Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
Z BritOFF-a NA AFTERPARTY (2695 bralcev)
Torek, 23. 2. 2010
tadejla



OB SEDMIH

Zunanji ministri Evropske unije so na srečanju v Bruslju obsodili uporabo evropskih potnih listov v atentatu na visokega predstavnika palestinskega gibanja Hamas. Pri načrtovanju in izvedbi eliminacije, ki se je prejšnji mesec odvila v Dubaju, so napadalci uporabili pasuše Velike Britanije, Francije, Irske in Nemčije. Dubajske oblasti odgovornost za napad pripisujejo izraelski obveščevalni službi Mosad, tej pa se kot običajno nič ne sanja o kakršnihkoli ubitih Palestincih.

Palestince in njihovo bodočo državo si podajata tudi francoski predsednik Nicolas Sarkozy in zunanji minister Bernard Kouchner. Slednji je v nedeljo precej pogumno izjavil, da bi evropske države morale palestinsko državo priznati, še preden bi na pogajanjih dosegli dogovor o njenih mejah. Sarkozy je zanesenjaštvo svojega ministra odpravil kar na srečanju s palestinskim predsednikom Mahmudom Abasom, kjer je dejal, da država, ki nima mej, ne more smiselno funkcionirati. Za tolažbo je obljubil skorajšnjo predstavitev nekakšne „fantasy“ pobude, s katero bi odpravili blokado v izraelsko – palestinskih mirovnih pogajanjih.

Ukrajinska Stranka regij novoizvoljenega predsednika Viktorja Janukoviča je prepričana, da bi premierka Julija Timošenko s svojim odstopom naredila državi največjo uslugo. Pri tem bodo Janukovičevi protikandidatki na volitvah pomagali z vložitvijo nezaupnice v parlamentu, kjer pa ima vladajoča koalicija še vedno večino.

Poljske nevladne organizacije so predstavile dokaze o obstoju skrivnih zaporov ameriške obveščevalne službe Cia in pristankih letal z domnevnimi islamskimi teroristi na poljskih tleh. Podatke so jim posredovale državne službe, pristojne za kontrolo letenja, zato bodo oblasti težko še naprej zanikale trditve, ki jih je že leta 2007 v svojem poročilu zapisal Svet Evrope.

OB OSMIH

Vodstvo policije v vzhodnoindijski zvezni državi Džarkand je priznalo, da več njihovih mož ugonobijo komarji kot pa maoistični uporniki, proti katerim se policija bori. V zadnjih dveh letih je med čepenjem v vlažnih džungelskih oporiščih za malarijo podleglo več kot sto policistov.

Na vzhodu Irana so aretirali Abdolmaleka Rigija, voditelja sunitske uporniške skupine Džundulah. Odgovoren naj bil za serijo bombnih napadov in drugih nečednosti, izpostavljamo bombno vnebovzetje šestih pripadnikov Revolucionarne garde, v provinci Sistan-Balučistan. Rigi je vedno trdil, da se bori zgolj za dobrobit pripadnikov manjšine Baluči in da nima separatističnih namenov. Nasilje naj bi bilo zgolj orodje za pritegnitev pozornosti v boju proti diskriminaciji.

Med nekdanjimi ameriškimi predsedniki in podpredsedniki so trenutna modna muha težave s srcem. Potem ko so zdravniki uspešno odmašili Billa Clintona oziroma od holesterola zamašene arterije, se je sedaj v bolnišnici znašel še Dick Cheney, podpredsednik v mandatu Georga Busha, vojni jastreb , naftni špekulant, vojni dobičkar, podpihovalec protiteroristične psihoze, vnet pristaš mučilnih tehnik in človek s štirimi infarkti v zdravstveni kartoteki. Zvilo ga je tik pred prvim srečanjem s svojim bivšim nadrejenim in ostalimi člani nekdanjega vladnega kabineta, odkar so leta 2009 zapustili Belo hišo.

Dicku se bo zdravje verjetno izboljšalo ob novici, da je afganistanski priseljenec v New Yorku priznal, da je skušal lani enajsti september počastiti s terorističnim napadom. Petindvajsetletni Nadžibulah Zazi je v ta namen iz kozmetičnih izdelkov dobesedno skuhal nekakšno eksplozivno napravo in se z njo odpravil na njujorški metro. Ker pa je vmes posumil, da mu sledi policija, je akcijo prekinil in se odločil, da bo izdelal novo bombo. Na tem mestu v scenariju nastopijo bedasti policisti, ki so, nevedoč, da Zazija v želji po še več odkritih teroristih že čekira FBI, fanta aretirali in strpali v zapor.

OB DEVETIH

Voditelji latinskoameriških in karibskih držav so na srečanju v mehiškem Cancunu podprli Argentino v zadnjem sporu z Veliko Britanijo glede črpanja nafte v okolici Falklandskih otokov. Resnici na ljubo še ni bila podana nobena uradna izjava, a naj bi bil v bekstejdžu že pripravljen dokument, ki Argentini priznava polno suverenost nad otočjem, v Argentini imenovanim Malvini.

Pred stavbo sodišča v severnoirskem mestu Newry je včeraj zvečer eksplodiral avto-bomba. Policija govori o čudežu, saj kljub temu, da je počilo med evakuacijo območja, ni bilo niti ranjenih niti smrtnih žrtev. Čeprav odgovornosti za napad ni prevzel še nihče, vsi po malem s prstom kažejo na odpadniško republikansko skupino, torej tisto, ki ne prebavlja prisotnosti britanske krone na Severnem Irskem.

Po podatkih neodvisne spletne strani icasualties.org. je doslej v Afganistanu umrlo točno tisoč ameriških vojakov. Jubilejna števka je pripadla dvaindvajsetletniku, ki je pred kratkim za posledicami strelnih ran umrl v provinci Helmand. Tam že drugi teden poteka ofenziva koalicijskih sil proti talibskim upornikom, zato se bodo podatki tudi po mnenju ameriške vojske kmalu revidirali.

Vladna komisija za zaščito romske skupnosti bo skušala dognati, kako preprečiti spodbujanje nestrpnosti in diskriminacije do Romov. K temu jo je po tem, ko so na začetku januarja vaščani v Dobruški vasi poskusili preprečiti pogreb Romkinje na tamkajšnjem pokopšališču, pozvala Zveza Romov. Glede na ekspeditivnost komisije, ki za svoj zagon potrebuje skorajda dva meseca, ni dvomiti v takojšnje razblinjenje vsakršne nestrpnosti.

OB DESETIH

Eden vodilnih raziskovalcev virusa Hiv, dr. Brian Williams, trdi, da bi širjenje Aidsa v Južni Afriki lahko preprečili v roku petih let. To bi lahko dosegli s pravočasnim zdravljenjem šestih milijonov okuženih z virusom Hiv. Uporaba protivirusnih zdravil, kar bi stalo nekje med dvemi in tremi milijardami dolarjev na leto, naj bi potekala vzporedno z iskanjem ustreznega cepiva. V tem trenutku je samo kakih trideset odstotkov okuženih deležnih ustreznega zdravljenja, ki ob pravočasni diagnozi okužbe lahko prepreči njeno širjenje.

Američani so skorajda plebiscitarno soglasni, da jih njihovi predsedniki nategujejo oziroma jim lažejo. Tako je pokazala anketa najbolj razvpite brejking-novičarske televizije, ki je še razkrila, da se jenkiji prekleto dobro zavedajo, da poštenost ni pridevnik, s katerim bi lahko opisali trenutno administracijo predsednika Baracka Obame. Takšnih je namreč kar petinsedemdeset odstotkov anketiranih, nič bolje pa je ni v njihovih očeh odnesel niti oče naroda George Washington. Samo odstotek manj povprašanih je prepričanih, da je tudi on lagal.

Po dolgem času se kane v javnosti pojaviti Andrej Bajuk, nekdanji minister za finance in prav tako nekdanji predsednik Nove Slovenije. Pričal naj bi pred takoimenovano Posedelovo komisijo, ki v Državnem zboru preiskuje sporne menedžerske prevzeme v obdobju po avgustu 2005, ko sta državna parasklada prodala svoj delež v Mercatorju. Naloga komisije je ugotoviti, ali so bili pri financiranju spornih prevzemov s strani Istrabenza in Pivovarne Laško vpleteni tudi nosilci javnih funkcij.



Komentarji
komentiraj >>