Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
PŠENIČNI KrOFF (2589 bralcev)
Četrtek, 12. 8. 2010
tadejla



Turčija je oblikovala svojo komisijo, ki bo preiskovala napad izraelskih komandosov na turško ladjo s humanitarno pomočjo 31. maja letos, v katerem je umrlo devet turških državljanov. Gre za štiričlansko komisijo pod okriljem Združenih narodov, ki bo prve izsledke objavila septembra. V Izraelu že obstajata dve komisiji, ki prav tako preiskujeta napad na ladjo, a izključujeta mednarodno sodelovanje.

V Moskvi obeležujejo deseto obletnico nesreče jedrske podmornice Kursk, ko je ponos ruske mornarice potonil na dno Barentsovega morja skupaj s kar 118-imi mornarji. Spominske slovesnosti so potekale v Sankt Peterburgu, Kursku in Murmansku, kjer je pokopana večina žrtev nesreče.

Organi pregona v Ugandi so aretirali štiri moške, ki naj bi bili odgovorni za bombni napad, v katerem je prejšnji mesec življenje izgubilo 70 ljudi. Osumljeni so priznali vpletenost v napad na polno zasedena klub in restavracijo v času, ko se je odvijalo finale svetovnega prvenstva v nogometu. Napad so po lastnih besedah izpeljali iz verskih razlogov v imenu somalijske islamistične skupine Al Šabab. Povod naj bila udeležba ugandskih vojakov v misiji Afriške unije, ki poteka v Somaliji.

V kolumbijski prestolnici Bogota je pred poslopjem zasebne radijske hiše eksplodirala avtobomba. Po poročanju medijev je poškodovanih vsaj devet ljudi. Predsednik Juan Manuel Santos je napad označil kot dejanje strahopetcev, šef policije v Bogoti pa je s prstom pokazal na levičarske upornike. Med mandatom prejšnjega predsednika Alvara Uribeja je bilo podobnih napadov bistveno manj, saj je zagovarjal zelo agresiven odnos do uporniških skupin, predvsem do gverilcev FARC-a.

Kmetijsko gospodarska zbornica Slovenije je predstavila stališče o odkupnih cenah pšenice ter o predlaganem zakonu o davku na nepremičnine. V zbornici nasprotujejo predlagnemu obdavčenju in predlagajo, da se davek na nepremičnine ne bi plačeval za kmetijska in gozdna zemljišča, za stavbe, namenjene kmetijski proizvodnji, in za stanovanjske stavbe na kmetijskih gospodarstvih. Po izračunih Kmetijskega inštituta Slovenije bi morala biti odkupna cena pšenice 158 evrov za tono, da bi bili pokriti stroški pridelave, medtem ko se v Sloveniji giblje med stopetimi in stotridesetimi evri. Več nam je povedal predsednik odbora za poljedelstvo pri Kmetijsko gospodarski zbornici, Franc Režonja.



KrOFF je pripravil vajenec Anže D.



Komentarji
komentiraj >>