Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
SKEPTIČNI KROFF (2211 bralcev)
Torek, 29. 9. 2009
igorp



Lanskoletna saga ob potrjevanju zaključnega računa državnega zbora za leto 2007, se bo ob potrjevanju računa za leto 2008 najverjetneje ponovila. Računsko sodišče je podobno kot v prejšnjih letih podalo negativno mnenje o zaključnem proračunu za leto 2008, saj je ocenilo, da je imel proračun dobrih 40 milijonov evrov primanjkljaja in ne 65 milijonov evrov presežka, kot je to v bilancah prikazala takratna vlada. Oglasili so se že iz stranke Zares in napovedali, da zaključnega računa v državnem zboru ne bodo podprli.

Kontraverzna aretacija kontraverznega filmskega ustvarjalca Romana Polanskega je poleg valov zgražanja predstavila tudi vztrajnost ameriških pravosodnih organov. Polanski, ki je zaradi spolnega odnosa s takrat 13-letnim dekletom zatočišče našel v Franciji, je v naslednjih treh desetletjih obiskal več držav, ki imajo z Združenimi državami podpisan sporazum o izročitvi storilcev kaznivih dejanj. ZDA so tako v preteklih desetletjih od Anglije, Kanade, Izraela in Tajske že zahtevale, da aretirajo Polanskega. Očitno je to napravila šele alpska dežela visoke morale, Švica.

Jelko Kacin je ponovno postal poročevalec Evropskega parlamenta za Srbijo. Kacin je bil poročevalec za Srbijo že v prejšnjem mandatu, ko je Srbijo pretresala odcepitev Kosova. Drugi slovenski evroposlanec Zoran Thaler je bil izvoljen za stalnega poročevalca za Makedonijo. Poročevalec za našo sosedo Hrvaško pa ostaja Avstrijec Hannes Swoboda.

Če je evropska politična javnost mislila, da bo prihajajoči referendum o lizbonski pogodbi na Irskem rešil težave tega vseevropskega dokumenta, se je ob predlogu konservativnih članov češkega senata zataknilo kar nekaj evro privržencem. Skupina senatorjev iz konservativne Državljanske demokratske stranke je namreč na ustavno sodišče poslala zahtevo po ustavni presoji Lizbonske pogodbe. Ustavno sodišče mora odločiti ali Lizbonska pogodba omejuje Češko suverenost. Sodišče je sicer enkrat že odločilo, da je pogodba v skladu z ustavo, toda sodišče je takrat odločalo le o nekaterih členih pogodbe.




Komentarji
komentiraj >>