Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
KR RAZPUSTITE ŠVICO OFF (2450 bralcev)
Četrtek, 3. 9. 2009
igorp



Pokojnega gabonskega predsednika Omarja Bonga Ondimbo je na predsedniškem stolčku nadomestil njegov sin Ali Ben Bongo. Po uradnih rezultatih nedeljskih predsedniških volitev je Ali Bongo prejel dobrih 40 odstotkov glasov, najbližja zasledovalca pa dobrih dvajset odstotkov glasov. Vsi trije kandidati za zmago so sicer v nedeljo že razglasili zmago, a je zmaga Alija Bonge razjezila predvsem privržence opozicijskega kandidata Pierra Mamboundouja. O nemirih poročajo iz večih delov države. V mestu Port Gentil naj bi zažgali francoski konzulat, saj revnejši prebivalci države prav Francijo obtožujejo, da je družini Bongo pomagala obdržati oblast.

Še pred začetkom generalne skupščine Združenih narodov v New Yorku, ki jo bo letos vodila Libija, je libijski voditelj Moamer Gadafi svetovno javnost presenetil s precej nenavadnim predlogom. V svetovni javnosti so znane nezgode njegovega sina Hannibala, ki je zaradi neprimernega obnašanja v nekem švicarskem hotelu moral plačati okroglih 300 tisoč evrov kazni. Pred zasedanjem generalne skupščine je polkovnik Gadafi kot odgovor na švicarsko ne-gostoljubje predlagal, naj razpusti celotno državo Švico in njene jezikovne enote razdeli med sosednje države. Z resnejšim problemom pa se ubadata neimenovana švicarska državljana, ki sta že celo leto zaprta v libijskih zaporih. Kot so povedale libijske oblasti za izpustitev dveh poslovnežev, ki sta domnevno kršila vizumska določila, zahtevajo sto tisoč dolarjev varščine.

Na predlog Združenja materialnih oškodovancev druge svetovne vojne, da naj država Slovenija povrne vojno škodo, ki so jo le ti utrpeli med samo vojno, je vlada sprejela mnenje, da pravne podlage, ki bi zagotovila povračilo škode, v Sloveniji ni. Združenje je vladi pred tožbo poslalo opomin, a ministrstvo za pravosodje ugotavlja, da Slovenija ni naslednica ali podpisnica sporazuma, ki bi tovrstno poplačilo omogočalo.

Po mnenju predsednika vlade Boruta Pahorja slovenski parlament ni dolžan sprejeti Resolucije Evropskega parlamenta o evropski zavesti in totalitarizmu. Zato se bo po predlogu vlade parlament zgolj seznanil z omenjeno resolucijo. Po njegovem mnenju bi moral državni zbor bolj resno pristopiti k noveli zakona o žrtvah vojnega nasilja in noveli zakona o vojnih grobiščih, ki sta ju v proceduro vložile stranke Socialnih demokratov, Zares, Desus, Liberalne demokracije in Ljudske stranke.




Komentarji
komentiraj >>