Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
»LETNIK 2, ŠTEVILKA 21« (2648 bralcev)
Ponedeljek, 6. 7. 2009
Lan



NEURADNI LIST

Neuradni list Radia Študent je štirinajstdnevnik, v katerem prestrezamo in prežvekujemo osnutke in predSloge zakonov, pravilnikov, uredb, javnih naročil in drugih aktov ter dokumentov, ki šele nastajajo po vladnih in ministrskih kuloarjih. Prestreči jih je pomembno pred njihovo potrditvijo na seji vlade, saj je po njihovem pristanku v državnem zboru za vsebinske popravke praviloma prepozno. Naivno bi bilo namreč verjeti, da vsakokratna večinska koalicija svojega dela ne bo opravila skladno z voljo političnih botrov z Gregorčičeve.

15. julija se začenjajo parlamentarne počitnice, zato se do septembra poslavlja tudi Neuradni list. Pred tem je bil v zakonodajno proceduro vložen predlog sprememb in dopolnitev uredbe o omejevalnih ukrepih proti Iranu, ki jih je potrebno sprejeti, ker sta tako odločila Varnostni svet Združenih narodov ter Svet Evropske unije. Ta se nanaša na omejitve pri finančnem poslovanju, predvsem pa na omejevanje dobav in transporta surovin, ki bi bile lahko uporabljene pri razvoju domnevnega iranskega orožarskega arzenala. Če boste Teheranu - Bogu vnemar, Alahu v zadovoljstvo z opisanim kljub vsemu pomagali, vas čaka globa, ki naj bi se vrtela med 500 in 125.000 evri.

Pred 14 dnevi smo v uredništvu Neuradnega lista za objavo pripravljali predlog sprememb sklepa o financiranju slovenske udeležbe na svetovni razstavi EXPO, ki se ima maja 2010 zgoditi v kitajskem Šanghaju. Potem, ko je Janševa vlada v ta namen rezervirala skoraj 10,5 milijona evrov, jih Pahorjeva po prvotnem predlogu oklestila na 4 milijone. Zadnji predlog pa slovenske udeležbe na Kitajskem sploh ne predvideva. Ministrstva so Vladi namreč sporočila, da ne razpolagajo niti z oklestenimi sredstvi.

V kratkem bo vladni urad za komuniciranje dobil nallogi za uvedbo dveh storitev, ki morfološko odgovarjata vsaj nekaterim izmed namenov Neuradnega lista. Slišali bosta na imeni »Halo, vlada« ter »predlagam.vladi.si«. Naziva sta sicer dovolj zgovorna, a bomo kljub temu opisali predviden način delovanja spletne strani. Uporabnik se bo ob vstopu na portal registiral. Le registirirani uporabniki bodo lahko posredovali predloge in pripenjali dokumente v podporo svojim predlogom.

Objavi predloga bo sledilo obdobje 15 dni, v katerem bodo drugi uporabniki komentirali in dopolnjevali predlog ter podajali mnenje o njem. Predlagatelj lahko predlog v tem obdobju spreminja in dopolnjuje tudi z morebitnimi predlogi drugih uporabnikov. Že na tej stopnji se lahko v razpravo vključi tudi pristojni organ in doda za razpravo pomembne informacije.

Sledilo bo sedemdnevno glasovanje o predlogu. Glasovali bodo lahko registirirani uporabniki, in sicer le enkrat. Če predlog ob sodelovanju vsaj 5-ih odstotkov vseh registriranih uporabnikov prejme vsaj 50-odstotno podporo, se posreduje pristojnemu organu. Ta bo tako v roku 30-ih dni zavezan k pripravi stališča, v katerem bo pojasnil razloge za primernost oz. neprimernost predloga.

Neuradni list Radia Študent, letnik 2, številko 21, je podpisal in v nadaljnjo obravnavo poslal Lan. Tretji letnik štarta septembra.






Komentarji
komentiraj >>