Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
Infoblok spodletelih srečanj (2597 bralcev)
Ponedeljek, 8. 2. 2010
JernejaB



INFOBLOK SPODLETELIH SREČANJ

Visokemu šolstvu spet ni bilo prizaneseno, saj ga modre besede in misli nikakor ne morejo obiti. Stanje pa je kljub nenehnemu modrovanju vedno isto, če ne celo iz leta v leto slabše. Zato se sprašujemo, koliko posvetov o stanju v visokem šolstvu bo še potrebno prirediti. Gospoda resornega ministrstva za visoko znanje in izbrani povabljenci so namreč spet sestankovali na temo kako visoko šolstvo rešiti iz okov, v katere je ukleščeno? Pri tem pa nam nikakor ne gre v glavo, kako to, da je v uvodu razprave, namenjeni avtonomiji in odgovornosti visokega šolstva, kot eden izmed glavnih govorcev nastopil predstavnik Svetovne banke. Naključje? Upajmo, da je šlo zgolj za spodletelo srečanje.

Minister Lukšič je dodobra razburil dijake z novim predlogom subvencioniranja dijaške prehrane. Obnovimo spomin. Janševa vlada je tik pred zaključkom svojega mandata leta 2008 uvedla 100-odstotno subvencioniranje prehrane za dijake. Sedanja vlada pa je naredila nekaj korakov v smeri krčenja te pravice. V državni zbor je že poslala nov Lukšičev predlog, ki uvaja delno subvencioniranje dijaške prehrane, pri čemer je potrebno dodati, da bo del sredstev, ki jih bo na ta način prihranila država, po novem namenjen subvencioniranju prehrane za osnovnošolce. Če bo predlog sprejet, bodo dijaki po novem razvrščeni v tri skupine, od katerih bo zgolj socialno najbolj ogroženi ostala zagotovljena pravica do 100-odstotno subvencionirane malice. V preostalih dveh pa bodo dijaki po novem predlogu - če ga bodo razsvetljeni poslanci sprejeli – za malico morali odšteti 16 ali 8 evrov na mesec.

Od razburjenja, ki jim ga je povzročil predlog, so dijaki postali lačni. Zato so se »lačnih nog naokrog« podali k ministru Lukšiču in mu predali 20 tisoč podpisov, ki izražajo voljo, naj minister ne predloži novega predloga vladi. Na potezo ministra Lukšiča, ki je kljub podpisom podal predlog v nadaljnjo obravnavo, so se odzvali v Dijaški organizaciji Slovenije in njen predsednik Aleksandar Spremo nam je povedal naslednje:









Dijaki se lahko tolažijo zgolj z ministrovo izjavo, ki jo je ta podal ob predaji podpisov. Minister Lukšič je namreč ob sprejemu podpisov dijake benevolentno potrepljal po ramenih in rekel, da pozdravlja način, kako izražajo svojo voljo in da očitno ure državljanske vzgoje ne gredo popolnoma v nič. Mogoče pa bi se jih moral kdaj udeležiti nemara tudi sam.

Institut demokratičnega sistema pa je v prejšnjem tednu izkoristila tudi opozicija poslancev v Študentski organizaciji v Ljubljani. Samostojna akademska skupina je skupaj s še nekaterimi študentskimi poslanci vložila konstruktivno nezaupnico vladi Študentske organizacije (ŠOU) v Ljubljani.
O nezaupnici so poslanci Študentskega zbora Študentske organizacije Univerze v Ljubljani odločali na četrtkovi seji. Za razrešitev je glasovalo 20 študentskih poslancev. Da bi bila nezaupnica veljavna, pa bi jih moralo zanjo glasovati 23. Predsednik oranžnih oziroma predsednik Samostojne akademske skupine, Kristjan Anderle, je po seji našo prošnjo, da bi podal izjavo, užaloščeno odklonil. Katarzični dogodek ponovnega rojstva pa je zato pokomentiral »novi stari« predsednik vlade Študentske organizacije v Ljubljani, Jernej Štromajer, ki je zelo samozavestno trkal po prsih, češ koliko denarja namenijo za projekte:










Spodletelo pa je bilo očitno tudi nedavno srečanje med predstavniki Študentske organizacije Slovenije in predsednikom vlade. Borči je študentom na omenjenem sestanku obljubil, da ne bo deloval proti njim. Po navedbah študentskega kartela pa je predsednika vlade očitno prizadela amnezija, saj je pozabil na njihov pakt o nenapadanju. Ob predstavitvi izhodne strategije je namreč napovedal, da se bo študentsko delo vendarle ukinilo.

Študentski obvestilnik:

Osmi februar je idealna priložnost, da se odpravite v kakšen muzej ali galerijo. Še posebej hvaležna vam bo za to študentska denarnica, saj vam danes ne bo potrebno odšteti niti evra za vstopnine.

Danes je tudi zadnji dan, da se prijavite na natečaj za neuveljavljene rock skupine Rock izziv. Prijavi se lahko vsaka rock skupina, ki ustvarja samostojno avtorsko glasbo in še ni izdala svoje zgoščenke. Glasbena skupina mora v prijavi navesti kratek opis skupine z zgodovino koncertov in zvočni zapis najmanj treh avtorskih skladb. Organizatorji natečaja prijave sprejemajo na elektronskem naslovu natecaj@rockizziv.si.

Ljubljanski univerzitetni inkubator in Kiberpipa v četrtek organizirata VIP večer z naslovom Ivo Boscarol - nebo je njegova meja! 11. februarja 2010, ob 19. uri v prostorih Kiberpipe na Kersnikovi 6 torej ne zamudite večera z ustanoviteljem in direktorjem podjetja Pipistrel d.o.o.

Infoblok sta kljub mnogim spodletelim srečanjem in pripetljajem pripravila JernejaB in TiborK.



Komentarji
komentiraj >>