Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
OFF SMEŠNIH FRIZUR (2818 bralcev)
Sreda, 28. 10. 2009
Lan



OFF NAPOVEDNIK

Sloviti teniški virtuoz Andre Agassi, ki je na veliki teniški sceni v svoji bogati karieri osvojil vse možne lovorike, je znova v ospredju medijske pozornosti. Zvezdnik, ki je medijske stolpce polnil tudi s podrobnostmi iz zasebnega življenja, je z razkritjem, da je v času aktivne kariere jemal mamila, poskrbel za "potres".

Osvojil je osem naslovov na turnirjih za grand slam in je le eden izmed petih igralcev, ki so zmagali na prav vseh štirih največjih turnirjih. Kraljeval je na prvem mestu na lestvici ATP, osvojil tudi olimpijsko zlato kolajno, a je ves svoj zvezdniški kapital postavil pod vprašaj s priznanjem, da je užival prepovedano mamilo metamfetamin, ki sliši tudi na angleško ime »crystal meth«, in da je lagal v pismu teniškim funkcionarjem, ko je padel na dopinškem testu. Trdil je, da je mamilo vzel po nesreči, ko je spil kozarec gazirane pijače, pomešane z drogo, od svojega pomočnika, kar pa je bila debela laž, kot je priznal zdaj.

V avtobiografiji, ki izide 9. novembra, je tudi zapisal, da je "Slim" oseba, ki ga je seznanila z drogo, ko je na mizico odložila majhno količino prepovedanega praška. "Nekaj sem ga zaužil in se ulegel na kavč in razmislil o Rubikonu, ki sem ga ravnokar prečkal," je zapisal Agassi v avtobiografiji, iz katere so mediji objavili nekatere najbolj udarne izseke, s priznanjem pa je knjigo na pot nedvomno pospremil z odlično reklamo.

OFF PROGRAM

„Izvršni odbor DeSUS-a je na današnji seji sklenil, da bo svetu stranke predlagal sklep, da sem v stranki nezaželen," je po seji izvršnega odbora povedal poslanec Vili Rezman. O svojem statusu v poslanski skupini po njegovih besedah odloča le sam, saj mu to zagotavljata ustava in zakon.

Povedal je tudi, da je prebral izjave vseh poslancev iz poslanske skupine, ki so mu po njegovih besedah izrazili podporo. Karl Erjavec pa je danes dejal, da Rezman za dejanja, povezana s kandidaturo ministra Henrika Gjerkeša, ni imel nikoli podpore v poslanski skupini, razen pri Žnidaršiču, in je tako "zavajal javnost". Za predsednika Erjavca je neokusno, da Rezman kot nečlan stranke ne razume, da mu stranka odreka gostoljubje. "Vsak fant razume, če ga punca ne želi več, da pač želi mir. In v stranki tudi želimo mir," je še pripomnil Erjavec. Vili Rezman:


Poslovnik Državnega zbora ne predvideva izključitve poslanca iz poslanske skupine, zato je omenjeno dejanje ta hip lahko problematično, pa je povedal profesor na Pravni fakulteti v Ljubljani Miro Cerar. Ker v tem hipu na tem področju ni jasne ureditve, je po njegovem primerno, da se takšen zaplet reši z medsebojnim dogovorom. Osebno je sicer prepričan, da bi poslovnik poslanski skupini moral dati možnost, da poslanca izključi iz poslanske skupine, saj "je to v obojestranskem interesu. Poslanec zagotovo nima interesa, da sodeluje v poslanski skupini, kjer ga ne marajo, in obratno," pravi.

Veliko hrane, a malo učinka: državniški banket, ki so ga pripravili v Parizu ob ustanovitvi Unije za Sredozemlje pred letom in pol, je namreč stal kar milijon evrov, naj bi ugotovilo francosko računsko sodišče. Nicolas Sarkozy je v času francoskega predsedovanja Evropski uniji v Pariz povabil 43 predsednikov držav in vlad na ustanovitev Unije za Sredozemlje. Skupno je dvodnevno srečanje stalo 16,6 milijona evrov. Cilj Unije za Sredozemlje je bil izboljšati sodelovanje sredozemskih držav, a je spor med Izraelom in arabskimi državami že od vsega začetka oviral zadani projekt. Doslej ni bil ustanovljen niti predvideni generalni sekretariat.

Senegalske oblasti pa so potrdile, da so nekdanjemu odposlancu Mednarodnega monetarnega sklada v njihovi državi po koncu mandata nakazale 200.000 ameriških dolarjev. Alex Segura naj bi denar popokal začetek oktobra, kar pa je do zdaj zanikal. Oblasti trdijo, da je šlo za tradicionalno afriško poslovilno darilo, ki naj bi ga senegalski predsednik Wade omenjenemu predstavniku mednarodne institucije predal po večerji. Prejemnik pa naj bi opazil, da gre za zajetno količino denarja šele na letališču v Barceloni, kamor se je napotil iz Afrike.

"Možno je, da bo Slovenija Hrvaški popustila glede povračila dolga Ljubljanske banke, če bo v Piranskem zalivu uveljavila svoj strateški cilj - dostop do odprtega morja," piše Jutarnji list. Dodaja, da je tudi slovenski premier Borut Pahor po ponedeljkovem srečanju s hrvaško kolegico Kosorjevo v Zagrebu izjavil, da politična rešitev ne pomeni le meje, temveč tudi nekdanjo Ljubljansko banko in Nuklearno elektrarno Krško.

Jutarnji list se sklicuje na neimenovane hrvaške politike, ki so potrdili, da ne potekajo nikakršni pogovori o arbitražnem sporazumu med Zagrebom in Ljubljano, ker je bil sporazum dokončno dogovorjen že poleti v navzočnosti predstavnikov EU in ZDA. Trditve hrvaške vlade, da se o sporazumu še pogovarjajo, sogovorniki Jutarnjega lista pojasnjujejo kot kupovanje časa s strani Kosorjeve. Arbitražni sporazum je zgolj modificirana različica sporazuma Drnovšek-Račan, ker Sloveniji zagotavlja izhod v mednarodne vode, nadaljuje časnik.

Tednik Globus pa danes piše, da hrvaški zunanji minister Gordan Jandroković ni sodeloval v delegaciji premierke Kosorjeve, ki se je v začetku tedna pogovarjala s slovenskimi kolegi o urejanju odprtih vprašanj. Dodaja, da Jandrokovića ni videti ali slišati že več tednov, potem ko se je kompromitiral z diplomatsko noto, ki jo je poslal Švici, ker je prepovedala vstop v državo hrvaškemu nacionalističnemu pevcu Marku Perkoviću - Thompsonu.

Pravna služba Hrvaške radiotelevizije je v torek poslala zahtevo novinarskemu sindikatu javne televizije za izredno odpoved delovnega razmerja televizijskim novinarjem Leli Knežević, Sanji Mikleušević Pavić, Maji Sever in Robertu Zuberju zaradi izjav, v katerih so direktorja HRT Vanjo Sutlića obtoževali šovinizma. Omenjeni so hrvaškim javnim občilom namreč izjavili, da je Sutlić pred dvema letoma njihovo hišno kolegico Ivano Dragičević Veličković ozmerjal s »četniško kurbo«.

V Hrvaškem novinarskem društvu so izražali prepričanje, da bodo predstavniki sindikata, ki imajo pet dni časa za odgovor, zavrnili zahtevo za odpoved novinarjem in da bo vodstvo HRT uveljavilo mnenje sindikata in takoj umaknilo odpoved, kar pa za vodstvo ni zavezujoče. Cehovske organizacije v južni sosedi v tem primeru ne izključujejo sodnega spora ali stavk. Za Radio Študent je iz Zagreba spregovorila predsednica Sindikata hrvaških novinarjev Gabrijela Galić:



Javni zavod pa ni edina medijska hiša, ki se te dni na Hrvaškem ubada s težavami. Pod težo ekonomske krize se, na primer, potaplja tudi Arena, ki je še v času ranjke Jugoslavije izhajala v nakladi 500.000 izvodov.



V središču Kabula so ponoči talibani napadli neko gostišče, kjer bivajo uradniki Združenih narodov, pri čemer je bilo ubitih 12 ljudi, med njimi šest uradnikov Združenih Narodov, najmanj devet pa jih je bilo ranjenih. Talibani so že prevzeli odgovornost za napad in poudarili, da gre za "prvo etapo" njihove kampanje za destabilizacijo države pred drugim krogom predsedniških volitev v Afganistanu, ki bo 7. novembra.

Vladna stran je za danes popoldne reprezentativne sindikate javnega sektorja povabila k podpisu aneksa h kolektivni pogodbi za javni sektor in dogovora o ukrepih na področju plač v javnem sektorju za obdobje od decembra 2009 do novembra 2011. Da bosta dokumenta veljavna, ju mora od 28 sindikatov podpisati najmanj 15 iz štirih dejavnosti.

V petih sindikatih, ki so vključeni v Konfederacijo sindikatov javnega sektorja, so napovedali podpis obeh dokumentov. Še en sindikat konfederacije, Sindikat zdravstva in socialnega varstva, pa je pripravljen podpisati, če bo z vladne strani dobil zavezo, da se bo vse, kar je že podpisano, tudi realiziralo. Policijski sindikat je že pred dnevi napovedal, da bo dokument podpisal s stisnjenimi zobmi, policija pa naj bi v začetku novembra opozorilno stavkala.

Cene novozgrajenih stanovanj so se v letošnjem tretjem trimesečju že četrto zaporedno četrtletje znižale, in sicer za 3,7 odstotka. V medletni primerjavi so se cene znižale za 17,5 odstotka in so približno na isti ravni s tistimi z začetka leta 2007, je objavil državni statistični urad.

 

 

 



Komentarji
komentiraj >>