Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
OFF KAZNOVANIH (3431 bralcev)
Torek, 11. 8. 2009
tadejla



OFF NAPOVEDNIK

Do pred kratkim smo bili prepričani, da Britance ogrožajo gospodarska kriza, nova gripa in princ Charles. Izsledki neprofitne organizacije Nuffield Health pa so poskrbeli za temeljit ontološki zasuk. Britance lahko z zemeljske oble zbriše predvsem pogubna lenoba.

Tri četrtine sodelujočih v raziskavi je namreč navedlo, da po koncu jebenega delovnika nimajo dovolj energije za seks, več kot tretjini ne pade na misel, da bi tekla za avtobusom, šestdeset odstotkov pa jih je prelenih, da bi se igralo s svojimi otroki.

Njihova lenoba se uspe ob ugodnih priložnostih celo multiplicirati. Buljenje v televizijo je že samo po sebi kraja časa, če pa se pokvari še daljinski upravljalnik, lenuharjenje eksplodira v orgazmičnih razsežnostih. Šestina od dva tisoč anketiranih je namreč prelenih, da bi manualno prestavila kanal in rajši bolšči v istega, pa četudi neznosno dolgočasnega.

Berete OFF program Radia Študent. Računamo na vašo lenobo.

OFF PROGRAM

V Čečeniji se nadaljuje tradicija utišanja vseh kritičnih glasov. Potem ko sta bila včeraj iz prostorov ruske nevladne organizacije Rešimo generacijo ugrabljena njena voditeljica Zarema Sadulajeva in njen mož, so ju danes našli ustreljena v okolici Groznega. Ugrabitelji so po izjavah čečenskega tožilstva nosili vojaška kamuflažna oblačila. Organizacija Rešimo generacijo pomaga otrokom, ki so bili žrtve nasilja v Čečeniji, in tesno sodeluje z UNICEF-om. Sadulajeva in njen mož sta bila stara dobrih dvajset let in sta se pred kratkim poročila. Zločin je že drugi v vrsti po julijskem umoru aktivistke Natalije Estemirove, obtožbe o vpletenosti pa letijo predvsem na prokremeljskega predsednika Čečenije Ramzana Kadirova. Veliko njegovih kritikov je namreč v preteklosti že doletela enaka usoda.

Mjanmarska voditeljica opozicije Aung San Suu Kyi bo v hišnem priporu preživela še najmanj osemnajst mesecev. Sodišče v Rangoonu jo je zaradi ogrožanja nacionalne varnosti in pogojev hišnega zapora sprva obsodilo celo na tri leta zapora s težkim delom, a je takoj po razglasitvi obsodbe v sodno dvorano vstopil notranji minister in prebral odločitev voditelja države, generala Than Shweja. Ta ji je s sklicevanjem na ohranjanje miru in na njenega očeta, borca za neodvisnost izpod britanskega kolonialnega škornja, kazen zmanjšal. Ameriški mormon John Yettaw, ki je menda po naročilu boga priplaval na njen dom in tako poskrbel za povod sojenja, je bil obsojen na sedem let zapora, od tega štiri leta težkega dela.

Na obsodbo se je že odzvala mednarodna skupnost. Kritiki poudarjajo predvsem namero mjanmarskih oblasti, da Aungovi preprečijo sodelovanje na napovedanih volitvah naslednje leto. Švedsko predsedstvo Evropske unije je hunto pozvalo, naj takoj izpusti Aungovo in vse ostale politične zapornike, in napovedalo nove sankcije proti Mjanmaru. K odločnejšemu ukrepanju je pozvala tudi Malezija in zahtevala nujno zasedanje Združenja držav jugovzhodne Azije.

Končalo se je tudi verjetno eno zadnjih sojenj nacističnim zločincem v Nemčiji. Devetdesetletni Josef Scheungraber je bil zaradi vodilne vloge pri poboju štirinajstih toskanskih civilistov obsojen na dosmrtno ječo. Čeprav je zanikal odgovornost, je bil tudi s pomočjo pričevanja edinega preživelega iz goreče hiše, kamor so bili vaščani zaprti, takrat petnajstletnega fantina, spoznan za krivega. Kot odgovor na napad italijanskih partizanov je ukazal brutalno maščevanje. Scheungraberja je že prej na italijanskem vojaškem sodišču v odsotnosti doletela enaka kazen.

Želja mladih Fatahovih aktivistov, da se z vodstvenih položajev skida stara garda Jaserja Arafata, se počasi uresničuje. Na volilnem kongresu v Betlehemu je bilo v osemnajstčlanski Centralni komite izvoljenih petnajst novih aparatčikov, med njimi tudi glavni palestinski pogajalec Sajeb Erekat in Marvan Barguti, ki v izraelskem zaporu preživlja dosmrtno kazen. Pomladitev vodstvenih organov naj bi poskrbela za povrnitev zaupanja med Palestinci, ki Fatah obtožujejo koruptivnosti in sektaštva.

Ameriška zunanja ministrica Hillary Clinton se je na svoji afriški turneji ustavila v Kongu in na univerzi v Kinšasi nagovorila študente. Pozvala jih je, naj pritisnejo na oblasti in tako pripomorejo k ustavitvi nasilja. Lansko leto so namreč na z minerali bogatem vzhodu ponovno eskalirala množična posilstva s strani upornikov in vladnih čet. Letošnje leto je bilo po ofenzivi vladnih čet v nasilju ubitih že približno šeststo civilistov, z domov pa jih je bilo pregnanih kakih 600.000. Mir v Kongu je sicer ključen za stabilnost v širši regiji, saj država meji na osem drugih.

Društvo Kralji ulice je po enem letu trajanja predstavilo rezultate projekta Nastanitvena podpora za brezdomce. O namenu projekta in o njegovem poteku smo povprašali Špelo Razpotnik, urednico časopisa Kralji ulice in strokovnjakinjo na področju socialne pedagogike:









Federacija organizacij, ki se v Evropi ukvarja z brezdomstvom, loči med vidnimi pojavi brezdomstva, kot so cestni brezdomci, in med prikritimi oblikami brezdomstva. Zanimalo nas je, ali društvo razmišlja tudi o projektih, ki bi zajeli skupine ljudi, ki jih lahko umestimo v to zadnjo kategorijo:









Zveza prijateljev mladine je začela z akcijo Odprimo srca otrokom. Namenjena je otrokom, ki živijo v težkih socialnih razmerah. Več o njej nam bo povedala Anita Ogulin, ki je v omenjeni organizaciji zadolžena za ta projekt:









OFF je pripravil Tadej.