Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
KrOFF VSAKOVRSTNE PROLIFERACIJE (2597 bralcev)
Torek, 17. 11. 2009
tadejla



Izraelsko notranje ministrstvo je kljub nasprotovanju mednarodne javnosti odobrilo širitev judovske naselbine Gilo na jugu Jeruzalema. Na območju, ki je bilo osvojeno v vojni leta 1967 in nato priključeno jeruzalemski mestni upravi, naj bi zraslo devetsto novih stanovanjskih enot.

V Moskvi so neznanci s streli v tilnik ubili šestindvajsetletnega levičarskega aktivista. Razlog za zločin naj bi bil politične narave. Organizacije za varstvo človekovih pravic opozarjajo, da je v Rusiji letos zaradi nasilja desničarskih skrajnežev umrlo že več kot petdeset ljudi. Žrtve so pogosto temnopolti priseljenci ter prebivalci aziatskega videza. Ker policija ničesar ne stori za preprečitev tovrstnega nasilja, storilci nekatere umore celo posnamejo in jih objavijo na internetu.

Po neformalnem srečanju zunanjih in obrambnih ministrov v okviru Sveta Evropske unije sta slovenska predstavnika namignila o možnosti ponovnega pošiljanja slovenskih uniformirancev na krizna območja. Po besedah ministrice za obrambo, Ljubice Jelušič, bo Slovenija premislila o sodelovanju pri urjenju somalijskih varnostnih enot v Ugandi. Naša država sicer že sodeluje z enim pripadnikom vojske v operaciji proti somalijskim piratom.

Zunanji minister Samuel Žbogar pa je napovedal preveritev možnosti, da bi pri stabilizaciji okupiranega Afganistana sodelovala tudi slovenska policija. Po nedavni afganistanski volilni farsi je Švedska kot predsedujoča uniji večkrat pozvala k krepitvi policijske misije v državi.

Slovenija je na najnovejši lestvici stoosemdesetih držav, ki meri indeks zaznave korupcije, zasedla sedemindvajseto mesto. Najboljšo oceno je organizacija Transparency International dodelila Novi Zelandiji in Danski, na dnu lestvice pa so Somalija, Afganistan in Mjanmar. Na rezultate se je že odzval predsednik komisije za preprečevanje korupcije Drago Kos. Dejstvo, da je Slovenija dosegla skorajda enak rezultat kot lani, pojasnjuje z okoliščinami boja proti korupciji. Te se niso v ničemer spremenile.



Komentarji
komentiraj >>