo s 40 evri za vsakega študenta.

ŠTUDENTSKI OBVESTILNIK

če vas zanima, zakaj potrebujete smuči v Jemnu, se lahko v sredo, 13. maja, v knjižnici Otona Župančiča v Ljubljani udeležite potopisnega predavanja. Skozi Jemen vas bo ob 18. uri popeljal Bojan Erhartič. Vstop je jasno prost. Navali narode! Ker Jemen je izjemen.

Če ste bolj jutranji tip in ste ravno v obdobju iskanja službe, se lahko istega dne - malce prej - ob 10. uri na Fakulteti za družbene vede udeležite seminarja z naslovom »Znate pravilno iskati zaposlitev?«. Organizira ga Društvo študentov kadrovskega menedžmenta v sodelovanju z agencijo MojeDelo.com. Seminar bo v veliki dvorani.

Za zvedave, ki ste v iskanju in raziskovanju časovne distorzije, pa bo nekaj zanimivega v četrtek, 14. maja, ob osmi uri v Tovarni rog. V Dvorani vzdihljajev vam bosta Belma Bešlić in Bernhard Gal predstavila Vortex project, v katerem dokazujeta, da je ultimativna resnica nedosegljiva.

Danes pa se lahko udeležite tudi tradicionalnega študentskega teka na ljubljanski grad. Ta je - nad Ljubljano! In blazno lep razgled je od tam zgoraj. Pa bojda bodo nagrade za najbolj hitre.

Infoblokirala vajenka Bili

 



Komentarji
komentiraj >>