Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
OFF POP OFF POP OFF (3244 bralcev)
Petek, 7. 8. 2009
igorp



OFF NAPOVEDNIK

Hipodrom Stožice za večino glasbenih spektaklov ostaja kraj nesrečnega imena. Slovensko glasbeno občinstvo namreč ne zna ceniti svetovnih zvezd pop glasbe, saj je organizator koncerta tako imenovane kraljice popa Madonne celoten dogodek odpovedal. Uraden razlog, ki ga je agencija Live Nation podala javnosti, je seveda banalen, saj naj bi koncert onemogočile logistične težave. K neuspešni organizaciji koncerta pa je najverjetneje največ prispevala slaba prodaja kart v predprodaji. Prodanih naj bi bilo zgolj sedem tisoč kart, medtem ko bi za uspešno izvedbo koncerta in pokritje stroškov organizator moral prodati vsaj 40 tisoč kart.

Madonna se je tako pridružila kupu svetovnih kvaziglasbenih zvezd, ki niso dobile priložnosti nastopiti na hipodromu. Najbolj znan je verjetno neuspel nastop kralja popa Michaela Jacksona. Propadla pa je tudi medijsko ne tako izpostavljena organizacija koncerta Marlyna Mansona. Edina dogodka, ki sta na Stožicah dejansko bila izvedena, tako ostajata zastonjski koncert ameriških The Killers in neglasbeni dogodek obisk papeža Janeza Pavla drugega.

Vi pa berete s svetovnimi glasbenimi zvezdami neobremenjen OFF program Radia Študent.

OFF PROGRAM

Južna Osetija in Gruzija se spominjata lanskih sedemdnevnih spopadov za nadzor nad Južno Osetijo. Prebivalci obeh držav obletnico obeležujejo z različnimi prireditvami. Med državnimi vrhovi Gruzije, Rusije in Južne Osetije pa istočasno poteka ostra diskusija o krivcih za spopad. V sami Gruziji in Južni Osetiji pa leto po spopadih ostaja velik problem razseljenost prebivalstva. Kot ugotavlja Amnesty International, je bilo v spopadih razseljenih več kot 200 tisoč ljudi. Danes brez domov še vedno ostaja več kot 30 tisoč ljudi, večina od teh je Gruzijcev iz Južne Osetije, ki se ne morejo ali nočejo vrniti v samooklicano republiko. Problematična ostajajo tudi začasna naselja v obeh republikah, ki so pomanjkljivo komunalno opremljena in stacionirana na odročnih krajih.

Palestinski predsednik in predsednik stranke Fatah Mahmoud Abbas je podaljšal zasedanje kongresa stranke, prvega po dvajsetih letih. Prvotno načrtovani tridnevni kongres je zaradi trenj med različnimi frakcijami stranke podaljšan za vsaj en dan. Mlajši člani stranke poskušajo dobiti večji vpliv na 21-članski centralni komite, ki vodi stranko. Stari gardi Fataha očitajo korupcijo in neučinkovitost. Frakcija mlajših članov sedanjemu vodstvu očita tudi, da je podelilo volilno pravico več kot 1500-tim novim delegatom, ki bodo najverjetneje podprli aktualno vodstvo stranke. Za dodaten zaplet so poskrbele tudi izraelske oblasti, ki 400-tim delegatom iz Gaze niso pustile, da zapustijo okupirano mesto in se udeležijo kongresa.

Pakistanske oblasti domnevajo, da so v napadu na Talibane ubile voditelja upornikov v tej državi Baitullaha Mehšuda. Mehšud naj bi se zadrževal v hiši sorodnika, ki jo je napadlo brezpilotno letalo. Novico je sporočil pakistanski notranji minister Rehman Malik, ki smrt talibanskega vodje povezuje z dejstvom, da so se voditelji upornikov zbrali v Južnem Waziristanu, kjer naj bi že volili novega vodjo. Smrt Mehšuda bi za Pakistanske oblasti pomenila pomembno moralno zmago, saj je bil vodja Talibanov obtožen organizacije več samomorilskih napadov, sodeloval pa naj bi tudi pri atentatu na bivšo premierko Benazir Bhutto. Na glavo vodilnega Talibana v Pakistanu so ameriške oblasti razpisale nagrado 5 milijonov dolarjev.

Zgled ostalim koruptivnim uradnikom in podjetnikom so postavile kitajske oblasti v Pekingu, ki so nekdanjega vodjo pekinškega letališča zaradi korupcije usmrtile. Pokojni Li Peiying je bil spoznan za krivega zaradi dajanja podkupnin in utajevanja v višini nekaj milijonov evrov. Smrtno kazen na Kitajskem v primeru gospodarskega kriminala izvajajo zgolj v medijsko odmevnih škandalih. Usmrtitev Lija je sledila usmrtitvi dveh poslovnežev, ki sta bila usmrčena zaradi goljufije, težke več kot 100 milijonov evrov.

Novi vodja tamilskih tigrov Selvarasa Pathmanathan, ki je funkcijo prevzel po smrti tamilskega vodstva ob vojaških spopadih s šrilanško vojsko, je bil aretiran. Nepoznane ostajajo okoliščine, v katerih je bil Selvarasa aretiran, saj že nekaj časa ne živi v Šrilanki. Po neuradnih informacijah je bil s strani varnostnih sil Šrilanke in Malezije ugrabljen v Kuala Lumpurju in domnevno prepeljan na Šrilanko. Interpol je imel za Selvaraso že dalj časa razpisano tiralico zaradi trgovanja z orožjem in sodelovanja pri atentatu na indijsko premierko Rajivo Gandhi leta 1991. Po vojaškem porazu tamilskih tigrov proti šrilanški vojski je Selvarasa opustil oborožen boj.

Ob venezuelskem nasprotovanju nastanitvi novih ameriških sil v sosednji Kolumbiji, zaradi katerega je predsednik Hugo Chavez že napovedal nakup ruskih tankov, so povsem drugačno mnenje podale brazilske oblasti. Brazilski zunanji minister Celso Amorim je sporazum med Kolumbijo in Združenimi državami ocenil kot notranjo suvereno odločitev severne sosede, ki jo v Braziliji sicer podpirajo. Kljub temu pa želi Brazilija dobiti zagotovila, da bodo ameriške sile ostale zgolj na ozemlju Kolumbije. Podporo načrtovani nastanitvi novih čet je podal tudi Peru. Kolumbijski predsednik Alvaro Uribe v teh dneh sicer obiskuje južnoameriške države in išče podporo za načrtovano širjenje ameriškega vojaškega vpliva v regiji.

Del afere nakupa oklepnikov Patria naj bi že zastaral. Sum kaznivega dejanja nevestnega dela v službi in zloraba uradnega položaja, zaradi katerega bi lahko obtožili politične funkcionarje, ki so bili takrat na pozicijah, in bi jih posledično lahko poslali v zapor za eno leto, bo po treh letih od sklenitve pogodbe zastaral. Preiskovalci naj bi v zvezi s tem preiskovali tudi nekdanjega obrambnega ministra Karla Erjavca. Ni pa znano, če policija s tem tudi končuje s predkazenskim postopkom. Kot so nam zatrdili na generalni policijski postaji, nadaljujejo z delom, kljub temu da bo del domnevnih kaznivih dejanj zastaral.

Na novinarski konferenci ministrice za kulturo Majde Širca in direktorja družbe Mons Jožeta Anderliča je bila podana usoda ljubljanskega Kolizeja. Ta je bolj kot ne zapečatena, saj je na podlagi nove zakonodaje dopuščeno podreti kulturni spomenik, če bo investitor novega objekta financiral obnovo Cukrarne. Kuhinjo med ministrstvom in podjetjem Mons je komentiral ljubljanski mestni svetnik Miha Jazbinšek:










Po bizarnem predlogu predsednice izvenparlamentarne stranke Nova Slovenija Ljudmile Novak, da zaradi naraščajočih stroškov država ne bi smela financirati obnove Bolnice Franja, simbola upora proti okupatorju, se je že oglasil podmladek Socialnih demokratov. V Mladem forumu pobudo Nove Slovenije ocenjujejo kot populističen poskus nabiranja političnih točk, katerega edini namen je pridobivanje medijskega prostora. Nas pa je zanimalo, ali v podmladku Nove Slovenije delijo mnenje s svojo nadrejeno. Govori generalni sekretar mladih Nove Slovenije Andrej Cimperšek:










Komentarji
komentiraj >>