Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
OFF BLASFEMIČNE MARIJE (3148 bralcev)
Ponedeljek, 24. 8. 2009
Nejc M.



OFF NAPOVEDNIK

Pop zvezdnica Madonna po Poljski razburja čustva dušnih pastirjev tudi v Bolgariji. Pred pevkinim koncertom v Sofiji tako bolgarski pravoslavni cerkveni dostojanstveniki rojake pozivajo, da se izognejo blasfemični Mariji in bojkotirajo njen nastop.

Poleg tega, da naj bi bila Madonna »ena najbolj škandaloznih figur sodobnega sveta zabave«, njeni nastopi pa »žalitev krščanskih vrednot«, pravoslavne klerike razburja tudi datum njenega sofijskega koncerta. Ta naj bi se odvil 29. avgusta, ko sicer pravoslavni verniki po julijanskem koledarju praznujejo praznik Marijinega vnebovzetja. Na tak dan pa se seveda ne spodobi, da bi sofijsko nebo za svojo vzelo pokvarjeno Madonno.

K zanimanju za koncert – šlo naj bi celo za bolgarsko za dogodek leta – je prispevala tudi pevka sama. Ker bo koncert potekal na rojstni dan pred kratkim preminulega Michaela Jacksona, je Madonna v ta namen napovedala nekaj presenečenj, poskrbela pa še za nekaj prodanih kart več.

Ob vsem žuganju poljske in bolgarske verske elite, ko gre za Madonnine koncerte, se zdi, da se njihovih nasvetov, še najbolj držimo v Sloveniji. Kot je znano so pevkin ljubljanski koncert že pred nekaj tedni zaradi premajhnega števila prodanih kart organizatorji odpovedali. In bila je uslišana njegova volja.

Vi pa berete nebojkotiran blasfemičen OFF Program Radia Študent.

OFF PROGRAM

Kitajske pravosodne oblasti bodo še v tem tednu pričele s sodnimi procesi proti domnevno vpletenim v etnične nemire v provinci Xinjiang pretekli mesec. Pred sodnika bo stopilo več kot 200 ljudi, ki jih obtožnice bremenijo vandalizma, organiziranja protestov, umorov, ropov in požigov. Večina privedenih je iz južnih xinjiangških mest Urumqi in Kashgar, koliko je med njimi Ujgurov in koliko kitajskih Hanov, pa ni znano. V nemirih, ki so izbruhnili 5. julija po mirnem shodu Ujgurov, je sicer sodelovalo več kot 1500 ljudi, najmanj 200 pa je bilo ubitih. Kitajska za izbruh nasilja obtožuje ujgurskega aktivista v egzilu Rebiyo Kadeero.

Eden od glavnih kandidatov za bodočega predsednika Afganistana Abudllah Abdullah nekaj dni po volitvah toži nad množičnimi volilnimi prevarami in nepravilnostmi. Abudllah je pritožbe poslal na pritožbeno volilno komisijo, v njih pa s prstom kaže na aktualnega predsednika in glavnega Abudllahovega rivala za bodoči predsedniški mandat, Hamida Karzaia. Ta naj bi do dodatnih glasov prišel med drugim tudi z zavračanjem in menjavo glasovnic po vsej državi. Nepravilnosti je potrdila tudi skupina volilnih opazovalcev, na pritožbeni komisiji pa so na račun volilnega procesa prejeli več kot 200 pritožb. Rezultatov volitev sicer še ni. Začasni naj bi bili znani v nekaj dneh, uradni pa v nekaj tednih. Kot je znano, sta oba glavna kandidata za mandat, Karzai in Abdullah, takoj po volitvah razglasila absolutno zmago.

Vrhovno sodišče v Hondurasu je zavrnilo mediacijski predlog Kostarike v sporu med izgnanim predsednikom Hondurasa Manuelom Zelayo in začasno vlado z Robertom Michelettijem na čelu. Zelayo tako ob morebitni vrnitvi v domovino namesto predsedniškega prestola čaka aretacija zaradi izdajstva in zlorabe oblasti, na njegovo mesto pa do novembrskih volitev s polnimi pooblastili stopa Micheletti. Kostariški predlog, za katerim stoji tudi Organizacija ameriških držav – OAS, predvideva vrnitev stanja izpred puča: Zelaya bi ponovno zasedel mesto predsednika Honudarsa, Micheletti bi bil vrnjen na mesto predsednika parlamenta, v najkrajšem možnem roku pa bi bile sklicane nove predsedniške volitve.

Nekdanji kubanskih voditelj Fidel Castro je po štirinajstih mesecih s svojo prisotnostjo ponovno osrečil domače medije. Kubansko nedeljsko spokojnost je ex-predsednik okičil s televizijskim posnetkom, na katerem nekdanji voditelj sproščeno kramlja z venezuelskimi študenti. Fidel Castro pa je, tokrat za spremembo v srajci in ne v značilni beli trenerki, silil tudi iz enega od časopisov. To fotografsko tihožitje Fidela slika ob pogovoru z ekvadorskim predsednikom Rafaelom Correo. V javnosti se je Fidel sicer nazadnje pojavil julija 2006, ko je predal oblast bratu Raulu. S predsedniškega mesta je uradno odstopil februarja 2008.

Ameriško pravosodno ministrstvo naj bi po navedbah New York Timesa še danes iz dokumentov, ki pričajo o brutalnih zlorabah zapornikov osumljenih teroristične dejavnosti, odstranila oznako zaupno. S to odločitvijo komisije za etiko pravosodnega ministrstva se začenja odpirati v času Busheve administracije trdno zapečatena Pandorina skrinjica Ciinih grozodejstev v imenu boja proti terorizmu v Iraku in Afganistanu. Podrobnosti o zlorabah zapornikov je Ciin glavni inšpektor zbral že leta 2004, a je vodstvo ameriške obveščevalne agencije in takrat vodilna politična garnitura presodila, da nobena od ugotovitev ni tako sporna, da bi zaslužila kazenski pregon.

O ostalem dogajanju v ZDA pa tudi tokrat Lidija Poljaček:









Deset afriških voditeljev v Etiopiji začenja usklajevanja skupne okoljevarstvene politike. Deseterica liderjev članic Afriške unije s predsednikom predsedujoče Libije Muammarjem Gadafijem na čelu se bo tako pred decembrskim srečanjem Združenih narodov na temo klimatskih sprememb skušala poenotiti v navideznem boju proti nadaljnjem onesnaževanju planeta. Posamezni voditelji so že pred potjo v Etiopijo poudarili, da bodo pri tem potrebovali zunanjo pomoč. Afrika ima sicer najnižjo emisijo ogljikovega dioksida, kljub temu pa žanje, tudi in predvsem zavoljo drugi celin, njene najhujše posledice.

Konsenzna skupina, ki jo sestavljajo slovenski manjšinski organizaciji Skupnost koroških Slovencev in Zveza slovenske organizacije ter nemški Heimatdienst, je avstrijskega kanclerja Wernerja Faymanna pozvala k novim pogajanjem o ureditvi dvojezičnih krajevnih napisov. Več o pozivu pa predsednik Skupnosti koroških Slovencev Bernard Sadovnik:









Z nastopom Wernerja Faymanna na premiersko mesto se je zdelo vprašanje dvojezičnih napisov in določil avstrijskega ustavnega sodišča hitreje rešljivo kot pod preteklo oblastjo. Pa se v slabem letu Faymannove vlade še ni veliko premaknilo. Sadovnika smo vprašali, kje tiči razlog za to:









Vlada na Brdu pri Kranju reže proračunsko torto za leti 2010 in 2010. Razrez proračunskih odhodkov, na podlagi katerega bo vlada pripravila končni predlog državnega proračuna za omenjeni leti, pa prvič poteka po razvojnih politikah, razvojnih programih in predlagateljih finančnih načrtov in ne več po proračunskih uporabnikih. Cilj vlade je po besedah finančnega ministra Franca Križaniča, zagotoviti »stabilnost financiranja«, sicer pa ministri o podrobnosti bojda rekordne vladne seje ostajajo skrivnostni.

V Podčetrtku se začenja strokovni posvet Zavoda za šolstvo o fleksibilnem predmetniku v šolah. Več o dvodnevnem posvetnem dogajanju pa vodja projekta Fleksibilni predmetnik Fani Nolimal:









Sobotni koncert Eda Maajke v koprskem MKSC-ju v sklopu festivala Koperground so popestrili policisti, ki so na koncertu iskali enega od udeležencev. Ker jih eden od organizatorjev festivala Marko Brecelj ni hotel spustiti v prostore MKSC-ja – saj so bili agresivno nastrojeni in se ne bi dobro vklopili z rapersko publiko na koncertu, so vanj vdrli, Breclja onesposobili, vklenili ter ga odpeljali na policijsko postajo.


Komentarji
komentiraj >>