Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
KrOFF NADALJEVANJA PROTESTA (2583 bralcev)
Torek, 9. 3. 2010
tadejla



V OFF-u smo poročali o protestu stavkajočih delavcev pred Ministrstvom za delo. Predstavniki ministrstva in vlade so delavce sprejeli na pogajanjih za končanje gladovne stavke, vendar se zahteve delavcev po izplačilu neizplačanih plač kot poglavitnega razloga za stavko niso izpolnile. Zato so se stavkajoči odločili, da s stavko nadaljujejo pred prostori ministrstva. Kaj se je zgodilo po pogajanjih, nam je povedal Andrej Kurnik, aktivist Socialnega centra Rog, ki je bil na pogajanjih tudi prisoten:



Predsednik Avstrijske ljudske stranke in podkancler Josef Pröll se je odzval na sporno kandidatko svobodnjaške stranke za prihajajoče predsedniške volitve. Kot je znano, je Barbara Rosenkranz dvignila nemalo prahu s svojim nasprotovanjem zakonu, ki prepoveduje nacistične stranke in organizacije in to kljub poznejšemu zanikanju svojih stališč. Josef Pröll je dal danes jasno vedeti, da ne misli voliti takšne osebe, pri čemer pa svojega mnenja noče vsiliti ostalim članom stranke. Ti so tako ostali v precepu, koga voliti – kandidatko svobodnjakov ali dosedanjega socialdemokratskega predsednika Heinza Fischerja. Ljudska stranka namreč na volitvah ne namerava nastopiti s svojim predstavnikom.

Na avstrijskem Koroškem precej odmeva poziv Narodnostnega sveta koroških Slovencev, da se samorazpusti in na ta način skupaj z ostalimi manjšinskimi organizacijami omogoči oblikovanje skupnega zastopstva koroških Slovencev. Na predlog se je že cinično odzval koroški deželni glavar Gerhard Dörfler, ki je izrazil zadovoljstvo ob takšni ideji. Predsednika narodnostnega sveta, Karla Smolleja, je označil za zdraharja in hujskača, ki v Ljubljani in na Dunaju skuša očrniti politiko avstrijske Koroške.

Evropski parlament je sprejel uredbo, po kateri bodo lahko državljani tretjih držav, ki imajo vizum za bivanje v kateri od članic Evropske unije, odslej v obdobju šestih mesecev tri mesece preživeli v kaki drugi članici povezave. Zanje bodo veljali enaki pogoji kot za tiste osebe, ki imajo dovoljenje za stalno prebivanje v uniji. Uredba, ki bo v veljavo stopila petega aprila, ne bo veljala v Veliki Britaniji, na Irskem in Danskem.



Komentarji
komentiraj >>