Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
OFF ODGRIZNJENIH BRADAVIČK (2933 bralcev)
Sreda, 20. 1. 2010
Urh



OFF NAPOVEDNIK

Sovražniku se je treba včasih tudi pošteno približati, da ga lahko onesposobiš. Če je vaše pretepaško znanje do sedaj obsegalo vihtenje levega ali desnega krošeja, uporabo najbližjih predmetov, ki so poleteli po liniji balistične krivulje in končali svojo pot na ciljani osebi, ali če ste uporabili udarce z glavo tipa Zidane, vam pretep nekega moškega s policistom v Združenih državah Amerike sedaj ponuja novo obliko borbe.

Enaintridesetletni Fernando Cooper se je namreč pred barom najprej začel prerekati s policistom, ki je bil sicer takrat izven službenega časa. Verbalna konfrontacija je počasi prešla v fizično, med katero je Cooper policista ugriznil v prsno bradavico. Potem ko je več policistom s pomočjo solzivca uspelo obvladati izgrednika, je bil ranjen pripadnik enote prepeljan v lokalno bolnišnico. Tam je zdravnik ugotovil, da mu zaradi ugriza »manjka del telesa«. Cooper je očitno v zagrizenem pretepu policista prikrajšal ne samo za miren večer izven službe, ampak tudi za prsno bradavico. Mike Tyson je pred nekaj leti nov način spopada med dvema moškima začel pri ušesu, sedaj je bila na vrsti prsna bradavica, glede na nakazano smer pa vam svetujemo, da si v bodoče pred pretepi zaščitite predvsem vaše premoženje.

Vi pa berete grizljajoče dober OFF program Radio Študent!

OFF PROGRAM

Po več kot pol stoletja zasedanja senatnega sedeža s strani politične družine Kennedy je to mesto v zvezni državi Massachusetts prevzel republikanec. Scott Brown je tako s 52 odstotki glasov premagal demokratsko kandidatko Martho Coaley, ki je zbrala 47 odstotkov glasov. Odstotek pa je prejel neodvisni kandidat Joseph Kennedy, ki sicer ni v sorodu z rodbino Kennedy. Brown je s svojo zmago, ki je temeljila na kampanji nasprotovanja zdravstveni reformi, demokratom v senatu odščipnil še eno mesto. Republikanci bodo imeli sedaj v senatu 41 sedežev, in tako bo demokratom za preprečitev obstrukcije oziroma filiburta zmanjkal le en glas. Sicer pa imajo demokrati za potrditev reforme na voljo le še okoli dva tedna.

Več o aktualnem dogajanju iz Združenih držav pa nam bo povedala naša redna poročevalka, Lidija Poljaček:



Ameriški zvezni preiskovalni urad FBI je v Las Vegasu aretiral 21 direktorjev in uslužbencev podjetij za prodajo orožja ter vojaške opreme zaradi podkupovanja uradnikov v tujini. Gre za podjetja iz osmih ameriških zveznih držav, Velike Britanije in Izraela. Sicer je bil zakon, ki prepoveduje podkupovanje tujih uradnikov, sprejet leta 1977, gre pa za do sedaj največjo akcijo na tem področju in tudi za prvo akcijo, v kateri so uporabili agente FBI pod krinko. Tako se je skrivni agent predstavljal kot obrambni minister neimenovane afriške države in je dobil ponudbe za kar 20% provizije, če uredi posel za prodajo orožja.

Sojenje grškemu policistu Epaninondasu Korkoeasu, ki je obtožen naklepnega umora petnajstletnega Aleksisa Grigoropulusa v incidentu decembra leta 2008, je zaradi varnostnih groženj prestavljeno na petek. Prav tako sojenje ne bo potekalo v Atenah, ampak je ravno zaradi varnostnih razlogov prestavljeno v 200 kilometrov oddaljeno Amfisso. Razlog za ogrožanje varnosti policista Korkoeasa naj bi bile grožnje nekaterih skupin, da ga bodo umorile. Omenjeni umor, za katerega se sumi policista, je sprožil večtedenske nemire po vsej Grčiji.

Sicer okoliščine umora najstnika še vedno niso do konca razjasnjene. Korkoeasa pravi, da je streljal v zrak, da bi razgnal množico, ki je metala kamenje v njegov avtomobil, odvetniki družine umrlega pa opozarjajo na eno izmed prič, ki je zatrdila, da je policist streljal na množico. Obdukcija je pokazala, da naj bi bil za Grigorpulusa smrtonosen izstrelek, ki se je vanj domnevno odbil. Družina Grigorpulusa je zahtevala, da bi sojenje potekalo v Atenah, a je vrhovno tožilstvo to zavrnilo. Zopet zaradi varnostnih razlogov.

Proti štirim vietnamskim aktivistom se je začel postopek na sodišču, obtožujejo pa jih načrtovanja rušenja komunistične vlade. Šlo naj bi za izdelovanje protidržavnih dokumentov in blogov. Tri, med njimi tudi znanega borca za človekove pravice in odvetnika Le Cong Dinha, lahko v primeru obsodbe v najslabšem primeru doleti tudi smrtna kazen. Dinh je v zadnjih letih branil kar nekaj vodilnih aktivistov za človekove pravice v Vietnamu, ki so končali v ječi zaradi tako imenovanega protidržavnega delovanja. To je v tej azijski državi eden od najhujših prestopkov po kazenskem zakoniku. Dinh in njegov kolega sta sicer priznala krivdo, tako da ju smrtna kazen verjetno ne bo doletela, lahko pa za več let končata v zaporu. Mednarodne organizacije za človekove pravice pa opozarjajo na porast represije v Vietnamu.

V nigerijskem mestu Jos, ki leži med muslimanskim severom in pretežno krščanskim jugom države, naj bi v spopadih umrlo več kot dvesto ljudi, vsaj tri tisoč pa jih je moralo zapustiti svoje domove. V tem delu Nigerije je bilo že v preteklih letih več izbruhov nasilja, katerih vzrok naj bi bile verske razlike med severom in jugom države. Poznavalci pa pravijo, da igrata ključno vlogo pri netenju trenj revščina in boj za zemljo. Nigerijski podpredsednik Goodluck Jonathan je med tem na ulice že poslal vojaške sile za pomoč policiji pri vzpostavljanju miru.

V Evropskem parlamentu je potekalo glasovanje za novega evropskega varuha človekovih pravic, ki bo to vlogo opravljal do leta 2014. Poslanci so izbirali med tremi kandidati: Italijanom Vittoriom Bottolijem, Belgijcem Pierrom-Yvesom Monettom (izg. pjerom-ivom monejem) in sedanjim ombudsmanom, Grkom Nikoforosom Diamandurosom, ki je bil ponovno potrjen na to mesto. Več o glasovanju in pomenu funkcije evropskega ombudsmana nam je povedala evroposlanka iz vrst socialistov, Tanja Fajon:



Evroposlanci bodo popoldne razpravljali o izidih podnebnega vrha v Koebenhavnu. Posebna delegacija Evropskega parlamenta je sicer že izrazila razočaranje nad dosežki omenjenega vrha.

Državni zbor na izredni seji, za katero je dala pobudo Slovenska demokratska stranka, razpravlja o financiranju gospodarskih združb s strani slovenskih bank in o tretjem protikriznem paketu, ki ga je pripravila največja opozicijska stranka. Pri kreditih Slovenske demokrate kakopak najbolj zanima skupina Ultra, kjer ima delež minister za visoko šolstvo, znanost in tehnologijo, Gregor Golobič. Novo ljubljansko banko obtožujejo, da je brez ustreznih zavarovanj odobrila šest milijonov evrov posojila Ultri, vendar pa teh informacij na banki niso mogli preveriti. Po predlogu Slovenske demokratske stranke naj bi parlament od Banke Slovenije zahteval, da je obveščen o sumih bančnega koruptivnega financiranja gospodarskih združb.

Golobič na obtožbe odgovarja, da je takratni predsednik uprave Nove ljubljanske banke, Draško Veselinovič, ponaredil dokument o kreditih Ultri v kategoriji zavarovanj in to lansiral poslancu Slovenske demokratske stranke, Andreju Vizjaku. To naj bi se zgodilo po tem, ko je vlada na zahtevo Golobičeve stranke Zares sprejela sklepe glede preprečitve reprogramiranja tako imenovanih tajkunskih posojil.

Glede druge teme izredne seje, o tretjem protikriznem paketu, ki ga je pripravil strokovni svet Slovenske demokratske stranke, smo se pogovarjali s predsednikom parlamentarnega odbora za gospodarstvo in članom Socialnih demokratov, Matjažem Hanom.



Komentarji
komentiraj >>