Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
KrOFF ČEZMEJNEGA KRIMINALA (2415 bralcev)
Petek, 12. 2. 2010
tadejla



Na Haitiju poteka dan žalovanja za žrtvami potresa izpred meseca dni, ki je terjal dvesto sedemnajst tisoč življenj. Glavna žalna slovesnost je potekala v bližini skorajda popolnoma uničene predsedniške palače, molilo pa se je tudi nad skupinskimi grobovi. Poleg vseh nadlog je Haitijce, ki so izgubili streho nad glavo, prizadela še sezonska deževna doba. Humanitarna prizadevanja so tako osredotočena predvsem na čim hitrejšo zagotovitev ustreznih bivališč.

V nemirni ruski republiki Ingušetija je bilo v operaciji varnostnih sil ubitih dvajset domnevnih islamskih skrajnežev. Akcijo je ruska vojska sprožila včeraj po namigu, da se v neki vasi zadržujejo pristaši Dokuja Umarova, poveljnika čečenskih upornikov. Zaradi revščine in nasilja ruskih ter proruskih enot se vse več mladih na severnem Zakavkazju priključuje skrajnim muslimanskim skupinam in gibanjem, ki se borijo za odcepitev Čečenije, Ingušetije in Dagestana.

Predstavniki držav z območja bivše Jugoslavije so na ministrski konferenci v Zagrebu podpisali skupno izjavo o tesnejšem sodelovanju pri preganjanju čezmejnega kriminala. Pereča naj bi bila predvsem takoimenovana balkanska pot, preko katere gre osemdeset odstotkov heroina, ki ga v Evropo pretihotapijo iz Afganistana in Pakistana. Slovenija, katero je zastopal državni sekretar na notranjem ministrstvu Goran Klemenčič, je pri tihotapljenju drog, orožja in belega blaga predvsem tranzitna država, a naj bi se kljub temu prizadevala za okrepitev neposrednega skupnega preiskovanja kriminalnih dejanj.

Poročali smo že, da so evroparlamentarci včeraj zavrnili začasni sporazum med Evropsko unijo in Združenimi državami Amerike o prenosu podatkov evropskih državljanov iz sistema Swift, ki Združenim državam omogoča uporabo bančnih podatkov Evropejcev v boju proti terorizmu. ZDA so se na odločitev odzvale predvidljivo negativno, kljub temu pa se Evropska komisija ne boji konkretnejšega odziva. Komisarka za notranje zadeve Cecilie Malmström je po glasovanju dejala, da ne more odgovoriti na vprašanje o možnih nadaljnjih pogajanjih, je pa jasno, da bodo podatki v ZDA še naprej potovali na podlagi dvostranskih sporazumov med Združenimi državami in posameznimi članicami unije.



Komentarji
komentiraj >>