Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
PROJEKT TRANSMIT: Projekt Transmit (Staubgold, 2009) (ponovitev 8. 8. '09 ob 00'30) (2228 bralcev)
Sobota, 1. 8. 2009
tadej




* Marsikomu se včasih stoži po starih časih, ko so bili bendi res bendi, ko so kitare žagale kot se žaga, bobni pokali kot petarde, vokali pa artikulirali naše neizgovorjene misli. Kljub temu, da se zavedamo, da gre pri tem le za redukcijo na najstniško zavest, ki je nekakšna končna postaja nostalgičnih popotovanj, se prav radi prepuščamo čustvenim tokovom, ki kipijo in nas preplavijo v podoživljanju preteklosti. To seveda obvladamo vsi tam nekje po petem pivu. In verjetno je v podobni situaciji tudi Tonyju Bucku v glavo šinila ideja, da posname album, ki ga je, po njegovih besedah, delal z mislijo na Glifted, My Bloody Valentine, Swans, Shellac, Angels of Light, Andyja Moora, Sonic Youth, The Cure, The Birthday Party, The Ex, Boba Dylana in tako naprej.

Mnogo legendarnih bendov nas je v zadnjih letih presenetilo z "reunioni", oziroma je bilo ponovnih reaktivacij zasedb toliko, da so bolj presenečali bendi, ki tega niso storili. Tokrat pa imamo za spremembo priložnost slišati neko drugo vrsto glasbene reciklaže, in sicer s strani človeka, ki je že celo življenje hiperaktiven na različnih glasbenih področij. Tony Buck mlati in boža bobne v triu The Necks, ima nekaj nojz, hardcore in funk projektov, kot so Peril, Kletka Red ali Paris Pink, konstantno pa se pajdaši tudi z elito improvizirane godbe in jazz godbe. V tem primeru bi lahko pričakovali bolj sproščen pristop k pisanju in izvajanju komadov ter izdelek, ki združuje eklektiko, kvaliteto, predvsem pa neko zdravo nostalgijo.

Tony Buck, ki na albumu odigra vse inštrumente, razen basa, za katerega je najel avstralca in sonarodnjaka Davea Symesa, nam v Projekt-u Transmit ne postreže s kakšnim medžanrskim eksperimentom, temveč je vsak komad potovanje v nek posamični glasbeni okvir. Struktura komadov je temu primerno predvidljiva, a od tovrstnega projekta kaj več niti ni treba pričakovati. Žanrsko raznolikost povezuje Buckovo značilno bobnanje, ki se očitno spogleduje z njegovo ostrejšo platjo v zasedbi The Necks, ter celo kitara, za katero se zdi, da je navkljub recikliranju starih rifov, na njej nekaj "Buckovskega". Glasba je odigrana spodobno, a vendar ni moč slišati kakšnih presežkov v izvajanju. Tako ploščo bi verjetno lahko posnel marsikateri bend, a verjetno s to razliko, da bi imel studijski mojster veliko več dela s popravljanjem napak in izdelavo lepe zvočne slike. Tistega nekaj več, kar presega domet postprodukcije, kar, na primer, lahko občudujemo v Zornovi zasedbi The Dreamers, pa tu ne dobimo.

Na albumu Projekt Transmit najdemo tudi priredbo komada Masters of War, ki ga je napisal Bob Dylan, tokrat pa nam ga Tony Buck servira v mnogo trši različici. V uvodnem komadu What You Want, ki ga po spletu "prodajajo" kot priredbo tematske pesmi iz Jamesa Bonda, bi sam videl kvečjemu mega uspešnico Kashmir zasedbe Led Zeppelin.

V katero smer vam potegne omenjeni komad, boste lahko presodili čez nekaj trenutkov, prav tako pa tudi, ali se v Projektu Transmit skriva kakšna spodobna nostalgična vez z na začetku omenjenimi bendi.

pripravil Tadej Droljc



Komentarji
komentiraj >>

Re: PROJEKT TRANSMIT: Projekt Transmit (Staubgold, 2009) (ponovitev 8. 8. 09 o
Janez [04/08/2009]

moja pričakovanja so bila prevelika.poslušal sem povprečen rock.
odgovori >>

Re: PROJEKT TRANSMIT: Projekt Transmit (Staubgold, 2009) (ponovitev 8. 8. 09 o
Janez [31/07/2009]

končno spet nekaj glasbe po mojem okusu
odgovori >>