Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
KROFF DRUGE INTERPELACIJE (2056 bralcev)
Torek, 23. 2. 2010
Urh



38 poslancev treh opozicijskih strank – Slovenske demokratske Stranke, Slovenske ljudske Stranke in Slovenske nacionalne Stranke – je pričakovano vložilo interpelacijo zoper notranjo ministrico Katarino Kresal. Očitajo ji sum poskusa političnega vpliva na delo policije v primeru Baričevič in sum zlorabe uradnega položaja v zvezi z najemom stavbe na Dimičevi ulici za Nacionalni preiskovalni urad. O vloženi interpelaciji smo govorili s poslancem Ljudske stranke, Gvidom Kresom.



Prva interpelacija proti Katarini Kresal ni uspela, kaj pa Kres pričakuje od druge?



Nizozemska kraljica Beatrix je sprejela odločitev, da bodo imeli predčasne volitve devetega junija, saj je vladna koalicija v deželi tulipanov v soboto zaradi spora glede podaljšanja misije nizozemskih vojakov v Afganistanu razpadla. Kot je znano, je bil premier Jan Peter Balkenende pripravljen misijo podaljšati do avgusta leta 2011, medtem ko so laburisti zahtevali, da se vojaki umaknejo do avgusta letos, kot se je vlada odločila leta 2007. Do predčasnih volitev bo tehnično vlado, v kateri bodo prisotni ministri iz vrst krščanskih demokratov in Krščanske unije, vodil dosedanji premier Balkenende. V tem času bo lahko vlada sprejemala le neodložljive odločitve.

V Madridu poteka srečanje med špansko vlado in Evropsko komisijo, na katerem preučujejo prednostne naloge španskega predsedovanja uniji v prvi polovici leta. Gre sicer za tradicionalno sestajanje ob začetku šestmesečnega mandata predsedovanja, a je do njega prišlo šele sedaj, ker je Komisijo Evropski parlament imenoval devetega februarja. Januarja je namreč opravljala zgolj tekoče posle. Predsednik komisije Jose Manuel Barroso je pohvalil prispevek španske vlade pri novi strategiji za rast in delovna mesta, ki bo nasledila neuspelo lizbonsko strategijo.

Sicer pa so srečanje zasenčili protesti sindikatov, ki se ne strinjajo z dvigom upokojitvene meje in varčevalnim načrtom, težkim 50 milijard evrov. Barroso španskega premiera Luisa Rodrigueza Zapatera pri pokojninski reformi podpira.



Komentarji
komentiraj >>