Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
OFF GRŠKE TRAGEDIJE (2573 bralcev)
Četrtek, 11. 2. 2010
Matej J



OFF NAPOVEDNIK

Dasiravno so kazni še vedno tradicionalne, moderna tehnika v eni izmed bolj tradicionalnih regijah sveta – Arabiji - ne omogoča več pristne ljubezni. Neimenovan arabski veleposlanik pri Združenih arabskih emiratih se ni držal načela prave ljubezni, zaljubljenosti v žensko bit, ki moškemu uide, če ta ni zagrnjena. Arabec je ušel tradiciji in si od izbrane neveste priskrbel fotografije. Bila je lepotica. Obdaril jo je z zlatom, a je na poročno noč ugotovil, da je kosmata po obrazu, povrh pa še škili. Čeprav je poroka resna stvar, zakritost pa prav tako, je veleposlaniku na sodišču uspelo razveljaviti poroko. Darila pa bodo kljub vsemu ostala prebrisani nevesti.

Vi pa berete z lepoto sveta nezaslepljeni OFF program Radia Študent

OFF PROGRAM

Po ulicah grških mest se vijejo protesti in stavke, v Bruslju pa se riše politična srenja, ki naj bi Grčijo rešila iz finančne zagate. Rešitev leži v finančni injekciji, tako meni marsikateri evropski voditelj, izziv pa ostaja - od kod in kako. Ker gre slediti pravilom, Unija ne sme družno nositi javnofinančnega bremena Grčije, lahko pa to izpelje skozi bilateralne odnose, priložnost, katero sta brž zagrabila francoski Nicolas Sarkozy in nemška Angela Merkel. Ta se že nekaj dni usklajujeta okoli pogojev, ki bi jih naložila Atenam. Na predsedniku Unije, Hermanu Van Rompuyu, leži breme, da cvet evropske politike najde rešitev in zagotovi vsaj 53 milijard evrov za kritje deficita, ki znaša 12,7 odstotkov oziroma 300 milijard evrov. Pretendenti za reševanje Grčije se najdejo tudi drugje, v prvi vrsti je to Mednarodni denarni sklad. Pri vseh naj bi šlo za mešanico ponosa in strasti do postavljanja pogojev šibkejšim.

Kot se za praznik spodobi, so na osrednjem trgu v Teheranu desettisočglave množice burno obeležile 31. obletnico islamske revolucije, Mahmud Ahmadinedžad pa je narod razveselil s vzklikom »Iran je postal jedrska država«. A dan, navkljub grožnjam policije in oblasti, mineva v znaku protestov opozicije in nad potekom islamske revolucije razočaranimi množicami, ki so se zbirale nedaleč stran od uradnih demonstracij. Ker tudi počasno delovanje spleta, prekinjeno delovanje sms-sporočil, težavno klicanje in druge podobne ohromitve sodobne infrastrukture protestnikov niso odvrnile od zbiranja, so se nad njih odpravili s solzivcem, oboroženimi policisti, civilni policisti pa naj bi napadli in uničili vozila nekaj opozicijskih voditeljev.

Somalija ne spada med najbolj priljubljene turistične destinacije, pa vseeno. Mogadiš, glavno mesto, katerega le del je še pod nadzorom s strani mednarodne skupnosti priznane vlade, je ponovno tarča napadov. Stotnije upornikov islamske skupine al-Shabab že več dni napadajo notranjost mesta, ki naj bi ga prebivalci množično zapuščali v strahu, da bodo tokratni boji rezultirali v resnem obračunu in jasnem zmagovalcu. Vlada sicer obljublja ponovni prevzem mesta in kar cele države, vse resnejše napade proti upornikom pa je izpeljala vojska Afriške Unije, za katero se ne ve, koliko upornikov je uničila, če jih sploh je, je pa bilo z njene strani ubitih deset civilistov.

V Združenih državah Amerike natolcujejo o jedrski nevarnosti Irana, Rod Blagojevich mirno nadalje trdi da je nedožen, več o dogajanju prek luže pa nam bo povedala redna poročevalka Radia Študent, Lidija Poljaček:



Znanost v vse večji meri usmerja politiko, zato ne čudi, da - kot so obstajali resnični in lažni Bogovi - v znanosti obstaja resnični dokaz in obstaja šišmaš. Prav po šarlatansko naj bi opletali z dokazi o ogrevanju atmosfere pri Združenih narodih, po vrsti znanstvenikov in nekaterih držav sedaj trdi še Indija. Leta 2007 so pri Združenih narodih napovedali popolno stopitev ledenikov na Himalaji do leta 2035. Indijski minister za okolje, Đairam Ramesh, je po kopici nasprotnih dokazov zahteval pojasnitev, saj naj bi imele tovrstne napovedi realne posledice na vrsto sektorjev, predvsem tistih, ki nosijo zlate drobtine. Nek znanstvenik je stvar poenostavil in dejal, da so se pri Združenih narodih najverjetneje zatipkali ob prepisovanju starejših dokumentov in namesto 2350 zapisali 2035.

Aktivno in uspešno vmešavanje v sporne posle Vzajemne je pokazala Zveza društev upokojencev Slovenije, ki je zastopala pravice zavarovancev Vzajemne. Po uspešno opravljenem delu, pa bo zvezo kot zastopnico pravic zavarovancev nadomestilo Združenje članov prostovoljnega zdravstvenega zavarovanja Vzajemne. Pobudo je dala Zveza upokojencev sama, saj si med drugim verjetno želi večjega angažmaja s strani drugih starostnih skupin. Več nam bo povedal predsedujoči Mirko Miklavčič:



Komentarji
komentiraj >>