Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
SURFERSKI OFF (2559 bralcev)
Torek, 23. 3. 2010
tadejla



OFF NAPOVEDNIK

V odnosu do uživanja alkohola so tri možna stanja zavesti. Lahko se ga prav nemarno nažreš, odziv okolice pa ti je deveta briga. Ta pristop je še najmanj problematičen s strani pivca, okolica pa je običajno drugačnega mnenja. Drugo stanje zavesti je, ko ga z veseljem srkneš, posledice pa poskušaš prikriti. Včasih brezuspešno, tako kot v primeru prebivalcev otoka Tonga. Novozelandski letalski prevoznik je v priročniku za kabinsko osebje zapisal, da so potniki s tega otoka tihi in zadržani, da pa številni med njimi prav nesramno poskušajo do konca sprazniti letalski bar. Besede so užalile novozelandsko poslanko, katere predniki prihajajo s Tonge, zato se ji je letalska družba opravičila, sporni etnografski opisi pa so bili zamenjani z bolj sofisticiranimi. Obstaja še tretje stanje zavesti pri uživanju alkohola. Lahko ga srkaš, pri tem pa se tega sploh ne zavedaš. Restavracije v Dubaju so kljub prepovedi dodajale alkohol jedem, njegovo prisotnost pa so prikrivale tudi strankam. Te so pogosto muslimanske vere, pa tudi Dubaj leži v osrčju muslimanske družbe, zato so inšpekcije zavihale rokave in začele kršiteljem deliti visoke denarne kazni.

Berete do tega trenutka anonimno pijani OFF Program Radia Študent.

OFF PROGRAM

Ameriški informacijski velikan Google se je odločil, da ne bo več cenzuriral kitajske edicije spletnega iskalnika. Ker sofisticirana programska oprema pod nadzorom kitajskih oblasti, ki filtrira nezaželene vsebine, še vedno deluje, sedaj Google svoje kitajske uporabnike preusmerja na necenzurirano edicijo iskalnika v Hongkongu. Za ta korak se je podjetje odločilo po tem, ko so bile letos njegove strani in elektronski naslovi kitajskih aktivistov večkrat na udaru hekerjev.

Za hekerske vdore Google nikoli ni neposredno obtožil kitajskih oblasti, a je jasno, da gre za zapleteno vprašanje v trikotniku Google, kitajska vlada in ameriška administracija. Ta je v odzivu izrazila razočaranje, da Google in Kitajska nista bila zmožna preseči razlik v pogledih, medtem ko kitajsko zunanje ministrstvo trdi, da gre za osamljeno dejanje podjetja, ki ne bo vplivalo na odnose med državama. Informacijski velikan sicer ni izpolnil pričakovanj, ki jih je gojil vzlic velikanskemu kitajskemu trga. Lani je tako tam od skupnih štiriindvajset milijard dolarjev ustvaril zgolj med dvesto in šeststo milijoni dolarjev prihodkov.

Velika Britanija bo izgnala izraelskega diplomata, ki naj bi bil povezan s ponarejenimi britanskimi potnimi listi, uporabljenimi v atentatu na visokega predstavnika Hamasa. Mahmud al Mabhuh je bil januarja ubit med spanjem v enem izmed dubajskih hotelov, atentat pa naj bi kljub zanikanju Izraela izvedli agenti izraelske tajne službe Mosad pod lažno identiteto. Britanska vlada Izraela ne obtožuje vpletenosti v primer, a ga je zunanji minister David Miliband vseeno pozval, naj sodeluje v preiskavi, kako so bili pridobljeni sporni potni listi.

Nemško sodišče je obsodilo nekdanjega pripadnika SS enot na doživljenjsko zaporno kazen. Sedaj oseminosemdesetletni Heinrich Boere je priznal, da je leta 1944 na Nizozemskem ubil tri ljudi. Izgovarja se, da je kot pripadnik strelskega voda zgolj sledil ukazom svojih nadrejenih in bi bil v nasprotnem primeru sam ustreljen. Kljub izrečeni kazni obstaja dvom, ali se bo Boere na invalidskem vozičku sploh pojavil v ječi. Takoj po vojni je kot zajeti vojak priznal svoj zločin nizozemskim oblastem, a mu je nato uspelo pobegniti v Nemčijo. Tam se je nato vse do letos odvijala serija sodnih odločitev glede nizozemske zahteve po izročitvi, ponovnem sojenju in zdravstvenem stanju obtoženega.

V Franciji poteka celodnevna vsedržavna stavka javnega sektorja, uperjena proti vladni ekonomski in socialni politiki. Železniški delavci tako protestirajo proti načrtovanim reformam pokojninskega sistema, medtem ko učitelji besnijo nad ukinjanjem delovnih mest. Nezadovoljstvo nad vladnimi reformami je prispevalo tudi k hudemu porazu vladajoče stranke predsednika Nicolasa Sarkozyja na nedeljskih lokalnih volitvah. Ceno je z odstavitvijo plačal dosedanji minister za delo Xavier Darcos.

Ustavno sodišče je danes ustno razglasilo, da je arbitražni sporazum med Slovenijo in Hrvaško skladen z ustavo. Zadovoljstvo nad odločitvijo je že izrazil premier Borut Pahor, ki je bil prisoten na izreki mnenja in kot posebej pomembno izpostavil stališče sodišča, da sporazum ne določa meje, ampak predstavlja zgolj način za njeno določitev. Pahor je še dodal, da sedaj pred ratifikacijo ni več potrebe po predhodnem posvetovalnem referendumu, a se noče vtikati v voljo koalicijskih poslancev, ki so ga predlagali. Boruta Sajovica iz Liberalne demokracije smo zato vprašali, ali bo koalicija še vztrajala pri razpisu posvetovalnega referenduma:



Še preden bo Srečku Prijatelju morebiti odvzet poslanski mandat, bo ostal brez sedeža v parlamentarni protikorupcijski komisiji. Razpravo o tem so na seji kolegija predsednika Državnega zbora načeli predstavniki koalicijskih strank. Ker to mesto v komisiji pripada Slovenski nacionalni stranki, lahko predlog za zamenjavo poda zgolj ta stranka. V SNS se strinjajo, da Prijatelj do končanja sodnih postopkov ne more sodelovati v komisiji, zato bodo tudi podali ustrezen predlog. O njem se bo tako verjetno odločalo že v sredo na redni seji Državnega zbora.

Dodajmo, da je policija v petek na zahtevo Slovenske nacionalne stranke opravila protislušni pregled strankinih prostorov v parlamentu. O kakršnihkoli prisluškovalnih napravah ni bilo ne sluha ne duha.

Danes je potekel rok, ki ga je premier Borut Pahor dal kočevskemu županu in poslancu Janku Vebru, da se odloči, ali bo sprejel ponujeno mesto ministra za kmetijstvo in prehrano. Kandidature Veber ni sprejel, odločitev pa je pojasnil takole:



Danes ob šestih spravite svoje riti v KUD Španski borci, kjer bo tekla beseda o uporu mehiških staroselcev. Dogodek nam je v imenu Dostje! izčrpno predstavila aktivistka in raziskovalka Marta Gregorčič, zato za neudeležbo ni opravičila.



Komentarji
komentiraj >>