Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
Zhong Hua na Trubarjevi (2656 bralcev)
Petek, 13. 11. 2009
JernejaB



Po poteh »RŠ futra« smo se tokrat odpravili v hram kitajskih dobrot na Trubarjevi; predvidevamo, da vsem poznan - Zhong Hua. Nekje smo slišali, da Kitajci obožujejo kič. Če sodimo po interierju, ki krasi to majhno kitajsko restavracijo, potem prej omenjen stereotip gotovo drži. Na stenah namreč visijo pozlačeni okvirji, zraven njih so posajene plastične rože, v bližini pa najdemo še akvarij, čudne skulpture oziroma kipce, televizijo in vse, kar vam srce poželi. V primeru, da ne prenesete tolikšne ekstravagance ob jedi, vam priporočamo, da hrano vzamete s seboj in jo pohrustate doma. Škatel vam ne bodo zaračunali.

Če se boste odločili, da boste specialitete okušali zraven izjemno barvite, tipične kitajske freske na steni, pa vam garantiramo, da boste zelo hitro postreženi. Nadvse prijazni natakarji vam bodo namreč jedilni list pomolili pod nos takoj oziroma še preden se boste uspeli dobro usesti. Za predjed lahko izbirate med več juhami in spomladanskim zavitkom.

Nato se lotite dveh kepic riža, ki jih jeste skupaj z glavno jedjo. Glavne jedi so razdeljene na različne kategorije, od katerih izberete samo eno. Mastite se lahko z raco, govedino, piščančjim in svinjskim mesom ter raki ... Ob vsem tem pa tudi na »vegiče« niso pozabili. Privoščite si lahko na primer samostansko pojedino. Če pa kdo ne mara riža, ima na voljo rezance, umešane z dodatki iz mesa ali zelenjave.

H glavni jedi sodi seveda tudi solata; ljubitelje kitajskih solat pa moramo na žalost razočarati, saj je delež solate, ki vam pripada pri kosilu, v primerjavi s celotno porcijo glavne jedi zanemarljiv. Okusnost in hrustljavost sojinih kalčkov ter pekočega kitajskega zelja boste tako lahko okušali samo v nekaj skromnih grižljajih.

Tehnični napotek, ki vam utegne koristiti ob vašem naslednjem obisku, je ta, da vso hrano (no, razen solat) pričnete konzumirati šele po dobrih petih minutah, ko je dobite pred seboj. To je seveda lahko problematično za zelo sestradane, ki zavijejo tja. Namreč, v kolikor ne želite oditi domov z odebeljenim jezikom, raje počakajte, da se hrana ohladi na primerno temperaturo ali pa imejte s seboj kakšen pripomoček za ustvarjanje vetra. Saj bo vaša sapa prej omagala.

Ko boste vse našteto pojedli ali pustili, vam iz izkušenj povemo, da boste ravno prav siti ali lačni za to, da pogoltnete sladico. Če vam glavna jed ni bila dovolj mastna, lahko nekaj maščob v svoje telo vnesete še z ocvrtim sadjem. Možnost imate izbirati med ananasom in bananami, ki so servirane z medom. V kolikor pa hočete nekaj osvežilnega, vam priporočamo vložen liči. V skodelici, ki je velika kot tista za škratke, boste dobili tri plodove vloženega ličija, polite z žlico soka. Vse skupaj zgleda kot kompot, ki pa je še kar okusen.

Peristaltika vam bo po zaužitju najverjetneje delovala brez večjih posebnosti. Skoraj zagotovo pa boste po odhodu iz restavracije doživeli napad žeje. V tem primeru vam priporočamo obilo vode.

Samo za vas se je s kitajskimi dobrotami okrog ust namazala Jerneja B.

 



Komentarji
komentiraj >>